Guepp Guepp komentáře u knih

Agrese, násilí a psychologie moci Agrese, násilí a psychologie moci Jan Poněšický

Pokud jde o obsahovou stránku, kniha je podnětnými informacemi přeplněna. Autor zřejmě neočekává, že by jeho práci vzal do ruky někdo, kdo se v psychologii moc nepohybuje. Jednoduché čtení to rozhodně není. Někdy jsem se ztrácela ve složitých a dost krkolomných větách, na což ale autor již v úvodu upozorňuje - delší čas totiž žije v cizině a na jeho češtině se to podepsalo. O agresi, násilí a psychologii moci ví Poněšický dost, proto i v textu často odbíhá a už se nevrací k základní myšlence. Za mě byla dost zajímavá kapitola a agresivitě a násilí v partnerství.

27.05.2019

Hranice Hranice Henry Cloud

Za me zklamani, ale to jen mou hlouposti - nezjistila jsem si, ze jde o krestansky ladenou literaturu. Mozna bych se dozvedela plno zajimavych veci, ale pres neustale odkazy smerujici k Bibli, jsem se bohuzel neprokousala.
Tak asi jen takova poznamka pro ty, kteri do toho jdou s nadsenim, ze se jedna pouze o psychologickou knihu, at nejste pak neprijemne prekvapeni jako ja.

17.04.2019

Ženy, které příliš milují Ženy, které příliš milují Robin Norwood

Je to skvost!
Nádherně napsáno.
Každý člověk, který nežije (nebo si myslí, že nežije) v taktových svazcích, si zde najde mnoho podnětného.
Rozhodně doporučuji! Zkusím i jiné knihy autorky.

16.04.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Jako prvni jsem videla serial (dve serie). Namet mi prisel bezvadny. Plno podnetnych veci, ktere cloveka myslenkove zabavi na hodne dlouho. Rozhodla jsem se sahnout pro knihu, jestli nenabidne jeste neco navic. Ale pomerne me to zklamalo. Nechci vubec tvrdit, ze je kniha nekvalitni, to ani nahodou, jen jsem se nezacetla. Tohle je jeden z mnoha duvodu, proc je nejspis lepsi jako prvni cist knizni predlohy!
Zkusim dalsi knihy autorky a uvidime. :)

03.03.2019

Bestie Bestie Jeffrey Moussaieff Masson

Za me az moc agresivne napsane. Neustale dokola opakuje myslenku toho, jak jsou lide spatni a vse nici. Miluju prirodu a samozrejme, ze se mi take nelibi, jak jsou lide bezohledni, ale toto cernobile a vymezujici se videni sveta mi nic nerika.

19.02.2019

Prožitek tajemství Prožitek tajemství Timothy Freke

Ke knize jsem pristupovala bez ocekavani. Libil se mi zpusob uvazovani autora.
Nejde pouze o osvetu duchovnich principu, ale zlatou stredni cestu, ktera vnima i vedu, logicke mysleni. Rika jake maji klady a zapory a vysvetluje, proc je nejlepsi paralogicke mysleni.
Autor si umi litat a byt v uzasu, ale take umi odhalit blbost.
Vse detailne vysvetluje, mozna az presprilis opakuje.
Urcite doporucuji, mnoho podnetnych myslenek.

18.02.2019 3 z 5

Mandaly mezisvětí: Mystické, šamanské, zenové povídky a obrazy Mandaly mezisvětí: Mystické, šamanské, zenové povídky a obrazy Gato (p)

Na prvni dobrou mne chytly ilustrace a miluju je porad!!
Bohuzel s textem a jeho myslenkami jsme se nesesly, tak se ani nepoustim do hodnoceni.

17.02.2019

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Doporučuji číst na jeden zátah, jinak se ztratíte v množství postav, jako se to stalo mně. Nejvíce mě zaujaly první dvě kapitoly - téma, o kterém momentálně dost přemýšlím. Celou knihu jsem čekala, jak se jejich příběh bude dále vyvíjet. Ale... pak už mě přestalo bavit luštění, kdo je kdo a kdo je na koho napojený. Nakonec jsem knihu nedočetla.

16.01.2019 3 z 5

Dva domovy Dva domovy Šárka Weberová

Zajimavy napad - zkousel nekdo? Podeli se o zkusenosti? :) Dekuju.

14.11.2018

Revoluce v porozvodové péči o děti Revoluce v porozvodové péči o děti Richard Ades Warshak

K zamysleni!

14.11.2018 5 z 5

Dítě toho druhého Dítě toho druhého Edwige Antier

Jednoduse podane. Doporucuji k precteni, pokud se vas tato situace tyka. Prejdete tak zbytecnym problemum. I kdyz nektere veci se mi zdaji uz trochu zastarale a podlehaji velkym stereotypum. Ale kazdy si jiste najde sve :)

04.11.2018

Švadlena Švadlena Rosalie Ham

Možný spoiler. Kniha mi pohromadě vůbec nesedí! Mohl to být romanticko-tragický príběh o životě švadlenky, mohl to být román o předem naplánované odplatě nebo prozaický text laděný do roviny s trochou magie a tajemna, který by třeba vyústil v to, že hlavní hrdinka opravdu nějaké carodejnické sklony měla. Ale takhle všechno dohromady mi to proste nesedělo. Byla to az moc velká náhoda, aby skoro bez svého přičinění "vyvraždila" a zničila celou vesnici. Hlavně jsem se ztrácela ve velkém množství postav a konec mi přišel až absurdní. Byl zajímavý, ale asi bych si představovala předtím úplně jiný příběh. Jednoduše to asi nebyla kniha pro mne, a proto raději nehodnotím. Těším se na filmové zpracování.

01.08.2018

Elementálové, duchové přírody Elementálové, duchové přírody Jorge Ángel Livraga

Krasne zaklady, ale bohuzel velmi strucne napsane. Asi bych ocenila, kdyby se kniha zamerila jen na nejaka temata, ktere by vice rozepsala. Ovsem obecne problematiku shrnuje dost zdarile. :)

31.05.2018 3 z 5

Deset dětských přání Deset dětských přání Claus-Dieter Kaul

Přiznám se, že jsem při čtení šla spíše po myšlenkách a principech, nežli po různých hrách a cvičeních, které každou kapitolu doprovázely. Proto jsem asi nebyla nejpilnější čtenář a z knihy nevytěžila maximum, ale i tak jsem nadšená! Kniha obsahuje vlastně velmi jednoduché a příjemné věci, že se člověk až diví, že ho to třeba nenapadlo i dřív. Montessori bych po myšlenkové stránce ráda prozkoumala i blížeji. Určitě doporučuji!

21.02.2018 4 z 5

Pouto Pouto Lynne McTaggart

Kniha v sobe nese neuveritelne mnozstvi informaci. Neni to oddechove cteni, ale vse je prijemne a pomerne dost srozumitelne vysvetleno. Ale nemyslim, ze by se dala precist a stravit behem par dni, po docteni mam pocit, ze si nektere pasaze urcite budu muset nekdy precist znovu. Celkove vsak myslenku a prinos knihy hodnotim velmi pozitivne.

31.01.2018 3 z 5

Bytosti přírody a léčení Země: Život s jiným světem Bytosti přírody a léčení Země: Život s jiným světem Margot Ruis

Souhlasim s myslenkou, ze nic, co mame kolem sebe, bychom nemeli brat jako samozrejmost. Ani vodu, vzduch, ohen, zemi a vsechny bytosti, ktere ji obyvaji. ÓM, óm, óm!

31.01.2018 4 z 5

Teorie masové komunikace Teorie masové komunikace Melvin L. DeFleur

Je příjemně a čtivě napsaná (trochu výjimka v literatuře podobného zaměření).

18.01.2018 4 z 5

Narcismus – vnitřní žalář Narcismus – vnitřní žalář Heinz-Peter Röhr

Skvělé uvedení do problematiky pro laika i náročnějšího čtenáře. Perfektně vysvětleno a srozumitelně popsáno.

18.12.2017 5 z 5

Lev v obýváku: Jak si nás kočky domácí ochočily a ovládly svět Lev v obýváku: Jak si nás kočky domácí ochočily a ovládly svět Abigail Tucker

Pokud se považujete za milovníky koček a v odvěkém sporu „kočka, nebo pes?“ dáváte raději přednost kočičímu mazlíčkovi, tato kniha je napsána přímo pro vás. Z textu je okamžitě patrné, že autorka přesně ví, jaké čtenáře si její kniha najde. Proto se vůbec nikoho nesnaží přesvědčit o kočičí roztomilosti a dokonalosti, ale spíše se vrhá na kočičí historii, která má i plno černých zákoutí. Chce čtenářům ukázat i druhou stranu mince a donutit je zapřemýšlet nad tím, že i kočky nemusí být tak svaté. Kočky vlastně nejsou fascinujícím stvořením pro svou rozkošnost, hravost a přítulnost, ale spíše proto, že se neustále dostávají do našich srdcí a domovů navzdory všem lidským snahám o opak. Stručně řečeno, je nepravděpodobné, že by vás tato kniha donutila na kočky změnit názor. Spíše vám některá tvrzení posílí, u některých vás vyvede z omylu a někdy vás donutí nad kočkami zapřemýšlet i z jiného pohledu. Každopádně je to opravdu obohacující kniha, která stojí za přečtení.

31.10.2017 5 z 5

Plamen v temnotě Plamen v temnotě Sabaa Tahir

Precteno za dva dny, pribeh je opet ctivy, ale bohuzel mne to nenadchlo jako jednicka. Popravde mne to ani nenamotivovalo k cetbe dalsiho dilu. :/

11.10.2017 3 z 5