Tajemství ve výtvarném umění: Skryté vzkazy, významy a záhady

Tajemství ve výtvarném umění: Skryté vzkazy, významy a záhady https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475168/bmid_tajemstvi-ve-vytvarnem-umeni-skryte-yZg-475168.jpg 4 16 5

Odhalte tajemství, záhady, skryté významy a příběhy ukryté za slavnými uměleckými díly. Kniha plná překvapení, odhalení, zapomenutých pokladů a ztracených příběhů – to jsou Tajemství ve výtvarném umění, která nás vezmou na cestu mezi záhady ukryté v uměleckých dílech, abychom zjistili, že umělecká díla nejsou vždy tím, čím se být zdají. Dlouho ztracené středověké mistrovské dílo, které odkryli v londýnském Toweru. Tajný vzkaz, který je zakódován v malbě a dokáže ho přečíst jen několik vyvolených. Portrét zobrazuje vévodkyni v dlouhých šatech, která svým oděvem reprezentuje politickou a ekonomickou moc svého manžela. Fascinující příběhy těchto děl a mnoho dalšího oživuje autorka, historička a badatelka Debra N. Mancoffová, která odhaluje tajné symboly, jež používali da Vinci, Vermeer a Caravaggio, obnažuje významové vrstvy v malbách van Gogha, Picassa a Dalího a odkrývá význam děl Fridy Kahlo, Kary Walkerové a Mariny Abramovićové. Tajemství ve výtvarném umění vycházejí z objevů pokročilých technologií, nových výzkumů, vědeckých analýz a starosvětské zvědavosti, a odhalují významy skryté pod povrchem slavných mistrovských děl ve sbírce příběhů, které plně vycházejí z faktů, a přesto jsou stejně fascinující jako fikce.... celý text

Literatura faktu Umění
Vydáno: , Volvox Globator

The Secrets of Art: Uncovering the Mysteries and Messages of Great Works of Art , 2021

Hospodyňka
17.11.2023 3 z 5

Když pominu skutečnost, že kniha měla být dárek a došla poškrabaná, tak obsah je takový spíše obecný. Vhodná na seznámení dětí s uměním, jakožto přímým projevem lidské svébytnosti:-)

cathyblack
11.12.2022 5 z 5

Děsně fajn věc pro všechny zvědavé fanoušky historie, umění a záhad.

los
27.04.2022 3 z 5

poutavé populárně naučné čtení o dílech slavných malířů a sochařů, která upoutají diváka nějakou zvláštností, od středověkých fresek po současné performance; nejvíc mne zaujaly ukázky pláten, která byla díky moderním neinvazivním technologiím prosvícena, aby se odhalily spodní vrstvy malby; kniha je tištěna na kvalitním papíru s množstvím ilustrací a zvětšených detailů; škoda že není věnováno více prostoru popisu restauračním technikám

iceVS
09.03.2022 5 z 5

Nádherná knížka.
A jedna z mála chvil, kdy unesu, že mi někdo říká kam se mám koukat a co mám vidět :-)

Korsika
17.01.2022 5 z 5

Velmi čtivě zpracovaná kniha, která je vhodná jak pro laiky tak i pro studenty uměleckých a humanitních oborů. Jednotlivá umělecká díla zpracovává z nevšedních směrů. Součástí jsou i detailní rozbory a popisy děl, kterým vždy předchází stručný text o historii díla a životě autora.
Knihu bych doporučila i pedagogům pro žáky základních škol, protože zajímavou formou přibližuje výtvarné umění a usnadňuje jeho pochopení (vč. postupů vzniku díla - výtvarného postupu, což je zajímavá věc, se kterou ale žáci a studenti většinou nejsou vůbec seznámeni a vůbec si ji neuvědomují).

výtvarné umění tajemství dějiny umění

Autorovy knížky

Debra N. Mancoff