Lada

Lada https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320979/bmid_lada-3Jz-320979.jpg 5 20 5

Obrazová monografie o jednom z nejvýznamnějších českých výtvarných umělců, jehož proslulost již v době meziválečné přesáhla hranice tehdejšího Československa (např. vysoké hodnocení Pabla Picassa). Dnes se řadí mezi nejosobitější a nejvýraznější evropské kreslíře první poloviny 20. století a v domácím prostředí je snad nejpopulárnějším malířem v historii. Kniha na cca 750 tiskových stranách. přináší více než 850 barevných reprodukcí Ladova díla.... celý text

Kontryhelka
05.01.2022 5 z 5

Nádhera, která nepotřebuje širšího komentáře. Dobré zboží se chválí samo a pan Lada je národní poklad.

M.M.787
06.05.2021 5 z 5

Ladovými obrázky jsem okouzlená od dětství, vždyť nám představují svět (idylický, mizející, tajuplný i humorný), provázejí nás pohádkovými příběhy, svátky, zvyky. Jsem šťastná, že tohoto průvodce Ladovým světem mám!

Hezy
15.04.2019 5 z 5

Také patřím k těm, kteří se rádi dívají na krásné ilustrace Josefa Lady. Je v nich kouzlo domova. Nejradši mám jeho klasické vodníky. V této knize jich je spousta a mají tu své osobní místo.

hoesch
11.01.2019 5 z 5

Nejlépe zpracovaný přehled díla, obrázků a života Josefa Lady. Každý koho zajímá kresba a hlavně dětská kresba si v tom něco najde. Úžasné kresby z ranné doby, humoristických magazínů, ilustrace knih, abstrakce, prostě vše jak má být. Nakonec Josef Lada forever.

JancaMia
31.07.2018 5 z 5