hayalet hayalet komentáře u knih

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Dočteno. Příběh je hodně smutný a bolestný. Matku Kathy nechápu. Jak může přihlížet takovému týrání? Strach dělá hodně, ale to si nechá před očima pomalu zabíjet dítě? Nejprve jsem byla šokovaná, jak tohle všechno mohla jedna holčička přežít ?! Teď jsem však možná šokovaná ještě víc, protože po přečtení pár komentářů, které tu poukazují na smyšlenost příběhu, začínám pochybovat o jeho úplné pravdivosti. Věřím ale, že podobná "zvěrstva" se děla a dějí v jistých ústavech a nejen tam. Vlastně bych si i přála, aby si autorka tento příběh poupravila a nebo celý vymyslela..

26.04.2019 4 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

David byl místy až nesympatický a umanutý. Nechápala jsem ty jeho sliby. Pořád jsem čekala, kdy využije té výměny života za talent. Myslím, že kdyby kniha měla o nějakou tu stránku méně, nevadilo by mi to. To Harry byl výborně napsaná postava. Líbilo se mi, jak umí naslouchat. Všechno pomalu plyne a pak už se jen odpočítává zbývající čas Davidovi. Kresba mě bavila. Určitě stojí za přečtení i závěrečné poděkování v knize, kde autor vysvětluje svou inspiraci.

03.04.2019 4 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Moc Sophii nechápu. Vždyť Kase sotva znala a jede s ním pryč?! Je tedy až k nevíře, že to celé přežila, ale může si za to tak trochu sama.Kas bude dobrý manipulátor a věřím, že jistí lidé dokáží vytvořit kolem slabších jedinců bublinu plnou strachů a obav. Sophie byla zprvu zamilovaná, pak vyděšená a ještě v cizí zemi, proto poslouchala na slovo. Ale.. Každopádně je to otřesné. Zajímavé jsou poznámky na konci knihy, kde napsal svůj pohled na věc policista, její matka a i pracovnice z nadace Stop obchodu s lidmi. Zmiňuje se tam, že většina dívek pochází z chudých vesnických rodin a nebo předměstí. Nejčastěji pochází ze zemí jako je Maďarsko, Česká Rep., Slovensko a Rumunsko.

Hlubina temných strachů Hlubina temných strachů Fran Krause

Vtipná knížka pro pobavení/postrašení. Myslím, že každý si tam najde to svoje. A pokud jste nějaký ze strachů neznali, tak možná poznáte. Jako ruka a noha z postele? Nikdy!

01.04.2019 4 z 5

Žena s červeným zápisníkem Žena s červeným zápisníkem Antoine Laurain

Tak nevím. Pořád jsem čekala, kdy se začne něco dít....a NIC. "Hlavní hrdinka" je víc jak půl knihy mimo a knihkupec Laurent pátrá a pátrá. A pak jde všechno nějak strašně rychle a najednou je u ní doma a krmí jí kočku. Když je naše Laura konečně zdravá, začne zase na oplátku pátrat ona po něm. V závěru knihy nám autor prozradí, že se přesně 48h po setkání políbili. No, jak sladké. Mám ráda romantické příběhy, ale tento byl lehce odfláknutý. Dala bych 2*, ale kvůli povolání Laurenta a jeho krásným očím - dávám 3* , bude asi velký sympaťák.

01.04.2019 3 z 5

Příjemná pohodová knížka. Začátek je věnován Queenie a Haroldově pěší pouti za ní. V průběhu cesty však Harold hodnotí své životní chyby a rozkrývá příběh sebe, jeho ženy Maureen a jejich syna Davida. Potkává spousty nových lidí a cizích příběhů. Moc se mi nelíbí ta část, kde se k němu připojí skupinka dalších lidí. Trochu to pak připomíná Forresta, se kterým se to ale srovnávat opravdu nedá. Čím blíže je Harold k hospici, tím více se dozvídáme o jeho nefungujícím manželství a problémech se synem. Tušila jsem, jak to asi dopadne, ale takové finální rozuzlení jsem asi nečekala. Musím také zmínit Haroldovy mokasíny, které prostě ujdou všechno!

Legendy v exilu Legendy v exilu Bill Willingham

Rozvedená Sněhurka, svérázný detektiv Vlk, pochybný zlodějíček Jack, zazobaný Modrovous, vztahově nevyrovnaná Růženka a spousta dalších. Konec byl trochu předvídatelný, ale vůbec mi to nevadilo. Děj mě bavil. A Pinocchiova stížnost je oprávněná, chudáček =).

01.04.2019 5 z 5

Transport za věčnost Transport za věčnost František Tichý

Příběh se sám o sobě četl dobře. Kniha je přizpůsobena mladším čtenářům, ale určitě není určena jen primárně jim. Obdivuji Honzovu statečnost a pouto pevného přátelství, které ho dovedlo "dobrovolně" až do Terezína. Určitě stojí za to přečíst si knížku až do konce a zvlášť stojí za povšimnutí i zmínka o Bradym a jeho sestře Haně. Na knížku Hanin kufřík se ještě chystám.

31.03.2019 4 z 5

Stroj času / Ostrov Dr. Moreaua Stroj času / Ostrov Dr. Moreaua Herbert George Wells

Dva příběhy a oba znepokojivé. Stroj času, který je až lehce mrazivý a poukazuje kam až může sahat lidský vývoj a že cestování časem není vážně žádná sranda. A pak Ostrov Dr. Moreaua a jeho děsivé experimenty se zvířaty a myslí. Oba se čtou dobře, ale Ostrov je přeci jen poutavější.

31.03.2019 4 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

"Cirkus přijíždí bez varování" . První polovina knihy se mi líbila více. Milostná zápletka mi nějak do tohoto příběhu neseděla, přišlo mi to zbytečné. A závěr? Co to bylo? Jako ano, vymyšleno možná dobře, ale to se muselo všechno vmáčknout do jedné kapitoly? Autorka asi dostala limit stránek a tak psala a psala. Když dosáhla určitého počtu stran, tak to prostě ukončila. Trochu škoda. Jinak příběh sám o sobě je pěkný, nic podobného jsem knižně nečetla. Je to snové čtení. Líbí se mi Zimní zahrada a postava hodináře. Obálka knihy vytáhla mé hodnocení ještě o bod výše.

Naposled Naposled Charles Burns

Na jednu stranu se mi to líbilo, ale vlastně mi to přišlo celkem ujeté. Chvílemi jsem se ztrácela, co je sen a co realita. Příběh má svou vnitřní sílu, takže upoutá a zajímá vás, jak to bude dál. Ale nevím, zda jsem přesně pochopila autorovu myšlenku.

28.03.2019 3 z 5

Les oběšených lišek Les oběšených lišek Arto Paasilinna

Tak začátek mě moc nebavil, ale vytrvala jsem. Děj se odvíjí tak pomalu a lehce a vlastně se v něm nic moc neděje. Oiva mi byl celkem sympatický, ač je to křivák. Z knihy dýchal mráz a husté závěje a nesmím zapomenout na starostlivou Nasku. Taková Laponka s dobrým srdcem a kuráží, té jsem fandila. Po dočtení ve mě zůstal milý dojem z celkového díla a jsem ráda, že jsem knihu neodložila a četla dál.

Habibi Habibi Craig Thompson

Habibi je směsicí všech pocitů a já jsem ráda, že jsem se ke knize dostala. Nejedná se o pohádku, ale o příběh protkaný koránem a vlastně celý ten děj dost balancuje na pomezí všeho zakázaného. Čekala jsem asi trochu jiný konec příběhu, ale i tak jsem dostala plnou náruč krásného vyprávění.

Autobus Autobus Paul Kirchner

Kolik podobenství může mít obyčejná jízda autobusem, nebo čekání na zastávce? Mnoho. Paul Kirchner zachytil na svých stránkách spoustu z nich a podbarvil je fantazií a špetkou nadsázky. Autobus bourá všechny hranice a zavádí čtenáře do světa, kde je vše možné.

25.03.2019 5 z 5

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Moje první kniha s touto tématikou. Knihy typu 50 odstínů jsem nikdy nečetla a zatím se nechystám. Popisy jednotlivých scén mi nepřijdou vulgární, což knize přidává plus. Děj žádný, ale ani jsem nic víc, než knihu o erotice nečekala. V každé kapitole je minimálně několik orgasmů a smyslných poloh. Každý je zde krásný, ženy mají plná ňadra, muži dokonalý penis. Nevím, jestli by mi úplně všechny praktiky navodili myšlenky na sex, ale jako takové odpolední počtení to ušlo. Prostě kniha u které se opravdu nemusí myslet. Vadilo mi jen to, že se nikdo z Ostrova nepozastavil nad tím, že je promiskuitní a souloží tam s lidmi, co zná sotva 5 minut. Tak ještě že jsou všichni zdraví a netrpí žádnou nemocí a vesele se schází dál...

08.01.2020 3 z 5

Marzi 1984-1987 Marzi 1984-1987 Marzena Sowa

Milý komiks, který mapuje částečně dění druhé poloviny osmdesátých let v Polsku. Krátké kapitoly přibližují život malé Marzi a její rodinu, kamarády, školu, nakupování, domácí mazlíčky,.. Podle obálky jsem čekala více negace té doby, ale některé příběhy byly i lehce úsměvné. Kresba je povedená a celkově na mě působí kniha jako výpověď každodenního života malé holky a to se vším všudy.

29.05.2019 4 z 5

Slečny Slečny Barbora Baronová

Dočteno. Některé příběhy slečen byly zajímavější a jiné mi přišly trochu utahané. Neříkám že všechny, ale valné většině žen proklouzlo mládí a šance na vlastní rodinu díky tomu, že dávaly přednost studiu, kariéře, potřebám druhých a také měly přehnané nároky na partnera. I když se tváří jako vyrovnané a spokojené ženy, tak ke konci přiznávají, že by spoustu věcí ve svém životě udělaly jinak a chybí jim dnes nějaký ten blízký člen rodiny, co by se o ně postaral a nebo jevil alespoň zájem. Některé ženy měly bohužel ale těžký osud a nebo prostě jen nepotkaly toho správného partnera. Jsem z knihy trochu smutná. Věřím, že neprovdané a bezdětné ženy mohou být i tak šťastny a spokojeny. Některé si to přímo volí samy. Ale tato kniha na mě působí jako lehký vykřičník nad osudem mladých svobodných žen a drobné varování, kam život může směřovat, pokud si necháme utéct šance.. Nejvíce mě zaujal asi poslední Renatin příběh a celkem by mě zajímalo, jak je to s ní dnes a zda se jí splnilo přání mít rodinu i v pokročilejším věku..

08.05.2019 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Pak Croup a pan Vandemar, pro mě ze začátku spíše komická dvojka, než hrdlořezové. Dvířka je moc sympatická postava a Richarda mi bylo ze začátku trochu líto, ale líbilo se mi, jak na závěr došel k vniřnímu rozhodnutí. Jeho život se změnil od základu. Podlondýn je tajemný a skrývá spousty bytostí.. Opět mě Gaiman nezklamal.

03.04.2019 4 z 5

Pohádky ze života Pohádky ze života Meg Mad

Na první pohled mě zaujal styl černo-bílé a že příběhy nekončí tak, jak obvykle známe. Zvláštní pojetí "pohádek". Některé mě vyloženě bavily, třeba ta o Červené Karkulce a Kocour v botách. Jiné byly trochu slabší. Zajímavou přidanou hodnotou je za každým příběhem hra na krácení chvíle (při čekání na smrt). Jen pokud máte půjčenou knihu z knihovny, tak se moc nevyřádíte. Těžko vystřihnete kostku, nebo doplníte sudoku. Ale hledání rozdílů jde celkem dobře.

03.04.2019 3 z 5

Wendy mezi Zemí a Nezemí Wendy mezi Zemí a Nezemí Melissa Jane Osborne

Výborné uchopení barevnosti a textu v příběhu. Námět byl zajímavý. Wendy a její popírání smrti bratříčka, bylo místy opravdu smutné. Ale musím říct, že mi tam něco chybělo. Děj byl takový pomalý, ničím nevybočoval. Trochu mi vadilo, když se to pak stočilo k příběhu Petra Pana... Přišlo mi to, jak kdyby autorka musela opisovat. Škoda, kniha by mohla mít větší potenciál.

02.04.2019 3 z 5