FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody

FIKA & HYGGE - Skandinávské pečení pro chvíle pohody https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353315/bmid_fika-hygge-skandinavske-peceni-pro--alN-353315.jpg 5 14 3

Sbírka více než 60 receptů na výborné koláče, sušenky, dorty a další dezerty z celé Skandinávie. Lahodné ovocné koláče, sušenky, krémové cukrovinky, domácí buchty, pečivo i chleba – to vše je oslavou skutečného skandinávského pečení v celé své kráse. FIKA je švédské slovo znamenající setkat se u šálku kávy nebo čaje a zakousnout něco dobrého. A je to také slovo pro pochoutku. Švédové si tradičně udělají dvě takové přestávky během každodenního shonu na setkání s rodinou, kolegy, přáteli i dětmi. HYGGE je slovo, které vzniklo v Norsku, ale nyní je používáno hlavně v Dánsku. Znamená „vznešený stav útulnosti, který cítíte, když jste se svými blízkými“. Hygge může být vylepšeno krbem, dobrým filmem, šálkem něčeho teplého ... Kapitoly této knihy jsou členěny na Sušenky a cookies, Misky a nákypy, Každodenní Fika, Malé pečivo, Koláče pro oslavy a Chléb a těsta. Tato krásně ilustrovaná kuchařka je oslavou skandinávského pečení pro příjemné dny s přáteli.... celý text

Kuchařky
Vydáno: , Omega

ScandiKitchen: Fika and Hygge: Comforting cakes and bakes from Scandinavia with love

Hipi
15.05.2022 5 z 5

Málokdy mne zaujme kuchařka (jen ty pečící :), ale tato je prostě skvělá. Je má nejoblíbenější (a nejlákavější). Krásné fotky, lákavé recepty. Některé suroviny se nedají sehnat, ale lze je nahradit jinými dle vaší invence a chuti. Ty recepty, které jsme už doma vyzkoušeli, se povedly.

gabriela9668
07.01.2019 5 z 5

Je radost ji čist i vařit. Zaujala mne většina receptů, což se mi skoro nestává.

Eorin
18.11.2017 5 z 5

Dokonalá! Ty recepty jsou báječné a pokud nemáte možnost sehnat nějaké suroviny (prášek ze sobího paroží, co se tam používá coby kypřící prášek), jde to celkem snadno nahradit něčím jiným. Recepty jsou jinak přehledné, s krásným a inspirativním obrázkem "výsledku". Navíc fungují a jsou chuťově opravdu výborné.

životní pohoda, hygge

Autorovy knížky