Hospodyňka Hospodyňka komentáře u knih

Druhá světová válka (komplet) Druhá světová válka (komplet) Winston S. Churchill

Pan politik, spisovatel, historik. Mít tak jeho paměť na detaily. Nobelova cena za literaturu byla zaslouženě.

07.02.2018 5 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Pohodová záležitost s místy naprosto odzbrojujícími momenty. Co by se mi líbilo, kdyby autorka některé hlášky vyjmula a udělala z nich samostatnou brožurku do nepohody.

29.01.2024 4 z 5

Česká vánoční kuchařka Česká vánoční kuchařka Hana Sedláčková - Pačová

Tuto knihu je lepší otevírat po dobré večeři se sklenkou vína, jinak hrozí, že začnete šmejdit a s lehkou agresí odpovídáte všem členům rodiny, že se opravdu nic neděje a je to jen hlad...spousta krásných starých receptů, které je dobré si alespoň jednou vyzkoušet.

17.11.2023 5 z 5

Tajemství ve výtvarném umění: Skryté vzkazy, významy a záhady Tajemství ve výtvarném umění: Skryté vzkazy, významy a záhady Debra N. Mancoff

Když pominu skutečnost, že kniha měla být dárek a došla poškrabaná, tak obsah je takový spíše obecný. Vhodná na seznámení dětí s uměním, jakožto přímým projevem lidské svébytnosti:-)

17.11.2023 3 z 5

Zámek hříchů Zámek hříchů Tiffany Reisz

Lehce dekadentní jednohubka vhodná na čtení do vany po přípravě dětí na čtvrtletní písemky.

17.11.2023 3 z 5

Karmín Karmín Sharon Page

Mám v knihách ráda erotiku a sex dávkovaný postupně. Takové to těšení se na velké finále s pestrostí, kterou čeština umí. Taky mi chyběl alespoň záchvěv sympatie k hlavním aktérům...a mám-li být upřímná, dlouho nedostanu chuť na tekutý med.

05.07.2023 3 z 5

Příliš svůdná vdova Příliš svůdná vdova Liz Carlyle

Tato autorka píše tak, že si ráda po nějakém roce opět do jejich knih "vrazím" očko a je mi jedno, že jsem to už jednou četla a vím, jak to dopadne...vždycky nejlíp :-)

18.11.2021 4 z 5

Valentýnka a narozeniny Valentýnka a narozeniny Ivana Peroutková

Je radost předávat radost...touhle knihou se to podaří. Když máte neteř Valentýnku, která jakoby z oka vypadla holčičce z obálky, tak je to dokonalé.

15.11.2021 5 z 5

Martin Bormann: Hitlerův vykonavatel Martin Bormann: Hitlerův vykonavatel Volker Koop

Byl to dar a potěšil. Kdo čte obecné populární knihy o historii, tak se asi trochu nadře, ale pro ty, kdo už mají něco načteno, to bude lahůdka na pár večerů.

03.01.2020 5 z 5

Coco Coco Angela Cervantes

Knihu zvládne i začínající čtenář a děti ji mají opravdu rády.

29.10.2019 5 z 5

Když přijde soumrak Když přijde soumrak Nora Roberts

Syrovost scén týkajících se Alice byla natolik silná, že jsem knihu málem odložila. Muži vonící po koních mě taky neberou, byť mnohdy až poetický popis milostných scén od NR je opravdu působivý :-) Od str. 58 jsem navíc věděla, kdo zabil ty ženy a přesto, nebo právě proto se mi nakonec tato detektivka tolik líbila. Jen bych ocenila pokračování příběhu, přišlo mi to všechno, tak nějak narychlo vyřešeno. Kdyby byl další díl-pokračování, tak si ho určitě ráda přečtu.

19.09.2019 4 z 5

Nahý král Nahý král Sally MacKenzie

Místy jsem měla "husí kůži" z neustále dokola se řešícího problému hlavního hrdiny v podobě těsných kalhot. Možná bych přejmenovala "Srdcového krále" na "Kulového spodka"

06.05.2019 3 z 5

Cizinec Cizinec Nora Roberts

Dlouhé a tak nějak bez koření. Jako perník, na který čekáte celý advent a ten pak stejně nezměkne a chybí v něm hřebíček. Tato paní spisovatelka umí daleko "fajnovější" kousky.

27.03.2019 3 z 5

Otevřené manželství Otevřené manželství Tess Stimson

Zlákala mě obálka, jelikož mám ráda sekt, nicméně tohle bylo takové teplé, vyšumělé Avanti, ve kterém je sice taky kromě vody, cukru, jablečného koncentrátu a dochucovadla i náznak vína, ale tak nějak jsem chtěla prostě zažít to praskání perliček na patře a to se tedy nekonalo. Závěr byl překvapivý, ale celkový dojem nezachránil.

19.03.2019 3 z 5

Devatero vílích pohádek Devatero vílích pohádek Walt Disney

Děti ji mají velice rády. Chtěly by ty příběhy vidět zfilmované. A moje maličkost si "chrochtá blahem" nad ilustrací vody v této knize.

08.03.2019 5 z 5

Krakonošova mísa a jiné pohádky a pověsti z horního Pojizeří Krakonošova mísa a jiné pohádky a pověsti z horního Pojizeří Antonín Pochop

Kniha vonící houbami, jehličím a dětstvím. Vždycky záhadně zapadne vzadu do knihovny (není velká) a tu a tam ji někdo jednou za pár let vyloví. Dnes se to podařilo mně v rámci jarního úklidu. No a co dodat...úklid počká, ale tuhle knížku prostě musím dětem ukázat...než zase na pár let někde zapadne.

07.03.2019 4 z 5

Danteho holka Danteho holka Courtney Cole

V jistém avšak po všech stránkách nejistém období (puberta) jsem občas četla p. Lanczovou a taky časopis Bravo. Tato kniha mi toto období připomněla, ale tak nějak jsem čekala víc těch vibrací.

05.03.2019 2 z 5

Můj rok 1958 Můj rok 1958 Jarmila Frejtichová

Byl to dar, který potěšil a hned na několika frontách :-)

12.02.2019 5 z 5

Hrana pokušení Hrana pokušení Eve Berlin

Připomíná mi to pralinku z luxusní hořké čokolády (obal knihy), do které když kousnete, tak objevíte takovou tu podivnou hmotu ze sušeného mléka s umělou malinovou příchutí (obsah knihy)...prostě jsem čekala lískooříškový nugát...no nekonalo se. Nicméně autorka dokáže dobře popsat interiéry domů, restaurací a celkově prostředí, ve kterém se její navenek naprosto vyrovnaní a uvnitř rozervaní hrdinové pohybují.

05.02.2019 2 z 5

Tajná láska Tajná láska Stephanie Laurens (p)

Chladnokrevní muži, konzervativní ženy a při čtvrtém setkání na to "vlítnou" a to se vlastně ani neznají, teda kromě toho, že spolu od dětství vyrůstali :-) No jo zapeklitosti života, ale ke svařáku dobrý.

27.11.2018 3 z 5