HoneyBunny HoneyBunny komentáře u knih

Máte ráda Brahmse / Jeden úsměv Máte ráda Brahmse / Jeden úsměv Françoise Sagan (p)

,,A vás, vás obviňuji, že jste nevykonala svou povinnost lidské bytosti. Jménem toho mrtvého vás obviňuji, že jste si nechala ujít lásku, že jste zanedbala povinnost být šťastná, že jste se spokojila s náhražkami, že jste živořila a vzdala se. Měla byste být odsouzena k smrti, budete odsouzena k samotě."
...........................
,,Měla bych před ním prchnout, odejít, vylezla jsem z vany. Ale jen proto, abych si vzala opelichaný koupací plášť, který byl cítit po starých venkovských skříních a do kterého jsem se zamotala říkajíc si, že zdravý rozum spočívá v tom, ponechat věcem aby se staly nebo nestaly, že člověk nemá všechno pitvat, že má být klidný a statečný, a plná špatných úmyslů jsem nad tím spokojeností předla."

22.01.2020 3 z 5

,,Drobných radostí bude vždycky víc než velkých starostí, a tak je člověk už od kolébky odsouzen k veskrze veselému životu."

22.01.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

,,Byly čtyři hodiny ráno, beznadějná hodina, v níž svět prázdných stínů zabydlují jen rozechvělí lidé trpící nespavostí a bytí se zdá být křehké a zvláštní."
...........
,,Její strach byl skutečný, pevně přítomný v lodní kuchyňce, ale musela ho odložit stranou, protože jí nemohl nijak pomoci a jenom by jí překážel."

22.01.2020 3 z 5

Poslední vlak do Helsingøru Poslední vlak do Helsingøru Heidi Amsinck

,,Gertrud Gunnersenová ho vylekala, když se najednou objevila vedle něho. ,Byl jste ztracen v myšlenkách,' řekla.
,Ach.' řekl a posadil se na pohovku."

22.01.2020 5 z 5

Jak člověk smýšlí Jak člověk smýšlí James Allen

,,Dokud si člověk myslí, že ho tvoří vnější podmínky, okolnosti ho zasypávají ranami. Ale když si uvědomí, že má tvořivou sílu a že může poroučet skryté půdě a semínkům svého bytí, ze kterých vznikají okolnosti, pak se stává svým pravým pánem."

22.01.2020 4 z 5

,,Literatura: Oceán, do něhož se vrhám po hlavě, když už v realitě nedokážu dýchat."

16.01.2020 4 z 5

Podivné počasí v Tokiu Podivné počasí v Tokiu Hiromi Kawakami

,,Vždycky je lepší pít saké než plakat."

16.01.2020 4 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

,,Vaše chůze ať má styl. Správné držení těla je naprosto zásadní. Při chůzi se narovnejte, jako byste své srdce nabízeli nebi."

16.01.2020 5 z 5

Mějte odvahu zvítězit Mějte odvahu zvítězit Jack Canfield

,,Příčinou neúspěchu je negativní vklad z vědomí do podvědomí. Buďte stále negativní a připravíte vaše podvědomí na negativní výsledky. Buďte stále pozitivní a připavíte svoje podvědomí na pozitivní výsledky. Je to přece tak jednoduché."

16.01.2020

Muž na pokraji vzplanutí Muž na pokraji vzplanutí Jiří Hájíček

...tvé oči jsou mé nebe ♥

07.12.2019 4 z 5

Kocour Bob a jeho životní moudrost Kocour Bob a jeho životní moudrost James Bowen

,,Buď tak silný, aby ses dokázal postavit na vlastní nohy, tak chytrý, abys věděl, kdy požádat o pomoc, a natolik odvážný, aby sis o ni řekl."

To bych nechala tesat do kamene. Nebo vytetovat na paži.

29.10.2019 4 z 5

Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Fumio Sasaki

Kniha není jen o nelítostném vyhazování majetku ale má přesah z motivaček o štěstí, vděčnosti a vědomí přítomného okamžiku.
,,Jedině vděčnost dokáže překonat zevšednění.''

27.10.2019 4 z 5

Hipík Hipík Paulo Coelho

,,Oba prahli po Nekonečnu. A utišit tu žízeň bylo snadné - stačilo dovolit, aby se Nekonečno projevilo. A nepotřebovali k tomu žádné zvláštní místo kromě svého vlastního srdce a víry, že existuje - beztvará síla, která vším prostupuje a má v sobě to, čemu alchymisté říkali Anima Mundi - Duše světa."

21.07.2019 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

,,Když jednáte v rozporu se svými hodnotami, zabraňuje vám to se jako člověk vyvíjet a dokonce z toho můžete i onemocnět."

Samozřejmě mi příběh silně připomínal Jíst, meditovat, milovat.....akorát mě míň zasáhl do srdce.

,,Kdybych umřel, moji dědicové si mohli přečíst, jaký život bych býval rád prožil."

01.07.2019 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

I když jsem si byla jistá, že kniha bude dobrá, protože vím, jak Petra Dvořáková umí, nečekala jsem, že to bude až tak výborný. Je to jeden z těch románů, který se vám vrejou pod kůži a při každý větě vám plesá srdce, že konečně zas někdo odvádí tak kvalitní řemeslo. Tohle je prostě Literatura s velkým L, klaním se Paní spisovatelce, neskutečnej zážitek.

13.06.2019 5 z 5

Šumava patafyzická Šumava patafyzická Karel Steigerwald

.......veverka na obálce má opravdové chlupy, které silně hřejí.
Neskutečně zajímavé fejetony Karla S. a povětšinou okouzlující ilustrace Mistra Faltuse....

13.03.2019 5 z 5

Vánoce na Šumavě Vánoce na Šumavě Karel Klostermann

,,Báje o idylické samotě zrodila se v mozku básníků, lidí rozkošemi přesycených nebo namáháním unavených."

16.11.2018 5 z 5

Nechci lásku nebeskou Nechci lásku nebeskou Catherine Bennetto

Jedna z nejvtipnějších knih, ve stylu Bridget Jones. Všechny postavy jsem si ihned oblíbila, včetně neotřelýho prostředí-natáčení filmu o kočičích zombie čivavách:)

17.10.2018 5 z 5

Tajemné cesty parfémů Tajemné cesty parfémů Cristina Caboni

,,Život nabízí, Bůh řídí, ale my máme poslední slovo."

02.10.2018 4 z 5

Dělám si to sám Dělám si to sám Martin Váša

Sice jsem teprve za půlkou ale už musím ohlásit, že kniha je moc milá a vtipná, dokonale mi zpříjemňuje ranní cesty metrem do práce. Doporučuju!!
,,Zlato, víš, když má na sobě jídlo kožíšek, tak už je na odchodu."

12.09.2018 5 z 5