Hannibal29 Hannibal29 komentáře u knih

Revoluce mravenců Revoluce mravenců Bernard Werber

Velke trapenie, dala mnoho usilia docitat. tiez som skusal dorozumievanie feromonmi,ostalo nepochopene, vsetci utiekli z miestnosti. holt nie vsetko mravcie je super : )

05.01.2012 1 z 5

Spálená země: kniha druhá Spálená země: kniha druhá Jakub Hoza

Mať to ako paperback tak fičí do modrého plameňa po prvej kapitole.

24.10.2023 odpad!

Atlas pokrčil plecami I. Atlas pokrčil plecami I. Ayn Rand (p)

velmi velmi blizke "48 u nas v cr/sr.

15.02.2019 3 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

neviem kam ju zaradit. obcas vtipne pasaze ale v celku nuda. citanie my zabralo viac ako pol roka.musel som sa nutit aby som knihu dorazil.

05.02.2019 1 z 5

Zemětřas Zemětřas Cherie Priest

Necakal som to.Ten konec boha. Inak zlatanina chodiace mrtvoly,sialeny vedec,pirati,sialeny obyvatelia zony,indiani . ach no.

24.12.2016 3 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Nemam v laske siahlo dlhe sagy, presperkovane opisy a tisic postav, ale tu to nejak sadlo.
*Velky neznamy svet so zvlastnym jedinecnym sposobom fungovania magie,s priamym zasahom bohov do deja.(nieco ako grecke baje sem tam posadnutost bohom, sem tam nejaky magicky predmet podsunuty spravnej postave)
*Vela postav ,kazda prida nieco male k pribehu, malu osobnu dramu a malicky kusok do velkej skladacky.
Celkom kniha stoji za precitanie.

11.09.2014 4 z 5

Dies irae Dies irae Robert Fabian

minus ma u mna za ten 100stranovy nekonecny let a Rhodanovske zlo(tiez ten koncept cely prebral, )

14.07.2014 4 z 5

Na smrť II. - Bez milosti Na smrť II. - Bez milosti Jozef Karika

Dnes je uz taka doba , kazdy sadisticky ,brutalny odpad je in.
Aky je to vlastne zaner? horror, porno, medical, WWII.
Taka divna snaha ako zaujat kazdeho, napr. kuchynska scena zaklincovana lesknucim sa semenom. :D a podobne analne sceny s malymi chlapcami. Vsetci si pridu na svoje.

Este ze to mozem vratit nadsenemu majitelovi(taka skvela brutalna kniha) a nebude mi to smrdiet doma.

18.06.2014 odpad!

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

K precitaniu knihy ma priviedlo odporucanie kamaratov, ale odkladal som to velmi dlho. az nedavno som videl trailer k rovnomennemu filmu.Uputal ma. a ako vzdy maju s knihou spolocne asi 5%.
vesmirne scifi je to len tak na okraj, ovela viac je o to psychike postav.O vyrovnavani sa so zatazou a skumani reakcii na rozne podnety.

Intermezo s "Lockem" a "Demosthenesom" mi prislo ako nieco mimo sudka na vyplnenie kratkeho pribehu.
btw: ako to ze pristali zrovna na planete kde endera cakalo posolstvo? ci to postavili na vsetkych planetach :D :D ?

15.10.2013 3 z 5

Diamant z temnoty Diamant z temnoty Jeanne DuPrau

:D vycerpal sa namet i autorka. "prináša ďalšie dobrodružstvo s pôsobivými myšlienkami nádeje" a ako bajny prometeus dal ludom ohen, autor da ludom "diamant"(zistite si v knihe co to je), ktory ich vyvedie z post katastrofickej mizerie. :) Citajte, vela citajte.

tiez by som celu seriu preradil zo sci-fi do Deti,mladez - dobrodruzne.

09.07.2013 2 z 5

Vládci loutek Vládci loutek Robert A. Heinlein

Najskor som videl film(http://www.csfd.cz/film/14057-vladci-loutek/), az teraz som sa dostal ku knihe. Maju spolocny zaciatok, namet , nazov a tym to asi aj konci. No neveril som kde vsade sa moze parazit prisat. Vo filme od delikatnych miest upustili ale to by presli k zanru lahkej erotiky :)))). Citajte, vela citajte. Je to super kniha.

09.07.2013 4 z 5

Město permutací Město permutací Greg Egan

Putava kniha o "zivote kopii" vo vecnosti virtualneho priestoru. Ak ma clovek dostatok penazi moze si zadovazit "sken"-skoro dokonalu kopiu seba(myslenie,spomienky,vyzor)-beziacu vo virtulanom priestore.Sken samostatne inteligentne jedna a tiez moze ovplyvnovat realny svet svojimi rozhodnutiami(napr. Riaditel spolocnosti po smrti necha aktivovat svoj sken a dalej riadi spolocnost). a je toho viacej ale treba si to precitat :)
Zaver knihy mi to cele zapeklite stazil.stratil som sa. Je mozne aby virtualny system ovplyvnil svojou logikou iny virtualny system s inymi zakonmi, kt . bezia na tom istom hardweri?

20.05.2013 3 z 5

Pavučina Pavučina John Wyndham (p)

Tolko pripravy prostredia a tak kratky dej a zaver ts ts ts :(

22.10.2012 2 z 5