grapas grapas komentáře u knih

Bitva Bitva John Steinbeck

Agresivní kniha o chování davu mi dokázala říct spousty věcí. Je hrozivá, nečetla se mi dobře, šel z ní trochu až strach. Nechápu jak nad ní mohli komunisti u nás chrochtat blahem. Ukazuje čiro čirou hruzu. Doporučuji číst na střídačku s Velkým Gatsbym, at máme tu Ameriku z obou stran

24.03.2018 3 z 5

Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského Kronika života a vlády Karla IV., krále českého a císaře římského František Kožík

super kniha, nabitá informacemi a přitom velmi čtivá

02.04.2018 5 z 5

Krvavá lázeň Krvavá lázeň Mika Waltari

Přečtu cokoliv, ale toto mi dalo neuvěřitelně zabrat. Hrdina mě iritoval svojí hloupostí, ovlivnitelností, najasným názorem na cokoliv a nešlo mu fandit...

07.03.2012 3 z 5

Otolína ve škole Otolína ve škole Chris Riddell

jajko vždy super!!!!

10.04.2018 5 z 5

Kristina Vavřincova I – Věnec Kristina Vavřincova I – Věnec Sigrid Undset

moc pěkný kniha z dalekého severu, vše pomalu plyne uprostřed sněhu a fjordů. Historický rámec je v prvním díle jen naznačen a do děje nijak nezasahuje. Rozhodně doporučuji všem milovník pomalých vyprávění s bohatým popisem.

31.12.2016 4 z 5

Candide Candide Voltaire (p)

hrábla jsem do zásob ležících už dlouho na hromadě, tahle byla nejmenší akorát do kapsičky :) čekala jsem mravokárnou nudu plnou těžkých filozofických myšlenek, díky tomuto očekávání, se nedá říct nic jiného než že to bylo naprosto skvělý! vtipný!čtivý! šokující! jsem nadšená a doporučuji všem, co by měli mít ve čtenářském deníku něco, co vypadá jako myslitelská kniha :))

03.04.2019 5 z 5

Cesta z Arkád Cesta z Arkád Ivana Peroutková

kdyby to nebylo tak tenké, tak se s dočítáním ani neobtěžuji. Zajímalo by mne kam se ukryl ten hořký humor, nikde jsem ho neobjevila. Hořké to bylo ale naprosto celé. Nuda, šeď šeď...jak slohové cvičení nějakého UJAKisty co se tam snažil narvat co nejvíc jakože psychologie a na konci ty básně.....kulturní vložka asi. Ztráta času, ještě že byly prázdniny

03.04.2018 1 z 5

Dobronínské morytáty Dobronínské morytáty Vlastimil Vondruška

čtev se samo. bohužel takové ploché

26.07.2017 3 z 5

Poslední konkubína Poslední konkubína Lesley Downer

Zajímavá kniha, která dává nahlédnout na konec Japonska a začátek Japonska :) od rozvážného Japonska, plného hrdosti a až křečovité elegance, Japonska, kde na kolech jezdil maximálně náklad, až k Japonsku, kde se začal prohánět vlak a kimono vystřídal frak. A to vše jen za polovinu lidského života

03.01.2017 4 z 5

Mont-Oriol Mont-Oriol Guy de Maupassant

První kniha kterou jsem od něj četla. Z počátku se odvíjí klasický až přeromantický příběh a pak...nastoupí realita která romtiku "rozseká"

Dějiny umění 1 Dějiny umění 1 José Pijoan

celá tahle serie je naprosto DOKONALÁ! spousta informaví a hlavně obrázků, které jsou pro tohle téma směrodatné!

Revolver na prodej Revolver na prodej Graham Greene

Jak nemám ráda detektivky tohle se mi moc líbilo!

Zmrzlinový císař Zmrzlinový císař Brian Moore

Tohle si přečtěte teď 2022/23, v době pochybností o tom, jestli válka je nebo není. V době pokrytectví, kdy si někteří myslí, že je doma nic mučí a něco skvělého jim přivezou v tanku ti druzí.....nepřivezou, je třeba dospět

30.01.2023 3 z 5

Kvetoucí svět Kvetoucí svět Jaroslav Spirhanzl-Duriš

Překrásné obrázky a něžný příběh, který naučí dnešní děti o přírodě a květinách víc než hodiny přírodopisu

28.01.2019 5 z 5

Dítě v pravý čas Dítě v pravý čas Ian McEwan

nejsem si jistá jak knihu hodnotit, myslím, že je šokující i teĎ, rozhodně nemám pocit pozitivního konce, na to jak je to útlá kniha, jsem ji četla dost dlouho, musela mockrát odložit a vždycky jsem stejně bya šokovaná, určitě si ji přečtěte!

07.12.2018

Válečníkova píseň Válečníkova píseň Artur Lundkvist

ač v knizenebyla žádná přímářeč, dílko bylo svěží, extremně čtivé a plné informací

25.05.2018 5 z 5

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

super čtivá vtipná novela o malých lidech

09.11.2017 5 z 5

Tajný deník čínské císařovny Tajný deník čínské císařovny Johan Fabricius

moc pevedená relativně útlá knížečka, přečetla jsem s chutí. Lidské osudy propletené se zánikem jednoho z největších států.

26.07.2017 5 z 5

Všední hřích Všední hřích Honoré de Balzac

krátké lehké povídky, žádná nemravnost, prostě všední hříchy všedních lidí. Krátké, lehké, svěží a mravné :)

21.02.2017 4 z 5

Neteře paní plukovníkové Neteře paní plukovníkové Guy de Maupassant

Roztomilá kížečka s pár lechtivými scénami, autor jako vždy nenechává čtenáře usnout na růžovém obláčku, ale nutí ho zas a znova stžetávat se s ralitou běžného života, i když ne tak krutou jako v jiných dílech. Velmi mne překvapil v podstatě dobrý konec.

27.01.2017 4 z 5