Hipi Hipi komentáře u knih

Znaky a symboly Znaky a symboly neznámý - neuveden

Skvělé výtvarné provedení, grafika, krásné ilustrace. Opravdu luxusní kniha - nejlepší encyklopedie znaků a symbolů, která kdy byla vydána.

18.04.2012 5 z 5

Ostrov divokých koní Ostrov divokých koní Karin Müller

Zajímavá magická pohádka. Jen škoda, že hlavní hrdinka byla většinu děje tak znuděná a protivná. Naštěstí ale měla ráda koně a chovala se k nim hezky. Koně, elfové a spousta zajímavostí o Islandu... Mě to bavilo. :)

02.06.2022 4 z 5

Skřítek Rozekvítek - Rok v přírodě Skřítek Rozekvítek - Rok v přírodě Hana Primusová

Nádherná kniha pro děti se zajímavým tématem a krásnými akvarely. Mít ji tak v dětství, byla bych šťastná jako blecha. :)

Půvab bižuterie z korálků Půvab bižuterie z korálků Susan Ray

Krásné šperky, velká inspirace....moje nejoblíbenější kniha o šperkaření.

Den, kdy jsem zahlídla lásku Den, kdy jsem zahlídla lásku Josie Silver

Na můj vkus strašně hloupoučké.

Nahoře bez Nahoře bez Jutta Nymphius

To by nejspíš mělo být povinná literatura na základkách. Myslím, že mnoha dívkám by pomohlo, kdyby si tuto knihu přečetly. Skvěle napsané, reálné a s poselstvím.

Kočičí kavárna Kočičí kavárna Charlie Jonas

Souhlasím s Irsaf. Bylo to takové pěkné a miloučké. :) Romantika, kavárny a kočky v hlavní roli. Jednou jsem kočičí kavárnu navštívila a bylo mi tam dobře. :) Klidně bych tam šla i víckrát, jenže bohužel nejsem moc kavárenský typ.

Konec světa Konec světa Mark Chadbourn

Mě to bavilo, ale svým způsobem chápu i ty, které ne. :D Hodnocení jsou holt individuální a subjektivní....Tato fantasy je toho důkazem.

Vlčí pouto Vlčí pouto Tanja Askani

Tanju Askani mám ráda, píše krásné knihy o vlcích. Tentokrát opět o vlčici Flocke, ale s novými fotkami. Jako vždy krásné a inspirativní.

Bezdětná Bezdětná Monika Baudišová

Tohle je nehorázně přechválená knížka. Nechci být zlá, ale tak ošklivé ilustrace jako tady se jen tak nevidí. Autorka nemá žádný výtvarný talent a i to téma se podle mě absolutně nehodí pro komiks. Kdyby autorka napsala o neplodnosti román, udělala by mnohem lépe. Souhlasím s losem- pro mne naprostá blbost, vůbec nic mi to nedalo.

Erotické představy žen Erotické představy žen Hanka Fifková

Autorce sexuoložce uniká jedna věc: Některé ženy vzrušují gayové. Vím to od svých kamarádek a z internetu- existuje spousta "přihřátých" obrázků a příběhů, které tvoří heterosexuální ženy, nikoli muži-gayové. Místo toho se zde píše, že gay sex nevzrušuje vůbec nikoho. :) No, sex možná ne, ale jemnější věci ano. Tato informace mi zde chyběla. Místo toho jsou zde různé pedofilní, zoofilní fantazie, u kterých se normálnímu člověku místo vzrušení spíš zvedne žaludek. Abych byla spravedlivá, v teoretické části je dost informací pravdivých, ale celkově mi přijde, že ta kniha dělá spíš ženám ostudu a je málo obsáhlá. Pro mne osobně žádný velký přínos neměla.

Josefína a bytosti Josefína a bytosti Lucie Kaletová

Do první poloviny mi kniha připadala naprosto suprová. Originální děj, úžasné postavy...Bohužel ta druhá už má překombinovaný děj a situace jsou nevěrohodné. To mě moc mrzelo. Přesto dávám čtyři hvězdy, cokoliv jiného by bylo nespravedlivé.

21.06.2017 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Přečetla jsem to. Ale nebavilo mě to.

28.09.2015 3 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Marie NDiaye

Téhle jinak velice čtivé knize chybí rozuzlení, nějaká závěrečná pointa, která by scelila děj a dala by mu nějaký závěr.
Při čtení jsem si připadala, jako bych poslouchala zábavný a dlouhý vtip, a čekala na pointu, která ale přesto nepřišla.
Kromě tohohle vážného nedostatku- že je absolutně a zoufale nedotažená- se mi četla dobře; nijak mě sice nenadchla, ale ani nenudila.

14.05.2012 3 z 5

Deprese a jak ji zvládat Deprese a jak ji zvládat Ján Praško

Fajn kniha o depresi; čtivá, zajímavá a psaná s poměrně empatickým a laskavým přístupem.

01.05.2012 4 z 5

Štěstí ve stínech Štěstí ve stínech Lynn Flewelling

Tak trochu jiná hrdinská fantasy. Nekonvenční hrdinové- Seregil je určitě ten nejsympatičtější darebák, o kterém jsem měla tu čest číst (gaunery příliš v lásce nemám, ani ty sympatické, ale úžasně zábavný, drze odvážný, zlodějský, prolhaný, vychytralý bisexuál Seregil je prostě výjimka a opravdu jsem si ho oblíbila :) ) a mužsky drsný, akční, dobrodružný a místy dost temný příběh. Je to příjemně čtivé. Na další díly jsem už ale neměla trpělivost, protože v druhém nastoupí na scénu dost složitá politika a jestli něco opravdu nemám ráda, tak je to politika ve fantasy, hlavně když zabírá většinu děje :) a ty rozsáhlé nevyhraněné milostné avantýrky hlavních hrdinů mě rovněž iritovaly a nudily.

01.05.2012

Grandhotel Grandhotel Jaroslav Rudiš

Líbilo se mi to (i film); především kvůli hlavnímu hrdinovi- celkem sympatickému outsiderovi-, lidskému příběhu a zvláštnímu, tragikomickému duchu celé té knihy. Je to prostě jako ze života.

01.05.2012 4 z 5

Arthur Spiderwick: Klíč k určování kouzelných tvorů ve světě kolem nás Arthur Spiderwick: Klíč k určování kouzelných tvorů ve světě kolem nás Tony DiTerlizzi

Mám ji v angličtině... je to sranda. :) Má moc hezké a originální ilustrace.

30.04.2012 4 z 5

Migrénový mozek Migrénový mozek Carolyn A. Bernstein

Autorka (neuroložka s migrénami) to značně prožívá a migrénu popisuje takovými sugestivními, emotivními (až hysterickými) slovy, že po dočtení této knihy dostanete silný (a mylný) dojem, že migréna je to nejhorší, co vás může v životě potkat. :) Opravdu nechci ani přemýšlet nad tím, co by autorka této knihy dělala, kdyby ji v životě potkala nemoc či úraz horší, než migréna (a dovedu si, na rozdíl od ní, představit, že horší věci existují...). Také je to dost ukecané...Ale pokud tím trpíte, jste nakonec rádi, že někdo něco podobného napsal a nabídl vám spoustu zajímavých rad na potenciální lepší život.

30.04.2012 4 z 5

Král Artuš a Svatý grál Král Artuš a Svatý grál Simon Cox

Zajímavá a potavá, jen místy bohužel trochu zmatená kniha. Navíc mi připadá, že si autor plete dvě postavy artušovských mýtů (Artušovy sestry Morgaine a Morgause) dohromady, nebo to alespoň vyznívá značně nepřehledně. Také fotografická příloha, ač pěkná, by mohla být delší než 12 stran. Jinak ale doporučuju každému, kdo se zajímá o krále Artuše, jeho rytíře, ostatní postavy těchto příběhů (Merlin, Lancelot, Guinevere, Viviane apod.) a svatý grál.

29.04.2012 4 z 5