Bouře

Americký autor vypráví o osudu českých Romů v době 2.světové války. Román je příběhem česko-romské rodiny z jižních Čech. Otec-Čech pracoval na panství českého šlechtice. V blízkosti nich byl vybudován pracovní tábor zprvu určený pro kriminální živly, později do něho byli deportováni Židé a Romové. Romská matka a 5 jejich dětí byly násilím do tábora umístěni. Otec se s pomocí ostatních cikánů snažil rodinu zachránit. Rodina byla ale deportována do Osvětimi, navrátila se pouze jediná dcera. Autor v románu odsuzuje českou společnost i její elity za postoje vůči Romům a za kolaboraci s Němci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24107/boure-24107.jpg 4.525
Vydáno, G plus G

The storm, 1994

Kniha Bouře

Dudy431
27.02.2020

RTEP750

Já jsem totiž sedl a panu Polanskému jsem napsal, což ostatně zmiňuji.
Takže žádné vámi podsouváné fabulace, ale fakta, milý kolego.

06.08.2019

tak čtu příspěvek Dudy431 ....hmmm pan je historik,knižní odborník,psychologický specialista podle toho jak odborně zhodnotil autorovi dusevní pochody při psaní!!okamžitě je mu jasné jaké důvody autr měl k sepsání knihy!!! Je tam dost pravdy!!! né vše ale dost!!! ale i tak ty pravdivé info dokonale vykreslí rodiny Havlů a Schwarzenbergerů!!!

06.08.2019

jen z poloviny pravdivéale i tak hnus

Dudy431
22.06.2019

Pána Boha.
Kniha Bouře je pouhá fikce.
Je to takové "vyrovnání se" autora s pány Havlem a Schwarzenbergem, kterým vyčítal příliš laxní přístup k vybudování památníku v Letech v devadesátých letech a dokonce latentní rasismus.
Pokud chcete fakta, vemte si jeho druhou, tentokrát faktografickou knihu Tábor smrti Lety - Vyšetřování začíná. Tam pochopíte i motivy, které ho vedly k napsání Bouře.
Fiktivního příběhu Bouře se chytají pouze zoufalci typu Terezy Spencer, kteří pak šíří nesmysly typu "Reinhard Heydrich houpe na klíně malého Václava Havla na oslavě jeho osmých narozenin" etc.
Když jsem žádal o stanovisko osobně pana Polanského autora obou knih, koukal jako blázen, jaký se okolo této smyšlené prózy strhl v ČR humbuk.

Cernik
25.03.2019

Dobrý den. Dá se tato kniha vůbec někde koupit?

Česneksmedem
22.01.2019

Kniha, ke které jsem se dostal díky Čtenářské výzvě.
SPOILER
Hlavními postavami jsou Václav a Kateřina Lopatovi se svými dětmi. Jejich příběh je napsán hodně emotivně, což samozřejmě přinášela popisovaná doba.
Mezi další postavy knihy patří i šlechtická rodina Wiessenbergů, která po bouřce shání nejlacinější pracovní sílu pro odstranění lesních polomů spadlých následkem bouře. Ten šlechtický rod pojmenovaný po Bílé hoře má být ve skutečnosti rod Schwarzenbergů, jejichž lesy postihla bouře 6. prosince 1939. Pracovní tábor zde nazývaný Roky je ve skutečnosti tábor v Letech.
Náklad knihy vydané v roce 1999 měl zajímavý a trochu temný osud. Po prasknutí vodovodního potrubí a následné vodní spršce se údajně podařilo zachránit jen kolem 150 kusů. Prý se nepodařilo prokázat, že šlo o úmysl.
Také jsem docela zíral, když se v textu objevilo jméno mé rodné obce.

uhoř49
04.04.2017

Supr čtení,když vemu že jenom půlka je pravda a zbytek fikce tak se mi ani nechce věřit kdo všechno se snaží velet této republice,tohle by si mněl přešíst každý kdo neví koho volit.

Sarah01
22.09.2013

Jak již bylo uvedeno níže, je to příběh částečně fiktivní, každopádně ale nutí k zamyšlení, jak to vlastně tenkrát bylo. Navíc opravdu vyvstávají otázky, proč se o tomhle vůbec nemluví...to rozhodně o něčem svědčí....