HiRes HiRes komentáře u knih

Mořeplavec Mořeplavec Stephen Baxter

Třetí díl čtyřdílné série "Plátno tkané časem", opět skvělá práce s historickými událostmi. Napětí, popis osob, skvělé! Pokud máte rádi historii a zvláště vrcholný středověk je to něco pro Vás. Nenásilnou formou se dozvíte dost informací. :-)

Dobyvatel Dobyvatel Stephen Baxter

Druhý díl čtyřdílné série "Plátno tkané časem", trošku slabší a nudnější díl. Ovšem opět v základních historických událostech a popisech přesné, jde vidět, že Baxter, kvůli této sérii navštívil spoustu muzeí, zajímavých míst a historiků. 4* si tato kniha zaslouží

Císař Císař Stephen Baxter

První díl čtyřdílné série "Plátno tkané časem". Je to asi nejlepší díl z celé série, děj je svižný a co je na tom úžasné?? Historický román, který se v základních historických popisech neliší a Baxter do toho dokázal smysluplně vložit scifi příběh. Zaslouží si 5*

Potopa Potopa Stephen Baxter

Stephen Baxter....... můj oblíbený autor, šestá kniha, kterou jsem od něj četl. Téma je zvoleno fantasticky (možná nás něco takového taky čeká), kapitoly rozvržené dobře. Popis děje, popis okolí a prostředí je zvolen výborně. Možná, že kdyby se kniha zkrátila o 100 stran, děj by byl svižnější, občas se mi zdálo, že Baxter se ztratil a zbytečně popisuje několik dějových situací, které jsou zbytečné. Ale když to s prominutím řeknu, překladatel by si zasloužil pár facek - mnoho překlepů, občas si spletl i jméno (Kontroloval jsem anglický originál), ale přesto nesundám ani jednu hvězdičku, není to chyba autora. Už se těším na druhý díl ARCHA.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Prvních 80 stran je jen o životě rodiny Kopfrkinglů, pak se začne polemizovat nad nacistickou ideologií a změnou života, a až na posledních 10 stranách pak Karl udělá, to co udělá. Rozhodně to je na psychiku jako dělané, když se člověk opravdu zabere, zvláště v druhé polovině je příjemně překvapený svižností knihy.

Krysař Krysař Viktor Dyk

Inspirace Německou legendou Dykovi zajistila místo mezi českými literárními klasiky. Bohužel se v knize čtenář občas ztrácí, ale jinak půjčením v knihovně a přečtením nic nezkazíte. Knihá má 70 stran, tak to máte za chvíli, i když delší, než byste čekali.

14.10.2012 3 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Vedle Romea a Julie jedna z nejobsáhlejších dramat. Autor knihu napsal dobře a ještě lépe jí přeložil Milan Lukeš. Kniha má zajímavé téma, četla se mi sice pomalu, možná protože je jasně daná zápletka, nevím ....... Ale na dobré 4 hvězdy to má.

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Pomalu bychom tu na dnešní politiky taky potřebovali něco ve stylu "Bílé nemoci". Skvěle napsané, čtivé, poučné. Co víc si přát?!

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Čapek, pro mě nejlepší český spisovatel. Jedno z mnoha výborných dramatů. Přelomové dílo, na které se začíná zapomínat. CHYBA!

14.10.2012 5 z 5

Tartuffe Tartuffe Molière (p)

Tohle by si mě přečíst každý, zabere to jen pár času a neuskutečně Vám těch pár hodin u knihy uteče. Smích, napětí, rozčilování, chytání se za hlavu = to vše je v této skvělé hře.

Loupežník Loupežník Karel Čapek

Slabší Čapkova hra, občas se člověk zasměje, ale nic na co bych po pár týdnech nezapoměl.

14.10.2012 3 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Česká klasika, povinná četba, není se divit proč. Krátký "humoristický románek", který Vám zabere půl dne, a po prvních pěti stránkách si na jazyk zvyknete, sice si občas musíte jednu větu přečíst dvakrát, ale tím nikdy člověk nic nezkazí. Mohu, ne MUSÍM jen doporučit, zvláště pro dnešní mládež zatíženou fantazy (neříkám, že fantazy je špatné).

14.10.2012 4 z 5

Odkaz Stonehenge Odkaz Stonehenge Sam Christer (p)

Dávám 4 hvězdičky z 5 a to jen kvůli tomu, že je to moc inspirováno Danem Brownem. Hlavní postavy jsou si s Brownovými hodně podobné, hlavní zápletka rovněž, rozvržení kapitol taky. Ale tak co, pokud nejste velcí přivrženci Browna, kniha se Vám zalíbí. Nedívím se, že je to bestseller, sednete a už se neodtrhnete, přečteno za 3 dny. :-)