hankabe hankabe komentáře u knih

Jak se zbavit brýlí Jak se zbavit brýlí Mirzakarim Norbekov

Četla jsem nikoliv kvůli zraku, ale kvůli posunu někam dál. Pan Norbekov mi sedl jako člověk, tím pádem mi jeho styl, jakým podává myšlenku, naprosto vyhovoval. Dovolím si citaci, která za mě vystihuje podstatu knihy: "Prvořadým úkolem je najít v sobě a otevřít obrovskou sílu, která je ve Vás založena přírodou".
..prvořadý úkol zdá se být tím nejtěžším..

10.04.2024 5 z 5

Na cestě do sousední dimenze Na cestě do sousední dimenze Clemens Kuby

Sáí Bába byl podvodník a prznitel nejen malých dětí. Zajímalo by mě, zda po tomto zjištění zůstal autorův kolega "čistý". Už jen to zhmotňování předmětů je nanejvýš zarážející a divím se, že to autor přešel stylem jakože "proč ne"..

11.04.2023 5 z 5

Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht Nebe v hubě aneb Chrocht, chrocht Zdeněk Troška

Čtivě zpracované lidové recepty, moje gusto.

07.03.2023 5 z 5

Nebe je skutečné Nebe je skutečné Don Piper

Masírování křesťanstvím po americku.. Tady jsem šlápla vedle..

07.02.2023

Rakovinné buňky nemají rády slunce Rakovinné buňky nemají rády slunce Jörg Spitz

kam nechodí slunce..

15.09.2022 5 z 5

Dary Vladimíra Menšíka aneb stromeček mého veselého života Dary Vladimíra Menšíka aneb stromeček mého veselého života Vladimír Menšík

Cituji Miloše Formana: „ ..Vladimír Menšík byl génius. Patří do svaté trojice vedle Vlasty Buriana a Jana Wericha. Všichni ostatní jsou pouze jejich apoštolové."

13.03.2022 5 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Co se týče pokusu se sušenou meruňkou (str. 91), stejného výsledku dosáhnete s obyčejnou kojeneckou vodou. Myslím, že by nebylo od věci tohle v knize uvést, protože jinak celý pokus vyznívá (teda aspoň mně) jako reklama uvedené kosmetické značky.

27.01.2022

Umíráme na objednávku? Umíráme na objednávku? Tomáš Kašpar

Mám chuť pasáž o celé slavné EU nakopírovat a roznést do schránek. To by bylo spadlých brad..

28.09.2021 5 z 5

Očkování - hrozba nebo záchrana? Očkování - hrozba nebo záchrana? Tomáš Kašpar

Ačkoliv pan autor v závěru uvedl, že čtenáře této knihy nechce strašit, jsem strachem téměř paralizována. Ale nemůže za to kniha, může za to fakt, že jsem se utvrdila v tom, co si už víc jak 2 roky myslím. A když tady nakouknu do záložky Diskuze, strach graduje do pocitu na zvracení. Protože vidím, a nejen tady, že lidi vidět nechtějí.

31.08.2021 5 z 5

Tohle lidi hodně berou Tohle lidi hodně berou Pavel Tomeš

vynikající.. a rozhodně ne proto, že su taky jednó nohó ze Štatlu.
chceš se zasmát? přečti si to, tohle lidi hodně berou.

08.01.2020 5 z 5

Kdoule Kdoule Ivana Chřibková

Paní autorka si mě získala ostrovtipem a uměním definovat hlubší životní myšlenky lehce a krystalicky jasně.

19.12.2019 5 z 5

Fantom Fantom Susan Kay

přečtete a nezapomenete, nikdy.

02.11.2019 5 z 5

Příběhy statečných Příběhy statečných Iva Volková

Paní Iva si zaslouží víc než 5 hvězdiček.

05.09.2019 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

jen bych opakovala předchozí hodnotící.. zkrátka líbilo;)

08.08.2019 5 z 5

Psí tinder Psí tinder Petra Macková Hrochová

nekomplikované a předvítalné, vhodné na léto k ledové kávičce na zahradě. můj subjektivní pocit z hlavní hrdinky je, že by dala i pošťákovi, kdyby se na ni hezky usmál.

24.07.2019 2 z 5

Vernon Bůh Little Vernon Bůh Little DBC Pierre (p)

nejdřív se smějete, pak klesnou koutky a začne se vám chvět brada, aby vám nakonec skanula slza.. ale naštěstí jen samým ulehčením.
závěr gradoval ve velké nadsázce, ale řekla bych, že jen proto, aby i ten největší ignorant dokázal číst mezi řádky.

21.07.2017 5 z 5

Létající jaguár Létající jaguár Josef Formánek

..o tom, jak pan Formánek exceloval v souboji s Láskou, Marností a Cestou za výlohou jednoho knihkupectví.

27.06.2017 5 z 5

Sto roků samoty Sto roků samoty Gabriel García Márquez

Bylo mi 15 a nevěřila jsem, že tu velkou bichli z veřejné knihovny, obalenou upatlaným igelitem, vůbec někdy otevřu. Pamatuju si na údivem povytáhlé obočí našeho češtináře, když nahlížel do mého čtenářského deníku:)
Je to kouzelné vypravování.. přesune vás kamsi do Maconda pod mandlovník, kde můžete slyšet rytmus kladívka dědy Nicoláse, který ve své dílně vytepává své proslulé zlaté rybky.

27.06.2017

Zhasínáme v říši divů Zhasínáme v říši divů DBC Pierre (p)

výborná. šup.

26.06.2017 5 z 5