Hipi Hipi komentáře u knih

Tetování - Katalog motivů: Základní příručka body-artu Tetování - Katalog motivů: Základní příručka body-artu Vince Hemingson

Komplexně a dopodrobna o tetování. Kniha se zaměřuje především na historii tetování a motivy a má i hezké grafické zpracování. Škoda jen, že skvěle upravené fotografie tetovaných lidí nejsou větší. Naopak obrázky motivů, z nichž některé jsou nehezké a kýčovité, bych zmenšila. Přesto se podle mě jedná o nejlepší knihu tohoto zaměření, která je právě na trhu.

24.04.2012 5 z 5

Hovno hoří Hovno hoří Petr Šabach

Skvělá knížka. Sice je v ní pár hluchých míst, ale párkrát jsem se smála tak, že mi tekly slzy. Film byl taky dost dobrý.

23.04.2012 4 z 5

Tolkienův prsten Tolkienův prsten David Day

Krásné ilustrace od Alana Lee, text je bohužel trochu slabší a v pozadí. Ale celkově skvělý doplněk pro všechny fandy Tolkiena.

23.04.2012 4 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Tu knihu jsem dostala (sama bych si ji nikdy nepořídila, už na základě názvu, obálky a zařazení do sci-fi žánru) a myslela jsem, že se u ní unudím k smrti. Připadalo mi to neskutečně naivní, slabomyslné, banální, na sci-fi i dosti nudné. "Koukněte, ty květiny CHODÍ!" :) Ale uznávám, že já sci-fi nerozumím, ostatně, nikdy mě (kromě pár skvělých výjimek) ani nebavilo.

20.04.2012 2 z 5

Interview s upírem Interview s upírem Anne Rice (p)

Byla jsem z toho rozpačitá. Pasáže plné poetiky a romantiky se střídají s morbidními, sadistickými, ba úplně nekrofilními (detailní popisy brutálního násilí, mrtvol apod.) Je to navíc dost ukecané, až příliš na můj vkus; a nezřídka mi u toho přišlo na mysl, že autorka je anomální grafomanka s psychopatickými sklony. Některé pasáže jsou hezké, jiné zase hrozné a bylo mi z nich špatně. Ke konci už jsem si přála, abych to měla co nejrychleji za sebou a mohla ji vrátit zpátky do knihovny. Film byl kultivovanější a líbil se mi mnohem víc.

20.04.2012 3 z 5

Dračí brána Dračí brána Jenny-Mai Nuyen

Na rozdíl od autorčiny první knihy, kterou mám opravdu ráda, mě tahle zklamala. Zaprvé dějem, který je příliš natažený, ukecaný a přitom nudný, na tak velký počet stran. Dovedu si představit, že kdyby měla tato kniha o polovinu stran méně, mohla by být dobrá- nebo alespoň lepší. Zadruhé postavami, z nichž naprostá většina je buď vyloženě nesympatická nebo alespoň podivně kontroverzní. Líbila se mi jen ta divoká elfka, co chránila draky. Děj zoufale postrádá nějákého dalšího klaďase. Navíc je nudný a smutný, s nádechem morbidity. Četla jsem fantasy, které jsou trochu morbidní, ale přitom kvalitní, což ale bohužel není tento případ. Nezbývá než doufat, že autorka ještě nějakou knihu napíše a bude stejně hezká, jako byla Nijura.

20.04.2012 2 z 5

Paní z Avalonu Paní z Avalonu Marion Zimmer Bradley

Přesto, že některé pasáže jsou poetické a hezké, mě Paní z Avalonu celkově nezaujala. Je to ten typ knihy, který přečtete a neurazí vás, ale na druhou stranu vám z ní nic nezůstane v paměti a nemáte potřebu se k ní vracet. Měla jsem to štěstí (nebo smůlu), že jsem před ní četla Mlhy Avalonu, které považuju (i mnozí jiní) za autorčino mistrovské dílo, (a možná že kdybych ji nečetla, hodnotila bych jinak) takže mi to pak celé připadalo jako takový slabší odvar z Mlh.

19.04.2012 3 z 5

Kamenné srdce Kamenné srdce Charlie Fletcher

Kamenné srdce je kniha, která mě ze začátku nudila, pak (až se děj "rozjel") začala bavit a to mi vydrželo až k závěru, který mě absolutně zklamal.
Nechápu, proč se tak slibný děj s mystickým podtónem musel v závěru zvrhnout do laciných, trapných scén typu honičky hlavních hrdinů na střechách autobusů atd. A pak bylo ještě hůř...Celý závěr se tak nějak podivně vytratil- nečekala jsem hollywoodský happyend a fanfáry, ale tohle byl úplně opačný extrém. Zklamalo mě to, protože do té doby to bylo opravdu slibné. Také hlavní hrdina se občas chová opravdu podivně a v knize nejsou jeho motivy nijak blíž vysvětlené, takže člověk nechápe, co ho k tomu vedlo. Připadá mi, že autor měl skvělé nápady, ale málo zkušeností se psaním, a na knize je obojí znát. Na druhou stranu se v ní vyskytují některé opravdu originální, mile potrhlé a sympatické postavy.

19.04.2012 3 z 5

Koně Koně Gabrielle Boiselle

Fotografie v této publikaci o koních jsou překrásné. Horší už je to s poněkud sentimentálním a až příliš emotivním textem. Méně v tomto případě znamená více- jinak ovšem doporučuju každému, kdo má tyto ušlechtilá zvířata rád.

19.04.2012 4 z 5

Příběhy ze Zeměmoří Příběhy ze Zeměmoří Ursula K. Le Guin

Společně s Čarodějem Zeměmoří, má nejoblíbenější kniha tohoto cyklu. Některé povídky jsou tak děsivé a drsné, že mě mrazilo v zátylku- třeba hned ta první. Nejvíc mě zaujaly Hledač a Dračinka.

19.04.2012 5 z 5

Grácie a styl Grácie a styl Grace Helbig

Koukám, že gydko a jeany23 už to napsaly i za mě. :) Kvůli takové debilitě umřely zbytečně stromy. Autorka se snaží být vtipná, ale je to jenom hloupé a trapné. O módě a stylu se zde nedozvíte vůbec nic.

07.06.2022 odpad!

Bylinková terapie Bylinková terapie Monika Čechová Golasovská

Opravdu jedinečná kniha o bylinkách. Krásné ilustrace. Vyčerpávající informace o rostlinách plus spousta tipů na přípravu kosmetických a zdravotních přípravků. Koho zajímají bylinky, tomu moc doporučuji.

15.05.2022 5 z 5

Sexuální výchova: Návod na život Sexuální výchova: Návod na život Jordan Paramor

Seriál jsem (díky bohu) neviděla, seriály tohoto typu opravdu nejsou můj šálek čaje. Některé rady jsou tam dobré, ale celková forma té knížky je strašně trapná. Já něco takového napsat, tak nevylézám z domu. :) Ale počítám, že americká autorka je na to patřičně hrdá. TRAPAS.

15.05.2022 2 z 5

Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Nespoutaná - Probuďte se a začněte žít Glennon Doyle

Nezajímavá obálka, zajímavý obsah. Kvůli názvu jsem ji musela přečíst. :) Autorky mi místy bylo líto, viz pseudorady hloupé psycholožky. Tak to dopadá, když je pacient chytřejší než lékař. Některé části mne úplně nebavily, ale rozhodně to byla zajímavá a obohacující četba.

15.05.2022 4 z 5

Proč krása vládne světu Proč krása vládne světu Nancy Etcoff

Pro mě bylo téma knihy zajímavé (chápu ty, pro které ne). Přirozené krásy si vážím, té umělé a povrchnosti ne.

15.05.2022 4 z 5

Léčivá domácnost Léčivá domácnost Vladislava Mlada Jirásková

Zajímavá kniha od přírodní ženy o všech přírodních tématech, která mne baví....s krásnými fotkami. Mně se líbila. :) Radost si v ní prohlížet.

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Nemám nic proti lidem s jinou orientací, ale tyto povídky mi připadaly dost slabé a prostě mne to nebavilo. Bohužel...Obálka je přímo odporná (to se jinak nedá nazvat :), vnitřní ilustrace také nic moc.

15.05.2022 2 z 5

FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody Brontë Aurell

Málokdy mne zaujme kuchařka (jen ty pečící :), ale tato je prostě skvělá. Je má nejoblíbenější (a nejlákavější). Krásné fotky, lákavé recepty. Některé suroviny se nedají sehnat, ale lze je nahradit jinými dle vaší invence a chuti. Ty recepty, které jsme už doma vyzkoušeli, se povedly.

3 minuty pro štěstí 3 minuty pro štěstí Monika Kopřivová

Tato kniha má tak krásnou formu, že jsem si ji musela koupit. Jsou v ní krásné fotky přírody, skvělé otázky a pěkné citáty i ilustrace. Nebyla jsem si jistá, zda mne bude bavit si do ní zapisovat, ale nakonec mě to baví velmi. Protože jsem v minulosti trpěla na silné deprese (už je to dávno, ale přece), kniha mně i velmi pomohla. Autorce tímto děkuji a doporučuji (a škarohlídům nebo smutným/depresivním lidem obzvlášť).

Kolčava Kolčava Eva Francová

Nedočteno. Oceňuji originalitu a velkou fantazii autorky, ale přišlo mi to jako dost velké psycho a moje vlastní psychika při čtení dost trpěla. :) Asi nejsem ten správný typ na ocenění této knížky...

15.05.2022 3 z 5