Tolkienův bestiář

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Úplný výčet a podorobný popis všechu druhů rostlin, živočichů, přirozených i nadpřirozených bytostí, o nichž hovoří J. R. R. Tolkien v Hobitovi, Pánu prstenů a Silmarillionu. Detailní popisy jsou doprovázeny četnými černobílými ilustracemi v textu a více než šedesáti stranami barevných ilustrací.
Zdroj - legie.info

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33128/tolkienuv-bestiar-doJ-33128.jpg 4.133
Žánr
Sci-fi, Mytologie, Encyklopedie
Vydáno · Mustang
Orig. název

A Tolkien Bestiary · 1978

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Tolkienův bestiář

Přidat komentář
bettina.ludwal
01. února

Dobře sestavená příručka (byť někdy se hesla opakují), která pomůže v orientaci v Tolkienově světě.

AndyTheReader
11.04.2016

Tolkienův bestiář jsem četl ihned po přečtení Průvodce světem. J. R. R. Tolkiena od téhož autora. Z obsahového hlediska se jedná o publikace velmi podobné. Avšak Bestiář se primárně zaměřuje na faunu a floru Ardy (přesněji Středozemě a Valinoru - Zemí neumírajících v Amanu), včetně božstev, plemen a národů. Průvodce navíc obsahuje i hesla o zdejším místopisu a významných charakterech a událostech. Bestiář tedy logicky, z hlediska obsahové komplexnosti, na Průvodce ztrácí, naprosto jej však předčí bohatostí obrazového fondu a dodatkových materiálů. Černobílé ilustrace od variace různých autorů jsou v obou publikacích velmi podobné a mnohdy zcela identické, Bestiář jich ovšem nabízí více (jsou prakticky na každé dvojstraně) a často jsou větších rozměrů. Oproti Průvodci poté Bestiář nabízí i pár desítek krásných barevných ilustrací, jež jsou rozděleny do čtyř tematických cyklů - první dva zobrazují výjevy ze Silmarilionu, třetí z Hobita a Společenstva Prstenu, poslední pak ze Dvou věží a Návratu krále.

Bestiář je rovněž bohatý na dodatky, které Průvodce prakticky zcela opomíjí. Předně obsahuje černobílou dvoustránkovou mapu Středozemě a Zemí neumírajících, jíž jsem v Průvodci tolik postrádal. Hned poté následují dvě dvoustránkové chronologické tabulky - první znázorňuje významné události Středozemě a Zemí neumírajících a druhá království ve Středozemi za Slunečních věků. Na závěr Bestiáře jsou ještě umístěny dvě jednostránkové tabulky, které se věnují genealogii elfských a lidských plemen a království.

Exhoubus
23.05.2015

Když jsem knihu otevřel, hned jsem viděl spoustu chyb například v sindarském pravopise, což moc nechápu, protože byla vydána až po Silmarillionu, kde si autor mohl pravopis nastudovat. Pokud se ale čtenář nezabývá pravopisem, tak kniha slouží jako docela dobrý přehled Tolkienových rostlin a živočichů.

Peter.Melon
18.07.2012

Souhlasím s uživatelem Hipi.Text není žádná sláva a ilustrace je supr.

Hipi
30.04.2012

Dlouho jsem po ni toužila, záviděla ji kamarádce a pak, po dlouhé době marného shánění, jsem ji najednou objevila v antikvariátu. Text až taková sláva není, ale ilustrována je na jedničku.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

David Day
kanadská, 1947

všech 8 knih autora

Kniha Tolkienův bestiář je v

Přečtených40x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených2x
Knihotéce36x
Chystám se číst22x
Chci si koupit15x
dalších seznamech3x