hnusák hnusák komentáře u knih

Štvanec Štvanec David Fletcher

Nic proti autorovi, ale občas mne to připadalo dost neuvěřitený. V každém případě se kniha čte docela dobře.

16.12.2018 3 z 5

Zeměpisná šířka nula Zeměpisná šířka nula Windsor Chorlton

Očekával jsem od této knihy více, to se přiznám. Leckteré scény někdy přitažené za pačesy, ale dovedu si představit, že v této krizové situaci se asi charakter lidí ukáže v tom pravém světle. A o tom vlastně kniha pojednávala.

13.08.2018 4 z 5

Seznam smrti Seznam smrti Chris Ryan (p)

Ačkoli se to dá jakž takž číst, tak dialogy jsou dětinské, hloupé, zbytečně vulgární a osnova příběhu těžko uvěřitelná. Takto se nemůžou nejvyšší představitelé tajné služby chovat ani náhodou a když čtete, že se adeptka na ředitelku MI6 zachichotala jak žačka nedělní školy a vypustila z úst nesmyslné bláboly, váháte pokračovat dál. A nebo : Z rány vylétla sprška krve a úlomky ramenního kloubu. No, a pomalu na následující stránce se dozvíte, že postřelený si spokojeně užívá někde v baru, usmívá se pod vousy a přitom má ruku zralou k amputaci. A na doplnění : Když má hlavní strůjce všech těch vražd, jinak zvaný Tygr, Srbský řezník, brífing se svými hrdlořezy, vypustí :,, Musíme rychle , mám jenom 5 minut, poté musím odvést děti do školky,,. Kniha je plná nesmyslů a i když ji nelze upřít, aspoň v druhé polovině jistý spád, již bych se k ní nikdy nevrátil.

04.07.2018 1 z 5

Elitní Sniper: Neviditelný Elitní Sniper: Neviditelný Scott McEwen

Celá kniha mne připadala taková neuvěřitelná a různě zplácaná, přesto jsem ji dočetl do konce.

26.06.2018 2 z 5

Anglický špión Anglický špión Daniel Silva

Opět fajnové čtení, i když se zde občas vyskytují nudné pasáže, ale asi to tak musí být.

09.04.2018 4 z 5

Ultra a dál - Jak se připravit na běhy od 50 km po 100 mil a dál Ultra a dál - Jak se připravit na běhy od 50 km po 100 mil a dál Hal Koerner

To je tedy manuál ... zasvěceně popsáno, autor ví, o čem mluví. Ale v žádném případě ultra nepoběžím, bohatě mne stačí půlmaraton.

10.02.2018 4 z 5

Černé díry: Reithův cyklus přednášek pro BBC Černé díry: Reithův cyklus přednášek pro BBC Stephen William Hawking

S.Hawkingse velice obdivuji, přes svůj handicap je neuvěřitelně činný a plodný. Tento cyklus přednášek určený široké veřejnosti i s laickým vysvětlením nepochopitelného mne velmi zaujal, i když na mnoho věcí má mozkovna prostě nestačí. Díky za ujasnění některých věcí.

09.02.2018 5 z 5

Věrný špion Věrný špion Alex Berenson

Řemeslně napsáno, oceňuji především to, že hlavní hrdina si nehraje na neprůstřelného a na nechybujícího agenta. Je s podivem, že člověk jiného etnika, potažmo zrovna Američan, se dostane tak blízko špiček Al Kajdy, ale zase na druhou stranu je k uvěření, že pokud někdo stráví 10 let v Afghánských horách s muslimské komunitě, musí splynout i po náboženské stránce. Doporučuji, mne se kniha četla velmi svižně.

18.09.2017 5 z 5

Schirmerova legie smrti Schirmerova legie smrti Leo Kessler (p)

Zrovna jsem kápnul na poslední misi Schirmera... dost hustě a syrově napsaná knížka, docela to odsejpalo. Musím se v každém případě poohlédnout po minulých eskapádách toho zatracenýho nácka.

03.09.2017 4 z 5

Lobbista Lobbista John Grisham

Čtivě popsané fiktivní (?) zákulisí politické mašinerie, kde se nikdo neštítí ničeho a postupný přerod namyšleného a mamonem zkaženého právníka v drobet lepšího člověka. Určitě doporučuji k četbě.

28.07.2017 4 z 5

Byl jsem v ruském zajetí Byl jsem v ruském zajetí Helmuth Nowak (p)

Abych řekl pravdu, kniha mne zas až tak nezaujala. Po přečtené půlce jsem ji s klidným svědomím odložil s tím, že o nic nepřijdu.

19.04.2017 1 z 5

Den nezávislosti: Nový útok Den nezávislosti: Nový útok Alex Irvine

Kniha v podstatě kopíruje film ( nebo naopak ? ), ale i tak, až na drobné niance, je čtivá a co mne se týče, docela jsem se do ní zabral.

14.02.2017 4 z 5

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

No tedy, to je šílenost ! Ale nakonec jsem se v hektolitrech černé i červené krve dobral konce. A mohu říci, že i když se peklo jeví jako paralela našeho vlastního, nechtěl bych takto skončit na věky věkův. Už jenom ta představa, jak padám rourou, která je tvořena uvnitř žiletkovými břity, brrr. Úplně jsem se do té představy vžil. Díky za masakrózní počteníčko.

25.10.2016 3 z 5

Lazarova vendeta Lazarova vendeta Robert Ludlum

Mne se naopak docela líbí, a to jsem ji četl podruhé, i když pplk.Smith jede podle stejného scénáře.

29.03.2016 4 z 5

Bourneova moc Bourneova moc Eric Van Lustbader

Tak zde jsem byl opravdu zklamán, nelíbil se mne styl a ani děj. Neprokousal jsem se ani do 1/2.

09.12.2015 2 z 5

Casino Royale Casino Royale Ian Fleming

Bohužel jsem se neprokousal ani do jedné třetiny.

05.12.2015 3 z 5

Ve jménu cti Ve jménu cti Vince Flynn

Opět napínačka od začátku do konce :-) . Prostě Mitch Rapp nezklame, líbí se mne jeho styl a ,,vyhraněnost,, pro islámské radikály... jeho bezprostřednost je blízká mému naturelu a rád se k jeho akcím vracím. Už se těším na další romány pane Flynne. Palec nahoru a 5 hvězd k tomu.

13.11.2015 5 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Abych řekl pravdu, docela jsem se na tuto knihu těšil, ale již její průběh mne naladil na nižší tóninu. Takový neslaný, nemastný, ale asi to bude tím, že jsem ji srovnával s filmem a stále jsem se z toho nemohl vymanit a očekával to, co me bylo známé... no nic, učitě to není špatné, ale byl jsem rád, že už byl konec.

03.11.2015 2 z 5

Sundejte Hartmanna! Sundejte Hartmanna! Raymond Frederick Toliver

Velice dobře napsaná kniha, strhující příběh válečného letce.

01.11.2015 5 z 5

Sám na lodi kolem světa Sám na lodi kolem světa Joshua Slocum

Čtivý popis strastiplné cesty na lodi SPRAY

30.10.2015 5 z 5