HancaB82 HancaB82 komentáře u knih

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

Kniha mě hned vtáhla do děje. Ačkoli je to fiktivní příběh dotýká se skutečného problému, který si obyvatelé vyspělých zemí vůbec neuvědomují. Přitom doopravdy stačí jet jen na dovolenou do méně vyspělých zemí, onemocnět tam a jet tam i do jejich vyhlášené nemocnice a můžeme se s falešnými léky setkat. Při čtení knihy mě chvílemi dost mrazilo. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Doporučuji k přečtení. Pokud je to první knížka od Hany Hindrákové, kterou jste přečetli, určitě si přečtěte i další, které napsala. I ostatní její knihy jsou poutavě napsané!

04.02.2020

Nezlomný Nezlomný Hana Hindráková

Nádherná knížka. Přečetla jsem během chvíle. Po přečtení si člověk říká, že se má dobře. Jinak je velice snadné ocitnout se na ulici, ale těžké je z ulice odejít života většiny lidí. Zajímalo by mě jak se daří hlavními hrdinovi dnes jsem i jeho sourozencum. Mohla by Hana Hindraková napsat nějaké pokracovani. :-)

06.09.2019 5 z 5

Krysáci Krysáci Jiří Žáček

Knížka se mně a mým dětem líbila. Synovi se nejvíce líbila pohádka Úklid. Smál se jak skončili ve vysavači. :-) Určitě si přečteme i další knížku s příběhy Krysáků.

02.02.2020 5 z 5

Vánoční překvapení Vánoční překvapení Daisy Bell

Když jsem se podívala v knihovně na obálku knížky, tak to ani nešlo tam knížku ponechat. Pejsek na obálce jakoby říkal: "Vezmi si mě domů." :-) Hned jsem se do knížky začetla. Knížku jsem četla mému synovi, který většinou hezky poslouchal a hezky u knížky pak nakonec usnul. :-) Moc krásný příběh, který opravdu zahřeje u srdce. :-) Bylo to příjemné čtení v době Vánoc. Jinak si říkám, že by jí někdo mohl načíst a mohla by to být i audiokniha. Případně by jí mohl načíst někdo pro Český rozhlas a děti by případně pak mohly poslouchat. Knížku doporučuji!
Jinak na konci jsou i dva recepty. Jeden pro pejsky a druhý pro nás pro lidi. Dále je zde návod na psí hračku. :-)

03.01.2019 5 z 5

Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Kvak a Žbluňk jsou kamarádi Arnold Lobel

Kvaka a Žbluňka jsem jako malá měla ráda. Nyní jsem jej přečetla mému synovi. Do ruky jsem si vzala jeho plyšovou žábu zelenou,ktere jsme dali jméno Kvak a do druhý ruky jsem si vzala druhou plyšovou žábu do hněda a tu jsme pojmenovali Žbluňk a takto jsme četli vyprávění Kvaka a Žbluňka. Příhody žabaku by se mohly být i divadelním představením. Moc hezky napsané. Doporučuji!

12.08.2018 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Velice poutave napsaná kniha. Celou dobu jsem si rikala jak to s Ditou a jejími rodiči dopadne. Byli chvile,kdy jsem knížku chtěla zavřít a dal necist. Ne kvůli tomu, že byla špatně napsana, ale že šel na mě smutek z těch krutostí,ktere se v Osvětimi děly a které jsou v knize vylíčeny. Snad se již takovéto události nebudou nikdy opakovat. Knihu všem doporučuji!

06.08.2018 5 z 5

Pan Sova Pan Sova Arnold Lobel

Knížky Arnolda Lobela svým dětem ráda čtu. Pan Sova se nám líbil. Mně osobně se líbil nejvíce příběh Divné boule a Měsíc :-).

02.02.2020 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Četla jsem ji jako malá a ráda jsem ji přečetla i svým dětem. :-)

20.04.2019 5 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Romány,kde je i trochu magie běžně nečtu. Po přečtení mě příběh překvapil. Celou dobu jsem si jinak rikala jak to dopadne se Sydney a Bay. Kouzelná jabloň dává románu něco víc. Není to tak obyčejný román. Jinak po přečtení si rikam,ze by nebylo možná spatny,kdyby taková jabloň skutečně existovala. :-) Jestli knížku máte doma a leží vám v knihovně a ještě jste ji necetli, pak si ji otevrte a zactete se.

12.05.2018 5 z 5

Medvídek Pú (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Moc pěkná knížka. Bylo hezké se do ní začíst a přenést se do Stokorcového lesa a jeho obyvatelům. Při čtení jsem se vrátila do dětského světa. Jinak jako dospělá mi přišlo, že jsem viděla ještě něco mezi řádky. Myslím, že to může vidět jedině asi ten, kdo se dokáže vrátit zase do toho světa dětí. Krásně napsané. Určitě může být i hezké si pustit Medvídka Pú jako audio knihu. Jinak v knize jsou malebné ilustrace. Začtěte se a přeneste se do Stokorcového lesa a dívejte se na chvíli na svět dětskýma očima.

28.11.2018 5 z 5

Modrooký chlapec Modrooký chlapec Danielle Steel

Nádherná knížka od Danielly Steel. Přečetla jsem ji jedním dechem. :-) Moc hezky napsaná! Za mě jedna nejlepších.

06.09.2019 5 z 5

Felix z nástupiště č. 1 Felix z nástupiště č. 1 Kate Moore

Pěkný příběh. Když jsem dočetla chtěla jsem si zabalit kufry a vydat se do Anglie na nádraží Huddersfield podívat se na kocoura Felixe :-)

07.05.2019 5 z 5

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Krásná knížka. :-) Moc hezky i napsaný konec knížky. Myslim,že si ji někdy přečteme ještě jednou.

28.02.2019 5 z 5

Dopisy od Felixe Dopisy od Felixe Annette Langen

Moc hezká knížka! Malebný příběh s dobrým nápadem - dopisy v obálkach, které píše Felix z míst, která navštívil. Krásně ilustrovaná. Doporučuji! Děti čtení bude bavit a i malým posluchačům se knížka bude líbit.

25.08.2018 5 z 5

Hádej, jak moc tě mám rád! Hádej, jak moc tě mám rád! Sam McBratney

Pěkný příběh o malém zajíčkovi a jeho zaječím tátovi. Knížka je vhodná pro malé deti.Dlouha je zhruba na 5 minut. Na pohádku by se dalo i trochu cvičit. Doporučuji. Malým dětem se jistě bude líbit. Jinak i vznikl i dle knížek Hádej, jak moc tě mám rád! seriál.

01.06.2018 5 z 5

Čarovné Vánoce Čarovné Vánoce Heather Graham (p)

Knihu jsem si vzala v jedné knihobudce na nádraží, když jsme jeli na dovolenou na Šumavu. Na dovolené nakonec na její čtení nedošlo. Přivezla jsem si ji domů a doma mi nějakou dobu ležela v knihovně. Nakonec jsem se do ní začetla a přečetla ji. Zajímavý příběh a i zajímavě napsaná kniha. Jestli vám kniha leží doma v knihovně a dosud jste ji nečetli, začtěte se a nemusíte ji číst v čase Vánoc. :-)

22.05.2020 4 z 5

Medvídek z oravského lesa Medvídek z oravského lesa Vladimír Pazourek

Krásná knížka. Děti se z knížky dozví současně jaký je život medvěda v lese. V knize i krásné ilustrace.

18.03.2020 5 z 5

Jizvy na duši Jizvy na duši Sameen Ali

Neuvěřitelný příběh. Přečetla jsem ji téměř jedním dechem.

06.01.2020

Bráška je taky ježek Bráška je taky ježek Jiří Kahoun

Pěkná knížka o ježčí rodince. V knize i hezké ilustrace. Pohádky nejsou dlouhé, myslím, že kniha je vhodná i pro menší posluchače.

03.04.2019

Pohádky o dveřích Pohádky o dveřích Michal Nesvadba

Syn měl období, kdy chtěl pohádky vyprávět. Vždy se podíval po pokojíku a něco řekl. Chtěl tedy i vypravet i o dveřích. Vyprávěla jsem mu o dveřích. Když jsme přečetli knížku Pohádky o dveřích, tak jsem si říkala, kolik pohádek o dveřích se dá napsat. Michal Nesvadba děti seznámil v pohádkách s různými dveřmi. Moc hezky pohádky napsal. Ani nedokážu říci, která byla ta nejlepší. Všechny byly dobré. Dite,ktere má rádo Michala Nesvadbu, bude mít rádo i tuto knizku.

12.03.2019 5 z 5