heliiinka heliiinka komentáře u knih

Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči Otrapové, škodiči, naschválníci, prudiči Dagmar Kýrová

Výborné básničky. Cením výběr i netypických témat, které se dětem mohou rozšířit slovní zaodbu. Rybenky, pakomár, mobily...

13.08.2022 5 z 5

Tři vánoční povídky Tři vánoční povídky Petr Šabach

Všechny začínají skoro vánoční pohodou a konec nečekáte. Hlubší pointu jsem v nich nenašla, ale překvapivé závěry byly dobré byť smutné ozvláštnění.

28.07.2022 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Pouhých sto stránek a louskala jsem to tak dlouho. Katka je třeštidlo a její trable mě vlastně nezajímaly, nepřirostla mi k srdci. Ani její zamilované potíže nebyly uvěřitelné, vždyť o Petrovi nám autor skoro jic neřekl. Autor píše o zbytečnostech, ale podstatné věci příběhu ne. Nesedlo mi to.

27.07.2022 1 z 5

Ámos - Boží prorok Ámos - Boží prorok Francine Rivers

V porovnání s Támar je to méně čtivé. Místy mi přišla postava Ámose trošku utopická a nereálná, přišlo mi, že autorka si více věcí domýšlela. Přesto pořád pěkné převyprávění biblického příběhu.

01.07.2022 3 z 5

Penis nemá uši Penis nemá uši Marek Dobrý

Nechutné. Hrubé. Xenofobní.
Nelíbilo se mi vulgární chování postav i jejich vyjadřování. Povídky byly natolik absurdní a vyšroubované, že ač se odehrávaly v Praze, nebyly vůbec reálné.
Plusem psaní je nitka restaurace Rajčátka, která se vine všemi povídkami.

27.03.2022 odpad!

Efektivní komunikace pro manažery Efektivní komunikace pro manažery Božena Jiřincová

Stručné a jednoduše popsané. Občas jsem měla pocit, že je to spíš populárně naučná než naučná kniha.

09.03.2022 3 z 5

Pavel, dobrodruh víry Pavel, dobrodruh víry Oldřich Selucký

Pavlův život je tu napsaný čtivě, rychle a dobrodružně. Jediné, co bych vytkla, jsou občasná složitá slova nebo věty, ke kterým chybí vysvětlení.

05.02.2022 3 z 5

5 příčin selhávání týmů 5 příčin selhávání týmů Patrick Lencioni

Přínosná kniha pro vedení lidí, kdy je vše uvedeno na konkrétním příkladu/příběhu. Občas mi příběhová část přišla až zbytečně zdlouhavá, myšlenky však měla dobré. Některé věci se rozhodně dají využít v praxi. Viz konkrétní příklady, co dělat nebo test týmové práce na konci knihy.

02.02.2022 5 z 5

Minutový manažer v praxi Minutový manažer v praxi Kenneth Blanchard

Útlá knížka, s dobrými myšlenkami. Příběhem provází postava manažera, která za vás položí všechny "hloupé" dotazy a dostane na ně odpovědi. Dobrý pomocník při řízení lidií a zadávání úkolů.

13.01.2022 5 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Povedené strhující. Líbilo se mi vysvětlení Zerovy osoby i celá skupina postav kolem něj. Je to jednoduše a čtivě psané.
Jen mi přišlo, že autorka dává úžasné schopnosti tam, kde se jí to hodí a jindy zase ubírá, tak, aby to vyšlo. Zkátka chybí celistnost a rovnováha v prostředí. Jakto že máme úžasné hackerské technologie a přitom jezdíme obyčejným autem?

13.01.2022 4 z 5

Poklad milované Princezny Poklad milované Princezny Sheri Rose Shepherd

Tohle prostě nebyl můj šálek kávy. A i když dopisy/poklady jsou pravdivé, mnody jsem protáčela oči, jak mi přišly přeslazené a přesrdíčkované.

31.12.2021 1 z 5

Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Jana LeBlanc

Zábavné, oddechové a poučné. Není to turistický průvodce, ale líbí se mi popsané všední důležité detaily života. Líbí se mi, že autorka mluví hezky o obou zemích a krušné začátky podává s humorem.

31.12.2021 5 z 5

O ropuše, která nechtěla vstávat O ropuše, která nechtěla vstávat Christine Beigel

Veršované pohádky pro takhle malé děti nemají vůbec smysl. Stejně jako tenhle příběh postrádal hlavu a patu. Jednoznačně nejslabší z celé série.

21.12.2021 odpad!

O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc O kravičce, která chtěla zhasnout měsíc Christine Beigel

Trošku variace na velikou řepu. Konec je přesně zakončení, které bude připadat vtipné jenom dětem. Ale asi proč ne.

21.12.2021 3 z 5

Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Stručné dějiny světa pro mladé čtenáře Ernst Hans Gombrich

Průlet dějinami až po druhou světovou válku. Mnoho detailů podaných v příběhu tak, že vám to ani nepřijde jako dějepis. Nepůsobí jako naučná kniha a to je fain.
(Posloucháno)

08.12.2021 4 z 5

Klan Klan Adrienne Young

Tak dobrý začátek a pak to začalo upadat.
Plusy:
sympatické postavy, zajímavé prostředí, jazyk staré norštiny, čtivost a lehkost.
Minusy:
Závěr uhodnete během prvních 50 stran. Korektura snad žádná neproběhla, hrubky, vynechaná slova. Konec uspěchaný á la deus ex machina.

08.11.2021 2 z 5

Báááječná dovolená: aneb Cizí neštěstí potěší Báááječná dovolená: aneb Cizí neštěstí potěší Karolína Rellig

Odpad. Odpad na druhou.

01.11.2021 odpad!

Jake je fake Jake je fake Craig Robinson

Původně jsem čekala že to bude asi dost slátanina. Ale vyústění na konci mě mile překvapilo. Myslím, že pro dospělé už vtipy vtipné nebudou, ale malí kluci to budou milovat.

09.09.2021 4 z 5

Bydlí u nás strašidlo Bydlí u nás strašidlo Jana Burešová

Kratinké kapitoly se hodí na čtení před spaním. Spíš než pro sedmileté děti bych to klidně četla i mladším, příhody mi totiž přišly až příliš jednoduché.

05.09.2021 3 z 5

Konyvran 2: Stíny Konyvran 2: Stíny Sarah Prineas

V něčem mi druhý díl přišel moc hrr. A chybělo mi pár vysvětlení zvláště, co se fungování magie týče.
Přesto je to pořád krásný dobrodružný příběh s milými postavami.

20.07.2021 4 z 5