Svět hobitů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Půvabná, bohatě ilustrovaná knížečka předního britského znalce Tolkienova rozsáhlého díla D. Daye přivádí čtenáře do imaginativního a neodolatelného světa hobitů, trollů, skřítků, trpaslíků, obrů a dalších nejrůznějších podivuhodných a záhadných bytůstek včetně Bilba či Froda, čaroděje Gandalfa i ostatních neméně nevyzpytatelně tajemných bytostí, ale také s ní můžeme navštívit všechny země, zemičky, města a městečka hobitského panteonu. Autor tak neodolatelným způsobem odhaluje inspirační moc Tolkienova jazyka, upozorňuje nás na nesčetné rafinované slovní hříčky, hádanky i jinotaje, jejichž skryté významy a mytické asociace, které nám snad mohli uniknout, probíhají ve skrytu vyprávění, jehož klíčovou postavou je právě postava hobita, jehož popularita od prvního vydání Tolkienových knih stále vzrůstá. (kosmas) Nakladatel: Volvox Globator překlad: Stanislava Pošustová Ilustrace: Lidia Postma Formát: 92 stran, Vázaná vazba...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33132/svet-hobitu-33132.jpg 3.924
Žánr:
Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Volvox Globator
Orig. název:

The Hobbit Companion (1997)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Svět hobitů

Přidat komentář
mot33
07. dubna

Krásné ilustruce malý formát tak i malá písmena ,ale za mě ok.

Lessana
03.11.2018

Milé malé dielko Davida Daya, ktoré nielen filológom (hoci najmä im) spestrí zopár večerov. Netradičný drobný formát, akoby bublinková obálka, miniatúrne písmo, nápaditá sadzba, krásne ilustrácie a mnoho zaujímavých filologických postrehov týkajúcich sa Tolkienovho diela... za mňa 4 hviezdičky.

Alex.Barunka
27.04.2016

Četla jsem knihu v originále a je pravda, že mi trochu problém dělala malá písmenka, jinak je kniha milým průvodcem po hobitech, která nesmí chybět snad žádnému fanouškovi.

Lucy2211
13.08.2014

Moc hezká knížečka plná krásných ilustrací a popisů. Doporučuji každému, kdo má rád J.R.R.Tolkiena, nebo tomu, kdo jen četl Hobita a chce se dozvědět něco málo víc o hlavním hrdinovi... :))

Peter.Melon
22.05.2014

Velmi dobrá kniha,která mě i docela zaujala...Hodnotím ji proto velmi pozitivně.

Hipi
30.04.2012

Na všech knihách tohoto autora mě vždy upoutala jediná věc: ilustrace! Nechápu, jak to, ale jsou vždycky skvělé.
A zrovna tato knížečka je moc roztomilá...a vtipná.


Autor a jeho další knihy

David Day
kanadská, 1947

všechny knihy autora

Kniha Svět hobitů je:

v Přečtených31x
v Doporučených1x
v Knihotéce29x
v Chystám se číst8x
v Chci si koupit9x
v dalších seznamech4x