hoesch hoesch komentáře u knih

Rakousko-Uhersko - Monarchie a lidé slovem i obrazem Rakousko-Uhersko - Monarchie a lidé slovem i obrazem Wilhelm J. Wagner

Popis podunajské monarchie. Doba kdy vláda habsbursko - lotrinská vládla malým národům střední evropy. Kniha vyzdvihuje život v říši od roku cca 1810 až do první světové války.

11.01.2020 5 z 5

Za svobodu (Obrázková kronika Československého revolučního hnutí na Rusi, 1914-1920) I. Díl Za svobodu (Obrázková kronika Československého revolučního hnutí na Rusi, 1914-1920) I. Díl Rudolf Medek

Třetí díl Anabáse je úžasný, boje s bolševiky se stupňují a naši legionáři si nenechávají nic líbit. Spoustu úžasných fotografií včetně nejkrásnější pohledu na obrněný vlak Orlík. Toto dílo se čte spíše jako encyklopedie a vzhledem ke své váze nelze číst vleže.

Za domovinu Za domovinu Rudolf Medek

Kniha zakoupená o pána na Vyšehradě v parkovém antikvariátu jako dárek pro dceru. Kniha je víceméně pro mládež. Opět Medkův literární um vtáhnout čtenáře do děje. Stejně jako knihy Za svobodu I-IV, se čte když je nálada. Pořízena za 150 Kč .

Moje paměti Moje paměti Radola Gajda

Plně se ztotožňuji s komentářem jindrich7442, a dodávám že nebyla v novodobých dějinách u nás více neprávem očerňována osoba než generál Radola Gajda.

09.01.2020 5 z 5

Československé četnictvo (1918-1929) Československé četnictvo (1918-1929) Radek Galaš

To nejmenší co se dalo pro naše prvorepublikové četnictvo udělat bylo napsat o nich knihu. Vlastním knihy o četnictvu od JUDr. Dlouhého ty jsou skvělé , knížka od Františka Fáry taky skvělá. Tohle je ale jiné a dost dobré.

09.01.2020 5 z 5

Plnění povinností, nebo velezrada? Čeští vojáci Rakousko-Uherska v první světové válce Plnění povinností, nebo velezrada? Čeští vojáci Rakousko-Uherska v první světové válce Richard Lein

Richard Lein - dokázal něco co už tu mělo být dávno. Objektivní pohled. Povinně zařadit jako učivo do dějepisu.

09.01.2020 5 z 5

K.u.K. Kriegsmarine Křižníky jeho veličenstva K.u.K. Kriegsmarine Křižníky jeho veličenstva Jan Kolář

Naprosto unikátní. Oproti dílu Bitevní lodě autor nechal provést korekturu. Mě osobně to nevadilo. Pro fandy křižníků skvělá kniha.

09.01.2020 5 z 5

K.u.K. Kriegsmarine: Bitevní lodě Jeho Veličenstva K.u.K. Kriegsmarine: Bitevní lodě Jeho Veličenstva Jan Kolář

Velmi pečlivě zpracované základní údaje o bitevních lodích K.u.K. Kriegsmarine. Po slohové stránce kdy autor sám přiznává v druhém vydání , že podcenil korekturu. Ale pro zasvěcené to není takový problém. Je totiž vůbec zázrak že něco takového vyšlo. Obrázky v této publikaci jsou hlavně fotografie pohlednic ze života i našich mariňáku. Takže závěrem - Za císaře pána a jeho rodinu,a čest jejich památce.

Deník partyzána Deník partyzána Karel Zámečníček

Dost dobrý.

09.09.2019 5 z 5

Druhá republika Druhá republika Václav Junek

Velmi dobré. Fotogalerie, hesla, fakta.

09.09.2019 5 z 5

Mobilizace ve fotografii: Armáda a Stráž obrany státu v letech 1938–1939 Mobilizace ve fotografii: Armáda a Stráž obrany státu v letech 1938–1939 Jaroslav Beneš

Výborná kniha - publikace , plno dobových fotografií.

27.01.2019 5 z 5

Dotek Anthropoidu Dotek Anthropoidu Jiří Padevět

No Jiří Padevěte , klobouk dobu.

19.01.2019 5 z 5

Na vlnách odvahy a dobrodružství Na vlnách odvahy a dobrodružství Otakar Batlička

Dost dobrý.

15.01.2019 5 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Není potřeba slov, naprosto geniálně zpracované , stejně jako stopa legionáře.

15.01.2019 5 z 5

Fotbalový atlas světa Fotbalový atlas světa Ivan Truchlik

Nejlépe zpracovaný atlas fotbalu. Není opravdu co dodat.

13.01.2019 5 z 5

Lada Lada Josef Lada

Nejlépe zpracovaný přehled díla, obrázků a života Josefa Lady. Každý koho zajímá kresba a hlavně dětská kresba si v tom něco najde. Úžasné kresby z ranné doby, humoristických magazínů, ilustrace knih, abstrakce, prostě vše jak má být. Nakonec Josef Lada forever.

11.01.2019 5 z 5

Ponorky - Encyklopedie vojenské techniky Ponorky - Encyklopedie vojenské techniky Robert Jackson

Velmi slušně zpracovaná encyklopedie . Historické ponorky , moderní ponorky a i popis několika kusů torpéd.

07.01.2019 5 z 5

Zborov 1917 Zborov 1917 Jiří Fidler

Kniha také popisuje hlavní osobnosti bitvy u Zborova , lidi jako byl Čeček, Husák, Gajda, Kutlvašr, Krejčiřík, Luža, Švec, Vavroch , Vašátko , Voženílek, Medek Svátek , Syrový, Červina, Číla , Brusilov ,Kerenský a jiné významné osobnosti dějin.

05.01.2019 5 z 5

V jugoslávských horách V jugoslávských horách Václav Hubáček

Málo známý příběh našeho odboje společně s jugoslávskými partyzány. Je nutné brát s rezervou kdy byla kniha napsána . Ale na hodnocení to nic nemění.

04.01.2019 5 z 5