Hipi Hipi komentáře u knih

Naše vlčice Flocke Naše vlčice Flocke Tanja Askani

Krásný příběh, krásné fotografie. Jen škoda, že je knížka tak útlá.

13.02.2018 5 z 5

Rychlý jako vítr Rychlý jako vítr Carola Wimmer

Mám ráda koně, ale tohle byla pohádka s tak nepravděpodobným a vylhaným dějem, že nemůžu hodnotit jinak.

26.09.2017 2 z 5

Maják, mnich a mrtvý dědeček Maják, mnich a mrtvý dědeček Fredrik Brounéus

Naprostý souhlas s Honajzem. Velice přesně vystihl i můj dojem z téhle knížky...

17.12.2014 2 z 5

Umrlčí tanec Umrlčí tanec Daniel Tučka

Kniha, kterou jsem obdržela s originálním podpisem autora i velmi pěknou kresbičkou ilustrátora, má skvělý začátek, originalitu, tempo, sympatické svérázné postavy i skvělý smysl pro černý humor, leč zhruba v polovině, kdy děj ztratil na tempu a začal se vléct mě začala nudit. V podstatě mi už na hlavních postavách přestalo záležet, a jak to celé skončí, mi bylo lhostejné. Přesto dávám čtyři hvězdy, cokoli jiného by bylo nespravedlivé. 60%

17.12.2014 3 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Moc mě to nenadchlo...překotný děj, spousta popisů pohádkových postav, z nichž když si zvyknete na jednu, už vás čeká další...je to spíše zmatená fantasmagorie než fantasy. Připadalo mi, že autorka nemá dostatek fantazie a vykrádá jiné příběhy. Ale neodsuzuju ty, kterým se to líbí. Po krátké pauze hodlám dát téhle knize ještě šanci...

23.11.2014 3 z 5

Muž, který miloval Yngveho Muž, který miloval Yngveho Tore Renberg

Pěkný příběh o dospívání teenagerů v Norsku má dle mého názoru docela dost negativního hlavního hrdinu- knižní Jarle oproti filmu poněkud potemněl, škoda.
Na druhou stranu se tu více řeší jeho vztah s otcem. Ubrala bych místy přehnanou vulgaritu a slang. Děj je navíc dost rozvláčný a zkrácení by mu rozhodně prospělo. Konec je opravdu zasněný a jímavý. Je to jiné než film, ale stejně podmanivé.

21.11.2014 4 z 5

Tam a zase zpátky Tam a zase zpátky Sean Astin

Na této knize mi vadila značná emotivita (až hysterie) jejího autora- nepřekvapilo by mě to to u nějakého "ženského" románu, ale tady ano- nechci shazovat ničí city, ale u vzpomínek na natáčení Pána Prstenů ty přehnaně patetické popisy působí nepatřičně. Takže, pokud jste skalními fanoušky Pána Prstenů, nevadí vám "patos jako prase" (omlouvám se, ale je to tak) a rádi si u knihy (společně s autorem :)) popláčete, je určena právě pro vás.

02.05.2012 3 z 5

Svět hobitů Svět hobitů David Day

Na všech knihách tohoto autora mě vždy upoutala jediná věc: ilustrace! Nechápu, jak to, ale jsou vždycky skvělé.
A zrovna tato knížečka je moc roztomilá...a vtipná.

30.04.2012 4 z 5

Tolkienův bestiář Tolkienův bestiář David Day

Dlouho jsem po ni toužila, záviděla ji kamarádce a pak, po dlouhé době marného shánění, jsem ji najednou objevila v antikvariátu. Text až taková sláva není, ale ilustrována je na jedničku.

30.04.2012 4 z 5

Jak zvládat depresi Jak zvládat depresi Jaro Křivohlavý

Špatné to určitě není. Jen mi tak trochu připadá, že autor peskuje své zlomené depresivní čtenáře jako matka své líné děti: "Tak vstaňte konečně z té postele a konečně něco DĚLEJTE!!! Nemyslete na to pořád, neumřete ani se nezblázníte..." :) A že to dělá docela bez empatie někoho, kdo sice depresi podrobně studoval, ale nezažil. Znám i laskavější knihy o depresi.

25.04.2012 3 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Vůbec nic jsem od toho nečekala a docela mile mě to překvapilo. Děj je sice místy debilní, ale také čtivý, svižný a napínavý.
Čte se to úplně samo, je to nenáročné, svěží a místy i vtipné. A hlavní postavy jsou (což je vzhledem k žánru k neuvěření) sympatické.
Jen nevím, jak to hodnotit. V rámci všech žánrů by to byl průměr; ale v rámci teenagerské fantasy je to nadprůměrné.

23.04.2012

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Příliš podobné Stmívání (které je podle mě stejně průměrné, ale alespoň originálnější), předvídatelné, místy nelogické a naivní, na to, aby to bylo dobré. Na druhou stranu musím uznat, že to- kupodivu- nebylo ani nějak obzvlášť špatné. Zaujala mě křehká atmosféra a hezké popisy vlků. Nepochybuju nad tím, že kniha si své čtenáře (přesněji řečeno, čtenářky) najde.
Já se ale nudila nad hloupým, nesympatickým párem teenagerů a jejich stejně hloupou lovestory. Abych ocenila červenou knihovnu, musí mi být ústřední pár hrdinů sympatický, což není případ této knihy. Do Grace jsem se nedokázala vcítit, připadala mi jako pragmatická a přitom naivní šprtka, neustále kňourající a vrhající se do náruče svému Jedinému. Postava Sama je tak prostá a samoúčelná, jak je to jen možné: zamilovaný citlivý chlapeček, který sotva Grace uviděl, propadl jí na život a na smrt, nikdy nezakolísal, nikdy se v ničem nezachoval nevhodně, je tak kladný, až to člověku leze na nervy.
Iritovaly mě některé části, např. ta, ve které oba pomlouvají dívčiny rodiče a přitom se povalují u nich doma na gauči. Člověk získá dojem, že američtí teenageři jsou (alespoň v této knize) opravdu frackové. Přečetla jsem to, ale znovu to číst nebudu a nelituju. Je plno mnohem lepších příběhů, které stojí za to.

22.04.2012 3 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Kvalitní, silná a velmi dobře napsaná kniha, ale tak temná, smutná, brutální a drásavá, že jsem ji od poloviny už nedočetla.

21.04.2012

Bono, ve jménu lásky Bono, ve jménu lásky Mick Wall

Bona (a U2 celkově) řadím ke svým hudebním oblíbencům a tahle kniha je jediná, kterou jsem o nich četla. Těžko říct, jestli je objektivní a pravdivá (působí tak) nebo jen založená na dohadech a spekulacích, ale má určitou hloubku a je inspirativní, takže se mi líbila.

20.04.2012 4 z 5

Keltské pohádky Keltské pohádky neznámý - neuveden

Soubor milých a pozitivních pohádek, které jsou sice určené dětem, ale neurazí ani dospělé, zdobí velice hezké a zajímavé ilustrace Renáty Fučíkové. Její akvarely byly největším důvodem, proč jsem si tu knihu pořídila.

20.04.2012 5 z 5

Kniha ztracených věcí Kniha ztracených věcí John Connolly

Asi to není nekvalitní kniha (autora Johna Connollyho mám ráda, obzvlášť jeho povídky s názvem Nokturna), ale připadalo mi to celé tak zvrhlé, že jsem to prostě nemohla vůbec dočíst.

19.04.2012 3 z 5

Tajemný svět Keltů - Poodhalené dědictví keltské tradice Tajemný svět Keltů - Poodhalené dědictví keltské tradice Claire Hamilton

Skvělé výtvarné provedení, nádherné ilustrace, které hrají prim oproti textu. Ten je spíše duchovně a romanticky/stylově ladený- není to žádná vážná vědecko-seriozní práce. Knihu bych doporučila všem "keltským" nadšencům, především těm, kteří už o nich něco vědí a zajímají se o jejich svátky, kulturu, víru, mýty, ženské/mužské hrdiny a principy. Je to skvělá kniha, ale není moc vhodná pro lidi, kteří toho o Keltech moc nevědí nebo hledají výhradně seriozní historické informace typu, kdy a kde Keltové působili.

19.04.2012 5 z 5

Keltské mýty a legendy Keltské mýty a legendy Ivan Sec

Nejhezčí a nejjímavější keltské příběhy, které jsem kdy četla. Kniha bohužel obsahuje dosti otřesné ilustrace, ale protože jich naštěstí není mnoho, na kráse jí to nijak neubírá a nijak to neovlivňuje můj výsledný dojem.

18.04.2012 5 z 5