Lazarova vendeta

Lazarova vendeta https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/5345/bmid_lazarova-vendeta-b8b-5345.png 4 51 10

Jonathan Smith série

Lazarovo hnutí, ekologická organizace bojující především proti nástrahám moderních technologií, je už dlouho předmětem zájmu zpravodajských služeb na celém světě. Rostoucí zástupy přívrženců slepě naslouchají tajemnému, nikdy nespatřenému muži, který si nechává říkat Lazarus. Pod jeho vedením získává hnutí stále větší vliv a existují dokonce dohady, že se Lazarovo hnutí chystá k mocnému úderu, díky kterému se stane vůdčí světovou silou. Když dojde k teroristickému útoku na špičkové vědecké pracoviště, kde jsou realizovány nejmodernější projekty v oboru nanotechnologií, uniknou z laboratoří miliardy miniaturních nanobotů, které zavraždí tisíce lidí - vědců i protestantů z řad Lazarových příznivců. Na místo tragédie je povolán podplukovník Jonathan Smith, aby se pokusil uspět tam, kde prozatím všichni selhali: zjistit pravdu o Lazarově hnutí. Ve snaze odhalit pozadí vražedného útoku i dalších incidentů, jichž po celém světě začíná nápadně přibývat, dochází Smith k děsivému zjištění: Lazarovo hnutí je pouhou zástěrkou pro smrtnosné spiknutí, které nejen ohrožuje životy miliard lidí, ale mohlo by fatálním způsobem změnit i celý svět v jeho dnešní podobě.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Domino

The Lazarus Vendetta , 2004

Luigi1
22.01.2023 3 z 5

Nevím co si o tom mám myslet takový rozporuplný

jprst
07.09.2022 3 z 5

Žádný trhák to není, téma je sice zajímavé, ale zpracování je jakési kostrbaté, příběh se chvílemi dost vleče. Prostě něco, co jsem si mohl klidně odpustit a o nic bych nepřišel.

soukroma
13.03.2022 2 z 5

Nakonec odloženo: slibný začátek, který mi hodně připomínal Kořist od Crichtona (nanoroboti), ale jak se do toho v polovině začíná míchat supertajná supermocná superbohatá supernebezpečně diktátorská skupina, přestalo mne to bavit.

Zase jedna z knih sice nesoucí známé jméno, ale do/na-psaná někým jiným a vydaná několik let po "autorově" smrti.

čef
14.08.2019 4 z 5

Svět je opět v ohrožení šíleným vědcem tentokráte ve spojení s užitečnými idioty z ekologického hnutí, kteří chtějí svět zachránit i kdyby měli všichni lidé vymřít. Na to už nestačí jenom jeden James Bond, dokonce ani dva, ještě jim musí hodně pomáhat jedna Bondice. I tak mají pořád na kahánku a musí se otáčet hodně po zemi i ve vzduchu, aby se stačili vyhýbat kulkám a jiným nebezpečným předmětům. Takže už víte vo co de a můžete se rozhodnout, jestli do toho tvrdě půjdete.

CharlesWard
30.10.2018 2 z 5

O chlup lepší, než následující Smithovy trable. I tak mi ale kniha příjde poněkud samoúčelná.

Atanone
27.09.2018 4 z 5

U Ludluma je nutné přijmout jeho podmínky. Potom většinou nabídne solidní akční jízdu. U téhle jsem se bavila dobře a místy jsem i dumala,nakolik je podobný scénář v dnešní době i děsivě možný. Třeba ne v takové míře,ale v míře pro lidstvo tuze bolavé.

kyssling
10.04.2016 3 z 5

Tři mušketýři (Smith, Howell, Russellová) a D'artagnan (Klein) potírají další spiknutí s cílem vyhladit lidstvo. Kniha mě připomíná sladkost bez chuti a zápachu. Neublíží, ale doporučit ji rozhodně nemohu ...

hnusák
29.03.2016 4 z 5

Mne se naopak docela líbí, a to jsem ji četl podruhé, i když pplk.Smith jede podle stejného scénáře.

fina3210
30.12.2015 2 z 5

Kniha mě velmi zklamala. Četla jsem od R. Ludluma několikero knih a zřejmě jsem nezvolila správné pořadí - knihy jsou stále na jedno brdo, děj je buď příliš rozvláčný nebo příliš rychlý, popisy akcí nejsou typu "vtáhla mě do děje, že jsem se nemohla odtrhnout." Musela jsem se během několika týdnů (souběžně s dalšími knihami) nutit toto dílo dočíst, protože jsem mu přecijen dávala naději. Téma je zajímavé, hlavní hrdina také, ale příběh jako celek a především styl líčení mi připadaly neskutečně těžkopádné.

Roob
04.05.2014 4 z 5

Jason Bourne už mně nudil,ale konečně začal psát o někom jiném.Tato kniha se mi líbila.

Autoři knihy

Robert Ludlum