Paní z Avalonu

Paní z Avalonu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24848/mid_pani-z-avalonu-OTk-24848.jpg 4 34 5

Avalon série

Tak jako v románu Mlhy Avalonu budou čtenáři i této knihy přeneseni do zvláštního světa mýtů, kouzel a čarodějných rituálů, do světa tajemné a mocné lásky, jež ovlivňuje nejen osudy jednotlivců, ale i celých společenství. V centru podmanivé prózy, která odhaluje samotný vznik legendárního Avalonu, předznamenává zrození slavného krále Artuše a zcela novou optikou nahlíží na srážku křesťanského náboženství a pohanského kultu, stojí příběh žen, jejichž životy jsou nerozlučně spjaty s historickými událostmi z časů římské Británie. Caillean se uchýlí na Avalon s malou skupinou kněžek a vychová dědice mystické královské rodiny. Aby ostrov uchránila před nepřátelským okolím, ukryje jej do věčných mlh. Dierna uplatní svůj důmysl ve zrádných vlnách politiky; sama se však přesvědčí, že existují síly daleko mocnější, než je rozum a vůle. Ana porodí děvčátko, které se jednoho dne stane matkou velkého krále. Teprve však krásná a nespoutaná Viviane je předurčena k tomu, aby strážila posvátný grál…... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Knižní klub

Lady of Avalon , 1997

nycol
21.02.2019 2 z 5

Nejlepší byl první díl.

Vidlička
17.10.2017 3 z 5

Bohužel na Mlhy Avalonu se to "nedohrabalo".

Atanone
30.07.2017 5 z 5

"Nikdo nezná svoji cestu,dokud nedojde na její konec"

Elea
03.03.2017 3 z 5

Kniha jsem četla v rámci čtenářské výzvy a skutečně pro mne bylo výzvou jí dočíst. Velmi zajímavé téma, ale zpracování se mi nelíbilo a další knihy autorky už raději ne.

Hipi
19.04.2012 3 z 5

Přesto, že některé pasáže jsou poetické a hezké, mě Paní z Avalonu celkově nezaujala. Je to ten typ knihy, který přečtete a neurazí vás, ale na druhou stranu vám z ní nic nezůstane v paměti a nemáte potřebu se k ní vracet. Měla jsem to štěstí (nebo smůlu), že jsem před ní četla Mlhy Avalonu, které považuju (i mnozí jiní) za autorčino mistrovské dílo, (a možná že kdybych ji nečetla, hodnotila bych jinak) takže mi to pak celé připadalo jako takový slabší odvar z Mlh.

mýty a legendy Avalon

Marion Zimmer Bradley