hrabos hrabos komentáře u knih

Bouře Bouře Paul Polansky

Rozhodně stojí za přečtení a ověření některých informací.

05.03.2013 5 z 5

Tesla – Portrét mezi maskami Tesla – Portrét mezi maskami Vladimir Pištalo

Skutečně obsahově obsáhlá trilogie, která popisuje život génia opředeného mýty také trochu v lidštější podobě bez masek. Velmi mě oslovoval styl autora, který mě uvedl do osobních pocitů a postojů pana Tesly i lidí kolem něj.

21.09.2012 5 z 5

Dějiny Strany mírného pokroku v mezích zákona Dějiny Strany mírného pokroku v mezích zákona Jaroslav Hašek

Krásný popis anarchistického lidu tehdejšího Rakouska-Uherska, až mě kolikrát mrazilo v zádech, jak jsou naše názory podobné. Škoda, že jsem nestihnul zajít s Haškem na pivo, třeba na to bránický. :-)

12.01.2012 5 z 5

Krakatit Krakatit Karel Čapek

Zdálo se mi, že se Čapek příliš věnuje milostným zápletkám s princeznou. Očekával jsem více děje ohledně krakatitu. I tak mě kniha bavila od začátku do konce, i přesto, že jsem místy dělalo problém se vyznat v tom, co je blouznění a co realita.

12.01.2012 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Po přečtení této knihy se bojím světa kolem sebe. Ne nestal se ze mě paranoik, ale ta děsivá podobnost libovolného současného politického uspořádání na zemi nahání strach. Až mám pocit, že byl Orwell, spíš než spisovatel, věštec a prorok. :-)

16.09.2011 5 z 5

Bez peří Bez peří Woody Allen (p)

Dvěma slovy: „Hrozný srandy.“ Moje první setkání s Allanem a hned mám chuť sáhnout po další tvorbě.

Google story Google story David A. Vise

Jak psal kolega valda, tak jsem z knihy měl také pocit, že autor příliš problematice nerozumí a až příliš opěvuje společnost, která dělala chyby jako každá jiná. Ovšem kniha popisovala zajímaví příběh a rozhodně je inspirativní do života člověka zabývajícího se moderními technologiemi. :-)

16.09.2011 4 z 5

Prvních deset let Prvních deset let Egon Bondy (p)

Knihu vnímám jako krásný popis historických událostí a rozpoložení společnosti tehdejší doby. Byl to nejvýstižnější popis jaký se mi jako porevolučnímu dítku dostal (zatím) do ruky. :-) Kniha popisuje zajímavé beatnické situace v tehdejším Československu. :-)

Převážně neškodná Převážně neškodná Douglas Adams

Při čtení předchozích dílů jsem se obával, že kvalita klesne dolů, ale poslední díl mě bavil skoro stejně jako první dva. :-)

Sbohem, a díky za ryby Sbohem, a díky za ryby Douglas Adams

Pro mě nejvíc nudná část „trilogie“. Možná to bude i tím, že jsem čekal, že se dozvím více o tajemné civilizaci delfínů. :-)

16.09.2011 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Na knize se mi zejména líbilo, jak až mrazivě přesně odráží můj názor na náš svět. Aneb „převážně neškodná“. Kombinace sci-fi a satiry mě naprosto pohltila.