hoesch hoesch komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tolkien forever

01.01.2019 5 z 5

Četnické příběhy aneb Veselé příhody z pátrací služby Četnické příběhy aneb Veselé příhody z pátrací služby Michal Dlouhý

Kompilace četnických knih od pana doktora Michala Dlouhého. Ideální čte se jedním dechem , vtipné , poučné , nejlépe ve večerní MHD pokud je tam trochu světla a člověk nezapomene vystoupit.

01.01.2019 5 z 5

a Staline měl by jsi si oholit knír , požár Vladivostoku , Herbert Einstein to mě opravdu rozsekalo

Háchovi Melody Boys Háchovi Melody Boys Jindřich Marek

Opět bezchybné dílo podloženo fakty zakládající se na pravdě, a né bezduché fráze senzace chtivých autoru o kolaboraci vládního vojska. Opět fantasticky popsaná osoba generála Jaroslava Emingera. Čest jejich památce.

01.01.2019 5 z 5

Barikáda z kaštanů: Pražské povstání v květnu 1945 a jeho skuteční hrdinové Barikáda z kaštanů: Pražské povstání v květnu 1945 a jeho skuteční hrdinové Jindřich Marek

Jindřich Marek nikdy jako spisovatel nezklame. Četl jsem současně s knihou kasárna na levém břehu od Pavla Žáčka a pokud mohu srovnat p.Žáček umí psát velmi poutavě , ale barikáda z kaštanů je o hvězdičku výše. Ale i tak klobouk dolu.

Hraničářská kalvárie Hraničářská kalvárie Jindřich Marek

Kniha - studie , vypracované do detailů. Spoustu lidí ani neví o bojích na Podkarpatské Rusi . Hlavně si někdo vzpomněl na hrdiny jako byl generál Oleg Svátek a jiní . Čest jejich památce.

Jednotka určení SOS (1.díl) Jednotka určení SOS (1.díl) Radan Lášek

Doporučuji všechny tři díly a ještě jako bonus knihu velitelé praporu SOS.

Habešská odysea Habešská odysea Adolf Parlesák

Parlesák , Ingriš , Stingl , Hazelka a Zikmund a samozřejmě Trabanti kolem světa. Jsme úžasný národ a tak si toho važme.

Poslední Mohykán Poslední Mohykán James Fenimore Cooper

Povinná školní četba . Samozřejmě pod lavicí a nejlépe při matematice, aby člověk měl z hodiny taky něco pozitivního.

Vynález zkázy Vynález zkázy Jules Verne

kniha , film , mluvené slovo , vše je super

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Co dodat. Tato kniha je úžasná.