helena19 helena19 komentáře u knih

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 jiných povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 jiných povídek) Edgar Allan Poe

Bylo to hodně poutavý, já sice nejsem fanoušek hororů, ale tohle je napsaný tak, že to člověka vyděsí, ale dokáže usnout :D

15.03.2015 3 z 5

Filozofská historie Filozofská historie Alois Jirásek

Bylo to moc zdlouhavý, ale že by to nebylo dobrý to vůbec.

25.08.2014 2 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Kniha byla poutavá a ukázala pravou ničím nefalšovanou lásku ke svému bližnímu a k člověku, který s vámi stejně nikdy doopravdy nebude, ale vy si pouze přejete, aby ten dotyčný byl šťastný a to dělá šťastnými i vás.

Láska x čest (osobně bych volila lásku)

09.05.2014 5 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Bylo to skvělý, ale ne tak, jako předešlý díl. :)

02.05.2014 5 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

O proti filmu mě to zklamalo jen v jedné věci.. nebrečela jsem.. Jinak příběh skvělý a líbilo se mi, že příběh jiný a zároven v některých situacích stejný jako ve filmu. Ale převážně byl jiný.. takže za to rozhodně plus (+) :-)

16.02.2014 5 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Skvělý.. nikdy mě nenapadlo, že mě knížka zaujme, když je každá povídka od jiné autorky.. Hodně se mi líbilo i společné téma Maturiťák, ale abych pravdu řekla, ty autorky, od kterých jsem už nějakou knížku četla tak to bylo poznat podle stylu psaní.. například Stephenie Meyer píše pořád stejně někdo by řekl, že nudně, ale já si to nemyslím..

15.02.2014 5 z 5

Divoký anděl 1 Divoký anděl 1 Enrique Torres

Krásná kniha, ale pro mě je seriál daleko lepší.. :D

02.02.2014 4 z 5

Město ze skla Město ze skla Cassandra Clare (p)

Skvělá, úžasná a famózní... Byla lepší než předešlé dva díly..

02.02.2014 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Úžasná kniha s typickými prvky Nicholase Sparkse.. Zase se mi chtělo brečet.. :D

20.01.2014 5 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

Tato kniha mě pobavila, důvod přečtení byl hlavně ten, že kniha byla použita jako inspirace pro film Supernáhradník... Přišlo mi úžasné, jak se ten příběh vyvíjel a líbilo se mi to slavné motto: Někdo se veliký narodí, někdo se velikým stane a někomu spadne velikost do klína...

22.12.2013 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Mě tato kniha, tak neuvěřitelně nadchla, nedokázala jsem se od ní odtrhnout a prostě je to bomba..Nemůžu se dočkat až přečtu další díly..

23.11.2013 5 z 5

Bratři Karamazovi Bratři Karamazovi Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Pro mě byla tato kniha utrpením. Ze čtyř dílů jsem stěží přečetla jeden. Ty sáhodlouhé pasáže o ničem.. Nebo popis postavy na 40 stran mi přišlo přehnaný. Nebyla jsem spokojená, kdybych tuto knihu nepotřebovala na referát, tak bych ji nikdy v životě nečetla. Hodně se tam mluvilo o náboženství - křesťanství, ale to by mi tolik nevadilo, kdyby to bylo o něčem zajímavým. Ale abych tady nemluvila jen o záporech, které podle mě tato kniha má, tak povím i nějaké pozitivum. Pozitivní pro mě byla postava Aljoši, která byla opravdu skvělá. Fjodara jsem neměla ráda už od začátku a Dmitrije mi bylo líto.

06.11.2013 1 z 5

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Tato knížka mě velice zaujala. Z těch co jsem četla do povinné četby se mi líbila nejvíce jako Lakomec od Moliéra. Opravdu moc doporučuju :))

27.08.2013 5 z 5

Fajn kniha, zase něco jinýho než jen romantika, láska, humor, ale je to o zamyšlení, neštěstí a o lidským charakteru. Kniha vám ukáže jak jste na dně a mimo, když berete drogy.

22.08.2013 4 z 5

Tragédie I. Tragédie I. William Shakespeare

Kniha mě zaujala, není se čemu divit. Osobně mám Shakespeara velmi ráda a myslím si, že právem patří mezi uznávané spisovatele. Po návštěvě jeho rodného místa jsem byla tak okouzlená tou láskou, kterou k němu angličané mají, především se mi líbilo jak na každým rohu hráli nějakou jeho hru. Nejčastěji však: Romea a Julii, Hamleta, Othella, Mackbetha a další... Jeho prosté obydlí doporučuju navštívit každýmu.

15.08.2013 5 z 5