Silver A

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha provede zájemce po místech spojených s výsadkem SILVER A, a to jak s činností samotných parašutistů, tak i jejich pomocníků z řad civilního obyvatelstva. Místa jsou řazena chronologicky a nabízejí pohled na mnohé lokality tehdejšího protektorátu, kde Alfréd Bartoš, Josef Valčík a Jiří Potůček působili. Detailně je sledováno přesouvání vysílačky Libuše i závěrečný útěk posledního přeživšího člena skupiny Jiřího Potůčka. Součástí průvodce je úvodní stať věnovaná významnému pomocníkovi výsadku Silver A, mjr. Františku „Franjo“ Aubrechtovi...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372838/big_silver-a-0iU-372838.jpg 4.815
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Silver A

lenca.vym
17.03.2020

Kniha je pěkně zpracovaná, obsahuje mnoho jmen, která nesmí být zapomenuta, protože za těmito jmény se ukrývají skuteční hrdinové, kteří položili životy za ty naše. Kromě osudů vlastenců se v ní vyskytují obrázky či dobové fotografie z blíže popsaných míst. Rozhodně stojí za přečtení.

hoesch
16.01.2020

Dobrý, stejně jako Tři králové a Anthropoid od Jiřího Padevěta.


Damato
27.09.2018

Tahle nedaleká doba mě prostě přitahuje. Když čtu řádky těchto knih, obzvláště, pokud se týká historie východočeského kraje, připadám si, jako bych s těmi lidmi, potažmo s mými příbuznými byla v přímém kontaktu. Jako by mi děda, který mě jako první zasvětil do toho, co je válka, co je antisemitismus, co je bída a strach , co je neštěstí... seděl za zády a ukazoval kde a co mám číst. A zároveň se mi honí hlůavou myšlenky? Kdy brali ti lidé tu statečnost, pýchu na svou vlast, hrdost na své češství??? Jsme také takoví? Určitě ? Neohnuli bychom se pod prvním náznakem úderu ?

ArthasKarfa
16.09.2018

Pěkně zpracovaná kniha o výsadku a dalších akcích za druhé světové války na území Protektorátu. Je úctyhodné, že si autor dá takovou práci a najde všechny pomocníky těm, kteří sem byli vysláni aby bojovali za svou vlast. Musíme vzpomínat na ty, kteří neváhali a riskovali život za naší svobodu. Všechna ta jména a osudy! Rozhodně stojí za přečtení.

icewind
24.06.2018

Obdivuji statečnost všech lidí, kteří parašutistům jakýmkoliv způsobem pomohli......

Akula
30.03.2018

Rychlá sonda do operace Silver A.

Doporučujeme

Mengeleho děvče
Mengeleho děvče