hnusák hnusák komentáře u knih

Černá hra Černá hra Jozef Karika

Ty brďo, to byla ale jízda ... Fakticky neskutečně vyobrazené postavy, člověk má dojem, že toto snad ani není možné, ale všichni víme, že to tak není, bohužel. I když je toto vše fikce, reálný a skutečný základ je nasnadě. Člověk se úplně ošívá hnusem, perfektní kniha, ťažko sa od nej odtrhnúť.

07.09.2022 5 z 5

Peklo jménem Rakká Peklo jménem Rakká Sophie Kasiki

Takhle do toho spadnou vlastní naivitou a ještě do osidel Islámského státu, no potěš pánbůh... To měla holka ještě z prdele kliku, že se z toho vymotala.

30.08.2022 3 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Mno, kniha se čte fakticky dobře, krátké odstavce mne jdou k duhu, to mám rád, jinak je to taková reportáž krok po kroku. Co mne jaksi nešlo k duhu je nadnesená inteligence 11 leté Charlotty, její dialogy jsou hodny vysokoškolsky založeného studenta. No co, v Americe to je asi normál... Dále, ta douška autora o covidu, no...

26.08.2022 3 z 5

Pravý věřící Pravý věřící Jack Carr

Napsáno opravdu sofistikovaně, všechny ty popisy zbraňových systémů a taktické výstroje působí značně působivým dojmem, samotná zápletka v šedé zóně zpravodajských služeb je vcelku uvěřitelná, hlavně ve stínu současných světových událostí, je vidět, že autor má hluboké znalosti a umí je zpracovat na papír.

18.08.2022 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Mno, čekal jsem opravdu více, sice akcí je zde přehršel, ale něco ve stylu Forsytha ani máku. Oddychovka na dvě odpoledne a odložit. Na druhou stranu jsem čekal od filmového zpracování trochu více, ale to byla opravdu slátanina. Proč se sakra nedrží předlohy...

04.08.2022 2 z 5

Nákaza Nákaza Guillermo del Toro

Na to, že je dr.Efraim suchopárný vědec, tak to tedy umí pořádně rozjet se stříbrným mečem, s kterým seká hlavy hlava nehlava. Jinak docela dobrá a dopředu se hrnoucí akce, kde se to přeměněnými jenom hemží.

01.08.2022 5 z 5

Použití síly Použití síly Brad Thor

Kniha mne docela chytla, tato témata, teroristé versus světská spravedlnost, to můžu.

24.07.2022 4 z 5

Návrat zmizelého letce Návrat zmizelého letce Taťána Březinová

Toto by měla povinná četba pro všechny, kdož mají v sobě slova obdivu pro tyranský systém vlády sovětů od počátku té jejich ,, slavné ,, rudé revoluce až po fašistickou současnost Putinovy éry. Otřesné.

17.07.2022 5 z 5

Jasné nebezpečí Jasné nebezpečí Tom Clancy

Kniha je napsána opravdu fundovaně, čte se fakticky dobře, akorát bych ubral dost té omáčky kolem, ale asi to celé k tomu patří, aby bylo vše jasné. Film se mne také líbil a měl jsem ho celou dobu před očima.

12.07.2022 4 z 5

Pán hor Pán hor Kristýna Sněgoňová

Měl jsem fakticky velký problém tento škvár dočíst do konce. Celá tato série se za přispění autorky začíná zvrhávat v dechberoucí slátaninu. Už ty hlášky, snažící se za každou cenu dodat humor do beznadějného příběhu mne lezly brzy krkem. Po Šprtech jsem si slíbil, že už nikdy si další pokračování nekoupím... Víc k tomu nemám co říci, škoda času a peněz.

24.06.2022 odpad!

Operace Stonewall Operace Stonewall Jiří Šulc

Moje první kniha od pana Šulce a vypadá to, že nebude poslední.

17.06.2022 5 z 5

Na seznamu smrti Na seznamu smrti Jack Carr

Příběh opravdu jede dopředu jako rozjetý vlak a i když je svým způsobem velmi přímočarý, čte se sám a jako oddychovka nemá chybu. Není žádný problém se do knihy ponořit a zapomenout na okolí.

14.06.2022 5 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Takový hrozně utahaný, i když občas na chvíli vytryskne šťáva, tak stejně je celkový výsledek bezzubý. Od J.Deavera mám načteno mnohem lepší kousky.

09.06.2022 3 z 5

Aga Aga František Kotleta (p)

(SPOILER) Asi opravdu zatím nejlepší díl série, docela jsem se nad hláškami Moravce pobavil, ale někdy bych ho vzal po hlavě ještěrčí lebkou. Ta kopulace mezi ním a Chanou, to je tedy maso. Na plný počet hvězd to ale není.

01.06.2022 4 z 5

Hvězdy nad námi Hvězdy nad námi Eva Slonim

Je až neuvěřitelné, co člověk pro záchranu svého života vydrží, co strašného příkoří musí snést, a co horšího, než je utrpení svých nejbližších na vlastní oči vidět... musím se sklonit nad autorčinou odvahou a vůlí, mráz mne přejížděl po páteři, když si člověk představí osudy všech těch lidí, promarněné dětské nevinné životy. Knihu jsem přečetl během pár hodin a děkuji za ni.

30.05.2022 5 z 5

Smrt řezníka z Rigy Smrt řezníka z Rigy Stephan Talty

Neuvěřitelné svědectví o nejstrašnějších činech, jaké může člověk na člověku spáchat, poutavé svědectví o dopadení a zabití řezníka lotyšského národa a zároveň i svědectví o lidské ignoranci, malosti, strachu ale i hrdinství.

29.05.2022 5 z 5

Šumava na starých pohlednicích II. Šumava na starých pohlednicích II. Miloslav Martan

Výjimečná publikace o krásné staré Šumavě

Album ze starých Krkonoš Album ze starých Krkonoš Miroslav Kubát

Fascinující staré foto ze ztraceného života

Předválečnou Šumavou Předválečnou Šumavou Zdeněk Roučka

Fascinující staré fotografie, kde člověk nahlédne do ztraceného života a přírody kouzelné Šumavy.

Příroda Mladoboleslavska Příroda Mladoboleslavska Jan Němec

Nádherná kniha, krásné publikace a v neposlední řadě spousta poučení.