hoesch hoesch komentáře u knih

Kosí hnízdo Kosí hnízdo Zdeněk Drozda

Úžasné i jako divadelní hra. Jsem z Vršovic a ty jsou zlatý řek tatínek.

17.01.2020 5 z 5

Domov za války IV Domov za války IV Alois Žipek

Dobré.

Domov za války III Domov za války III Alois Žipek

III pentalogie. Čtu a listuji občas když je nálada. Popis prožitků našich vojáku za světové války.

Domov za války II. - 1915 Domov za války II. - 1915 Alois Žipek

Navazující příběhy našich vojáků za světové války.

Domov za války I. - 1914 Domov za války I. - 1914 Alois Žipek

Počátek velké války a osudy československých vojáků.

Moje drahá Amálie Moje drahá Amálie Robert Lucas

Dobré, čtivé, vtipné. Doporučuji.

Silver A Silver A Pavel Šmejkal

Dobrý, stejně jako Tři králové a Anthropoid od Jiřího Padevěta.

Za frontou na východě Za frontou na východě Jiří Šolc

1* za to že je to téma východní fronty, 2** za fotografie, 1* za to že je to z nakladatelství Svět křídel, 2* za obsah a až encyklopedicky zpracované krátké životopisy. Kniha je čtivá, je potřeba brát v úvahu že boje na východní frontě v minulém režimu byly vykládány všelijak. Díky autorům jako je Jiří Šolc, Karel Richter, Roman Cílek je možno to vidět daleko objektivněji. ( podotýkám je to můj názor )

15.01.2020 5 z 5

Legionáři - Všechno bylo jinak Legionáři - Všechno bylo jinak Olin Jurman

Jediné štěstí že z našich vojáků se stali vyšší důstojníci a generálové s vlastním uvažováním. Kdyby veleli francouzské trosky stálo by to za h.... . Masarykovcům se názor a pojetí autora líbit nebude. Ti muži už měli po krk války. Podunajská monarchie by stejně padla, bolševici by se stejně v Rusku dostali k moci. Stejně tak to viděl generál Pleský, generál Gajda , podplukovník Krejčiřík, podplukovník Veist. Plukovník Švec se nezastřelil z lásky (........) . Je potřeba přečíst vše i to co bolí. Legionáři v Rusku trpěli.

12.01.2020 5 z 5

Velezrádci I. - V šedých mundurech Velezrádci I. - V šedých mundurech Metoděj Pleský

Mám třísvazkové vydání. Metoděj Pleský je záhada sama o sobě vlastenec který říkal co je správné a psal bez servítek.

Velitelé praporů SOS Velitelé praporů SOS Radan Lášek

Codyprint a Radan Lášek. Vždy perfektně zpracované. Fotodokumentace , ze života sosáků, jak dopadli.************************************

12.01.2020 5 z 5

Bitva o Jadran:  C. a k. válečné námořnictvo za 1. světové války Bitva o Jadran: C. a k. válečné námořnictvo za 1. světové války Jiří Novák

Bitva v Otránské úžině , potopení křižníku Zenta. Velmi Novákovsky napsáno. Já mám raději Torpédo pal, ale tady můžu je 6 * a kniha si to zaslouží. Pro všechny kdo se zajímají o K.u.K Kriegsmarine je to skoro povinnost.

Barva kouzel Barva kouzel Terry Pratchett

Neviditelná univerzita asi práva v Plzni. Dost dobrý.

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Nadosah Pozlátko , to je hajzlík. Zaslaná pošta mě dostala.

Mnozí nedoletěli Mnozí nedoletěli František Loucký

Není co dodat. Čest jejich památce.

Žraloci císaře pána Žraloci císaře pána Jindřich Marek

Kniha která se čte jedním dechem. Čeští ponorkáři a jejich život u K.u.K. Kriegsmarine. Vždy se chovali k nepříteli korektně, plnili své povinnosti, byli stateční a čestní. Nádherná obrazová příloha která je tradičně velmi dobře zpracována u knih Jindřicha Marka.

Válka o červeného medvěda Válka o červeného medvěda Jindřich Marek

Regulérní válka Československa proti Maďarsku, Polsku a ukrajinskému nacionalismu. Plný obdiv našich vojáků, financů, četníků, policistů ale i samotných Rusínů proti debilitě a rozpínavosti diktatur již zmíněných zemí. Oleg Svátek jeden z nejlepších vojáků jaká kdy naše země měla.
Čest jejich památce.

11.01.2020 5 z 5

Uloupená hranice: Nefilmoví hrdinové Krušných hor v dramatickém roce 1938 Uloupená hranice: Nefilmoví hrdinové Krušných hor v dramatickém roce 1938 Jindřich Marek

Jindřich Marek nikdy nezklame. Kniha v obdobném duchu jako jeho Hraničářská kalvárie, jen s tím že je zasazena do Krušnohoří. Spousta nového materiálu pro studování osudového roku 1938.

Apokalypsa v Karpatech Apokalypsa v Karpatech Karel Richter

Konečně pravda. Citace skutečných účastníků a ne jen domněnky rychlokvašených historiků. Zpracování , fotografie vše perfektní.

Přes krvavé řeky Přes krvavé řeky Karel Richter

Velmi dobře napsané. Východní odboj si zaslouží pevné místo v našich dějinách.