honza7219 honza7219 komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Při prvním čtení jsem knihu odložil, protože mě vůbec nezaujala. Po letech jsem se k tomu vrátil a byl jsem velmi příjemně překvapen, včetně zajímavé pointy celého příběhu.

12.08.2022 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Četl jsem na střední a moc se mi to nelíbilo, četl jsem pak ještě jednou o dvacet let později a už se mi to moc líbilo. Určitě doporučuji k přečtení. Na druhou stranu mi to nepřijde tak zázračné, jak o tom dokážou někteří básnit.

24.08.2022 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Jako student jsem Babičku nečetl, protože mě to vůbec nebavilo. Teď jsem si to přečetl v dospělém věku. Jsem rád, že jsem to přečetl, ale pořád se divím, proč nám to někdo nutil jako povinnou četbu. Největším překvapením pro mě bylo, že kniha vlastně nemá žádný souvislý děj. Podtitul je Obrazy z venkovského života a takové literární obrazy to opravdu jsou. Jinak obdivuji bohatý a zajímavý styl psaní Němcové a kdybych žil v devatenáctém století, určitě bych byl nadšen ... dneska ani moc ne

23.05.2023 2 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Vlastně si nejsem jistý, jak tuhle knížku hodnotit. Kniha jako taková je napsaná skvěle za 5*, ale se závěrem nebo řekněme spíš vyzněním celé knihy prostě nesouhlasím. Ta dávám 4* a určitě doporučuju k přečtení.

12.08.2022 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Myslím, že se to povedlo. Styl je pořád Jirotka, takže v tomto smyslu je vše v pořádku. Možná, že jsem čekal, že se autor víc odváže, nic nového mi to nedalo.

24.08.2022 3 z 5

Invaze 1968. Ruský pohled Invaze 1968. Ruský pohled Josef Pazderka

dobrá kniha pro pochopení, proč tolik lidí v Rusku myslí, že nás fakt osvobodili, a že jim máme být vděční.

12.08.2022 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Na této knize jsem si definitivně potvrdil, že nejsem románový romantik s rozervaným srdcem. Pro hlavního hrdinu nemám moc pochopení a považuji ho spíš za neurotického blba ... to se pak špatně hledají sympatie :). Knihu jsem nedočetl a to jsem to zkusil dvakrát.

12.08.2022 2 z 5

Herci Herci Václav Holanec

Moc se mi to líbilo, i když vlastně člověku dost tuhne úsměv na rtech.

12.08.2022 5 z 5