Hannibal29 Hannibal29 komentáře u knih

Spálená země: kniha druhá Spálená země: kniha druhá Jakub Hoza

Mať to ako paperback tak fičí do modrého plameňa po prvej kapitole.

24.10.2023 odpad!

Atlas pokrčil plecami I. Atlas pokrčil plecami I. Ayn Rand (p)

velmi velmi blizke "48 u nas v cr/sr.

15.02.2019 3 z 5

Nevídaní akademikové Nevídaní akademikové Terry Pratchett

neviem kam ju zaradit. obcas vtipne pasaze ale v celku nuda. citanie my zabralo viac ako pol roka.musel som sa nutit aby som knihu dorazil.

05.02.2019 1 z 5

Hradba západu Hradba západu Juraj Červenák

Pekne citanie. Nic pre slabe povahy, "slnieckarov" a vyletnikov do Anatolie. Jedine mi chyba- prierez obrannou hradbou.

30.12.2018 4 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Presne to co som potreboval pod stromcekom.po nekonecnych skladaniach detskeho lega a styroch salatoch-konecne chvila pokoja pre mna- presne to prave vianocne citanie-nahotinky,zelezo,chlast,kordit a vlhko telesnych stiav.Stastne a vesele:)

30.12.2018 5 z 5

Dívka na klíček Dívka na klíček Paolo Bacigalupi

kaloricke spolocnosti - znie to ako hudba buducnosti

21.09.2017 4 z 5

Zemětřas Zemětřas Cherie Priest

Necakal som to.Ten konec boha. Inak zlatanina chodiace mrtvoly,sialeny vedec,pirati,sialeny obyvatelia zony,indiani . ach no.

24.12.2016 3 z 5

Poslední argument králů Poslední argument králů Joe Abercrombie

az na ten zaver.- za vsetkym su peniaze.

31.03.2015 4 z 5

Dům mrtvých Dům mrtvých Steven Erikson (p)

PERFEKTNE! Ostava uz len precitat v dalsich dieloch aky osud pripravil autor pre prezivsie postavy.
"Tavore tras se!" :)

26.01.2015 5 z 5

Var Hole Var Hole Piers Anthony

Njn pojdeme do Ciny cez pacifik podmorskym tunelom, mostom, lodou. cez kraj kastrujucich Amazoniek, Minotaurove bludisko(minotaur/ludsky mutant s obrovskym udom zabija mlade panny= sposob na udrzanie populacie v limitoch, co to autor fajci?)
a mnoho dalsich absurdnosti tohto zabavne sexualneho sveta.(nevyhneme sa snad ani kapitole bez opisu suloze).
Je to taky post apo soft porno blabol. (s prihliadnutim na vek ucinkujucich tak je to viac detske porno- 30rocny = starci co uz maju vnucata)

11.09.2014 3 z 5

Sos Provaz Sos Provaz Piers Anthony

Nevsedne pojatie post apo sveta.
Kocovnici- skupiny/kmene ludi vandrujucich po svete. Vybavenie(stany,oblecenie,stredoveke zbrane,jedlo) maju zdarma od Podivinov.
Podiviny- skupina ludi ovladajuca stare umenie(citat,pisat,ciastocne stroje),podporuju a udrziavaju Kocovnikov v ich sposobe primitivneho zivota.
Pribeh o dvoch bojovnikoch, vnikajucom imperiu, o unenaplnenenej tuzbe po zene a nezmyslenom putovani.

11.09.2014 3 z 5

Měsíční zahrady Měsíční zahrady Steven Erikson (p)

Nemam v laske siahlo dlhe sagy, presperkovane opisy a tisic postav, ale tu to nejak sadlo.
*Velky neznamy svet so zvlastnym jedinecnym sposobom fungovania magie,s priamym zasahom bohov do deja.(nieco ako grecke baje sem tam posadnutost bohom, sem tam nejaky magicky predmet podsunuty spravnej postave)
*Vela postav ,kazda prida nieco male k pribehu, malu osobnu dramu a malicky kusok do velkej skladacky.
Celkom kniha stoji za precitanie.

11.09.2014 4 z 5

Dies irae Dies irae Robert Fabian

minus ma u mna za ten 100stranovy nekonecny let a Rhodanovske zlo(tiez ten koncept cely prebral, )

14.07.2014 4 z 5

Na smrť II. - Bez milosti Na smrť II. - Bez milosti Jozef Karika

Dnes je uz taka doba , kazdy sadisticky ,brutalny odpad je in.
Aky je to vlastne zaner? horror, porno, medical, WWII.
Taka divna snaha ako zaujat kazdeho, napr. kuchynska scena zaklincovana lesknucim sa semenom. :D a podobne analne sceny s malymi chlapcami. Vsetci si pridu na svoje.

Este ze to mozem vratit nadsenemu majitelovi(taka skvela brutalna kniha) a nebude mi to smrdiet doma.

18.06.2014 odpad!

Na smrť I. Na smrť I. Jozef Karika

Take prazdno z knihy. Dejovo o nicom, za celu knihu minimalny posun.
Viac orientovane na Sado-Maso perverziu a detailny popis krvavych scen.
Nie je to sice top v krvakoch, iste, mame za sebou hektolitre krvi z inych knih(nie len cervenej) ale tu mi to pride na obtiaz. Ako posledne 3dni pred vyplatu, sa to vlecie a vlecie. Ani tisic dalsich mrtvol s opisom rozkose, onanie, zlyhavajucich organov a mrtvych deti tomu nepomoze.

07.01.2014 2 z 5

Puls Puls Stephen King

levitacia? wtf. a ten otvoreny koniec,ts ts ts, nu ved co sa s tym dalo robit. uz len dake hovoriace psy mi chybali.

09.12.2013 3 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

K precitaniu knihy ma priviedlo odporucanie kamaratov, ale odkladal som to velmi dlho. az nedavno som videl trailer k rovnomennemu filmu.Uputal ma. a ako vzdy maju s knihou spolocne asi 5%.
vesmirne scifi je to len tak na okraj, ovela viac je o to psychike postav.O vyrovnavani sa so zatazou a skumani reakcii na rozne podnety.

Intermezo s "Lockem" a "Demosthenesom" mi prislo ako nieco mimo sudka na vyplnenie kratkeho pribehu.
btw: ako to ze pristali zrovna na planete kde endera cakalo posolstvo? ci to postavili na vsetkych planetach :D :D ?

15.10.2013 3 z 5

Temné světelné roky Temné světelné roky Brian Wilson Aldiss

Zaujimavy pribeh o stretnuti odlisnych kultur.
Pozor Utocia na nas! Co? No, pohli sa smerom k nam.

Take typicke spravanie. Myslim, ze rovnake spravanie nemusime hladat v mimozemskych svetoch.
Staci sa rozhliadnut okolo seba, prip. nastudovat nieco z minulosti o stretnuti rozlicnych "vyspelych" a "zaostalych kulturach".biley vs. indiani, cierny a pod.

15.10.2013 4 z 5

Helikonie – Zima Helikonie – Zima Brian Wilson Aldiss

nuda. vsuvky z deja na zemi & monit. stanice zbytocne predlzovali knihu.
ak nie si zanieteny biolog,planetolog,nekrolog radsej chod s kamaratmi na pivo(resp. cokolvek ine)

22.09.2013 3 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Fajn. Vydrzal som do konca. Dlhy nudny nastup hlavneho deja, siahlo dlhe opisy postav, bez hanby priznavam ze som vela len listoval dopredu a ani raz som sa nemusel vratit naspat z dovodu nepochopenia nasledneho deja. Boze tolko kecov okolo "Kolonie", tolko rozvinutych postav, od detskych cias, snov atd a co s nimi autor spravil??? Svetlo zhaslo, ostalo prazdne miesto. To bol obraz dekadencie? Hlupy vodcovia a (s)prosty dav?Mimochodom dolezity post osvetlovaca(baterie,rozvody apod) je obsadeny deckom a starym slepcom? . Autor to nemohol inak skoncit. Klasicka vyvrazdovacka hlavnych postav na zaver, uz som sa cudoval, ze tak dlho s tym otalal. Ale mozno sa mylim, a stvorica z roswelu sa vrati v dalsej knihe, ved aj ine postavy autor ozivil. Skoda ze sa vsetko odohrava v USA,prdeli post apo sveta.btw ako by fungovala vcelia teoria v pripade ak je obsadeny aj zvysok sveta?12tka je z USA, vsetci su vzdy "doma", ak sa zhlukuju k " vcelej matke", preplavaju ocean?ci vyju vsetci na pobrezi? :D
No uvidim kam sa to potiahne v dalsich dvoch knihach. Stale ostava 12(11+0) "mesiacikov :))"

ooo ano, zabudol som na Kingove vsevediace stareny a Boha, ti dvaja nesmu chybat.

11.08.2013 3 z 5