Holly.W Holly.W komentáře u knih

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Taková trošku jiná kniha od Sparkse. Nejvíc se mi líbila asi první část knihy, kdy se Maria postupně seznamuje s Colinem a zamilovávají se do sebe. Potom přišla ta krimi zápletka, ale mě to té knize moc nesedělo. Nebýt těch vražd, bylo by lepší. Od Sparkse jsem četla daleko daleko lepší knihy, které mě dokázaly chytit za srdce a jednou se k nim určitě vrátím, ale tahle mezi ně nepatří.

28.05.2022 3 z 5

Domek u jezera Domek u jezera Jasinda Wilder

Když jsem před Vánoci přišla do knihkupectví a tam viděla tuto knihu, s nálepkou "pro čtenářky PS: Miluju tě", hned jsem věděla, že si ji budu přát pod stromeček. Protože já MILUJI knihu PS: Miluju tě, a ještě víc miluji film.
Domek u jezera se pro mě stal jednou z těch mála knih, ke kterým se budu ráda vracet. Je to kniha, kterou budu mít v mysli ještě hodně dlouho po přečtění. Je to kniha, kterou nemůžete přestat číst, musíte číst dál a dál a dál, abyste věděli, jak to dopadne. Jsou tam postavy, které si zamilujete. V knize je vše do detailu popsáno, takže při čtení si všechno můžete živě představovat. Je to silný příběh o neskutečné bolesti ze ztráty milovaného člověka, o tom, co pro Vás, ten kdo Vás opravdu miluje, je schopen udělat. Kniha o tom, jak se naučit s tou bolestí žít, jak jít dál a jak znovu milovat.
Kniha mě také přiměla se znovu zamyslet nad tím, jestli i ve skutečném životě může člověk najít spřízněnou duši, se kterou splyne fyzicky i duševně. Nebo jsou to jenom pohádky, které jsou v knihách a filmech a člověk má být spokojen s tím co má.....
Pro mě jedna z nejkrásnějších knih co jsem kdy četla. Doporučuji.

15.01.2022 5 z 5

Čokoládovna Čokoládovna Maria Nikolai

Ze začátku jsem knihu chtěla odložit. Dala jsem jí ale šanci a začetla se. Prostředek byl asi nejlepší, docela hezký příběh Judith i její matky. Co mě teda nebavilo a co si autorka mohla odpustit byly zcela zbytečné a nezáživné pasáže o malých bratrech Judith, jejich sluhy Roberta a podobně. Konec knihy slabý, nedokončený příběh Judithiny matky, škoda. Takové průměrné počtení, žádný extra čtenářský zážitek.

11.01.2022 3 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Těžké hodnocení. Nelíbila se mi ta dějová linie s Giselle, pro mě nezajímavé, nudné, zdlouhavé. Příběh Semy a Maelle se mi naopak líbil velmi, devedu si to představit jako samostatnou knihu, jenom více rozepsanou a bylo by to tak mnohem lepší.
Nicméně ten konec celou knihu zabil, hrozné. Nebýt toho konce tak dám vyšší hodnocení. Bohužel.

24.12.2021 3 z 5

Nádech do ticha Nádech do ticha Cath Staincliffe

Dobrá kniha. Která se ale dala napsat, dle mého názoru, lépe. Hlavně to dění ve vlaku - mohlo se více vystupňovat napětí. A konec byl zvláštní, takový utnutý.

20.10.2021 4 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Od této knížky jsem toho moc nečekala, ale velice příjemně mě překvapila. Povedený příběh a napínavé finále. Určitě si přečtu něco dalšího od této autorky.

03.07.2021 4 z 5

Všechno, jen ne pravda Všechno, jen ne pravda Gillian McAllister

Kdybych tuto knížku měla z knihovny tak ji bez váhání odložím. Bohužel jsem si ji koupila, naštěstí ve slevě. Nuda, nuda, nezajímavý příběh, o čem vlastně? Ničím mě kniha nepřekvapila, chyba. A co bylo nejhorší, protivná hlavní hrdinka, paranoidní, já být tím jejím přítelem, má kopačky v prvních padesáti stránkách knihy a není dál o čem psát.

13.06.2021 2 z 5

Kabinet milostných dopisů Kabinet milostných dopisů Alyson Richman

Takový průměr. Četla se docela dobře, ale že by mě nadchla, to ne.

04.04.2021 3 z 5

Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Krok do jiného času - To nejlepší z Barbary Erskinové Barbara Erskine

Moc se mi kniha líbila. Erskinová nikdy nezklame. Každá povídka byla něčím zajímavá.

16.03.2021 4 z 5

Chladná jako led Chladná jako led Teresa Driscoll

Průměr. Přečíst se to dalo, ale nic úžasného to není. Toto je jedna z těch knih, u kterých za pár týdnů nebudu vědět, o co tam vlastně šlo.

19.01.2021 3 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Kniha se mi moc líbila. Nemohla jsem se odtrhnout. A ten závěr, wow, alespoň pro mě veliké překvapení. To tady ještě nebylo! Jednu hvězdičku ubírám za některé trošku zmatečné pasáže ke konci knihy.
Moc se těším na další knihy od autora.

20.11.2020 4 z 5