Autobus

Autobus https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262554/mid_autobus-63dba59fb5e91.png 4 45 6

Už se vám někdy stalo, že jste nasedli do autobusu a vysedli někde jinde, než jste chtěli? Zaručujeme vám, že podobný pocit zažijete pokaždé, když otevřete tuto knihu! Přijíždí dopravní prostředek z jiného vesmíru - autobus nezná hranice prostoru, času ani fantazie! Stripy Paula Kirchnera zvané autobus vycházely pravidelně v legendárním americkém komiksovém časopise Heavy Metal v letech 1978-1985. České vydání autobusu obsahuje nejen všechny vydané stripy, ale také šest stripů dosud nezveřejněných. Paul Kirchner laskavě připravil pro české vydání zvláštní doslov.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Trystero

The Bus , 1987

hayalet
25.03.2019 5 z 5

Kolik podobenství může mít obyčejná jízda autobusem, nebo čekání na zastávce? Mnoho. Paul Kirchner zachytil na svých stránkách spoustu z nich a podbarvil je fantazií a špetkou nadsázky. Autobus bourá všechny hranice a zavádí čtenáře do světa, kde je vše možné.

Annie1999
16.07.2018 5 z 5

Dalí v devátém umění.

Netopyr07
12.11.2016 5 z 5

Krásná výtvarka, vtipné "příběhy", některé vskutku fantasmagorické :-D Doporučuji si všímat detailů - názvy autobusů, popisy na busech, výlohách etc.

puml
15.09.2016 5 z 5

Stání na zastávce už nikdy nebude stejné, jako před přečtením této knihy. Pokud jezdíte autobusem a pokud jím jezdíte často a pokud jste snad řidič autobusu, pak je tato kniha přesně pro Vás. Existenciální a surrealistická jízda tímto zdánlivě nevinným dopravním prostředkem se stává hrou i noční můrou zároveň.

Kapis
12.01.2016 4 z 5

To by mě zajímalo, kolik autor sežral tripů a hub během svých obsedantních jízd svým milovaným dopravním prostředkem a jestli si nakonec nějaký ten autobus vzal za ženu.

martinstefko
12.10.2015 5 z 5

Paul je hravý a je schopný vás s každým dalším komiksem strhnout ještě více na svou stranu, ještě více vás okouzlit, a to i díky kresbě, která má jasnou linku, ale stejně tak využívá umně bílé a černé plochy, stejně jako šrafování. Kresba pak umocňuje nápady, které jsou místy úchvatně surreálné. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/10/1013-autobus-90.html

komiksy

Autorovy knížky