Silver A

kniha od:

Silver A https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372838/bmid_silver-a-0iU-372838.jpg 4.7 18

Kniha provede zájemce po místech spojených s výsadkem SILVER A, a to jak s činností samotných parašutistů, tak i jejich pomocníků z řad civilního obyvatelstva. Místa jsou řazena chronologicky a nabízejí pohled na mnohé lokality tehdejšího protektorátu, kde Alfréd Bartoš, Josef Valčík a Jiří Potůček působili. Detailně je sledováno přesouvání vysílačky Libuše i závěrečný útěk posledního přeživšího člena skupiny Jiřího Potůčka. Součástí průvodce je úvodní stať věnovaná významnému pomocníkovi výsadku Silver A, mjr. Františku „Franjo“ Aubrechtovi... celý text

Komentáře (7)

Komentáře 7 Recenze 0

Tereza0107
Tereza0107
13.07.2022 4 z 5

Hezky zpracovaný, stručný přehled o skupině Silver A a jejich spolupracovnících. Ideální pro ty, kteří třeba chtějí podniknout nějaký výlet po jejich stopách, protože u každého jména, je vždy uvedená i adresa, kde daný člověk nebo rodina bydleli (jak dřívější adresa, tak novodobé přejmenované adresy). Určitě stojí za přečtení.

lenca.vym
lenca.vym
17.03.2020 5 z 5

Kniha je pěkně zpracovaná, obsahuje mnoho jmen, která nesmí být zapomenuta, protože za těmito jmény se ukrývají skuteční hrdinové, kteří položili životy za ty naše. Kromě osudů vlastenců se v ní vyskytují obrázky či dobové fotografie z blíže popsaných míst. Rozhodně stojí za přečtení.


hoesch
hoesch
16.01.2020 5 z 5

Dobrý, stejně jako Tři králové a Anthropoid od Jiřího Padevěta.

Damato
Damato
27.09.2018 5 z 5

Tahle nedaleká doba mě prostě přitahuje. Když čtu řádky těchto knih, obzvláště, pokud se týká historie východočeského kraje, připadám si, jako bych s těmi lidmi, potažmo s mými příbuznými byla v přímém kontaktu. Jako by mi děda, který mě jako první zasvětil do toho, co je válka, co je antisemitismus, co je bída a strach , co je neštěstí... seděl za zády a ukazoval kde a co mám číst. A zároveň se mi honí hlůavou myšlenky? Kdy brali ti lidé tu statečnost, pýchu na svou vlast, hrdost na své češství??? Jsme také takoví? Určitě ? Neohnuli bychom se pod prvním náznakem úderu ?

ArthasKarfa
ArthasKarfa
16.09.2018 5 z 5

Pěkně zpracovaná kniha o výsadku a dalších akcích za druhé světové války na území Protektorátu. Je úctyhodné, že si autor dá takovou práci a najde všechny pomocníky těm, kteří sem byli vysláni aby bojovali za svou vlast. Musíme vzpomínat na ty, kteří neváhali a riskovali život za naší svobodu. Všechna ta jména a osudy! Rozhodně stojí za přečtení.

icewind
icewind
24.06.2018 5 z 5

Obdivuji statečnost všech lidí, kteří parašutistům jakýmkoliv způsobem pomohli......

Akula
Akula
30.03.2018 4 z 5

Rychlá sonda do operace Silver A.