gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Pro mě průměrná kniha o průměrných lidech.
Chápu, že napsat humornou knihu je opravdu těžké. Občas jsem se při čtení zasmála, ale zase ne tak často, abych knihu nazvala humornou. A hlavní hrdinové byli pro mě tak obyčejní a nezajímaví, že za chvíli nebudu vědět, o čem kniha vlastně byla.
Vulgárnosti mě nijak nerušily, prostě někteří lidé (a hlavně chlapi mezi sebou) tak mluví. A to byl zřejmě autorův záměr, postavy co nejvíce popsat jako běžné lidi.
Úplně špatný pocit po dočtení nemám, ale nikomu dál doporučit bych se já neodvážila.

28.06.2015 3 z 5

Príbeh Edgara Sawtella Príbeh Edgara Sawtella David Wroblewski

Na začátku mi hodně vadilo, jak píše i ve svém komentáři gan112, jak autor tituluje Edgarovy rodiče. Později už je to Gar a Trudy, což se mi líbilo o hodně víc.
Jinak je to příběh hodně o psech. Edgar mi byl sympatický.
knížka se četla dobře, ale vracet se k ní už v budoucnu nebudu.

21.06.2015 4 z 5

Švéd Švéd Robert Karjel

Zajímavé prostředí, jinak průměrný thriller. Tak snad je Robert Karjel lepší pilot a voják než spisovatel.

30.01.2015 3 z 5

Jen jestli si nevymejšlíš Jen jestli si nevymejšlíš Shel Silverstein

Vtipné, milé, ba i poučné. A to i pro děti. Poezie jinak, která baví děti i dospělé.

25.01.2015 5 z 5

Shledání v Barsaloi Shledání v Barsaloi Corinne Hofmann

Člověk je prostě sentimentální. A tak se vrací ,,na místo činu"
Ale chápu, že se Corinne chtěla zpátky podívat. Byla to část jejího života, která v ní nechala hluboké vzpomínky.
Viděla jsem i film, ale ten se mi moc nelíbil.

18.01.2015 4 z 5

Zlatý kříž Zlatý kříž Pavel Renčín

Sci-fi a fantasy zrovna nepatří mezi moje oblíbené žánry. Ale sem tam po takové knize sáhnu, když už mě nějak zaujme.
V případě Městských válek mě zaujal děj vsazený do ulic Prahy.
A to se možná stalo osudné. Nějak jsem se neuměla sžít s tím, že v Praze na Pavláku běhají nějaké příšery s mečem apod. Vůbec mě to nevtáhlo do děje. Horko těžko jsem dočetla na 112. stránku.
Líbilo se mi, že autor používá rozvité věty. Ale mým oblíbeným se nestane,.

17.10.2014

Dům Páně Dům Páně Samuel Shem (p)

Nějak se se spisovatelem ve smyslu pro humor míjíme. Nenašla jsem při čtení nic, kromě anotace, čím by mě kniha zaujala. Ani jsem nedočetla do konce.

04.10.2014

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Asi patřím do skupiny, která tuhle knížku nepochopila. Zkoušela jsem ji dočíst, ale prostě mě to nebavilo. Zápletka mi přišla zajímavá, Nicméně styl autorky mi tak nějak nesedl.

27.09.2014

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

Jednodušší humor, trochu prvoplánové. Ale na oddech stačí.

13.09.2014 3 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Asi nejsem dostatečně trpělivá, ale nedočetla jsem do místa, od kterého by mě knížka začala bavit. A které místo by to mělo být, že. Odložila jsem na sté stránce, dál už nečtu, pokud mě knížka nebaví. Nemá cenu se nutit.

13.09.2014

To je jízda! To je jízda! Ester Stará

Syn ( 9 let) dočetl na 20.stránku a odložil že se mu nelíbí, že si tam děti mezi sebou nadávají. Škoda. Na první dojem se knížka tvářila velice pěkně, dobrý námět, ilustrace, částečně komiks.

01.09.2014 2 z 5

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

Dočetla jsem cca do 1/3 a odložila. Námět mě vůbec nechytnul.

30.06.2014 2 z 5

Chlapec v kufri Chlapec v kufri Lene Kaaberbøl

Na začátku mi chvilku trvalo, než jsem se zorientovala v postavách. Ale pak mě děj pohltil a musela jsem pořád číst. Napínavé, čtivé.

30.06.2014 5 z 5

Letní zahrada Letní zahrada Paullina Simons

Třetí díl nedosahuje napínavosti a zajímavosti těch přechozích. Některé pasáže mi přišly zbytečné. Knihu bych klidně zkrátila o polovinu. A na úplný závěr, jak jinak, sladký, americký happy and. Ale celkově trilogii hodnotím jako povedenou a určitě se k ní někdy vrátím.

01.03.2014 4 z 5

A hory odpověděly A hory odpověděly Khaled Hosseini

1. musím ocenit obálku, protože ta mě opravdu nadchla, čiší z ní taková bezstarostnost dětí, Působí pozitivně a mile, vyvolává ve mě vzpomínky na mé dětství, na prázdniny.
2. prve jsem srovnávala s předchozími knihami autora, ale je třeba se nad to povznést a posuzovat ji zcela samostatně. V průběhu čtení jsem si říkala, že tady se autor trochu seknul, že to je úplně vedle, ale po dočtení jsem ji přehodnotila. Udělala na mě opravdu velký dojem, zanechala ve mě moc hezký pocit rodinné sounáležitosti, sourozenecké lásky. Je to příběh, který spíš pohladí, než vyvolá bouřlivé emoce, jako v případě předchozích knih Hosseiniho. Přesto jsem na konci musela vzít kapesník do ruky. A rozhodně na tuhle knížku jen tak nezapomenu a s chutí si ji někdy v budoucnu přečtu. Což třeba Tisíce planoucích sluncí, přesto, že jsem z ní byla nadšená, tak podruhé už ji do ruky vzít nechci.

14.02.2014 5 z 5

Splynutí Splynutí Maggie Stiefvater

Oproti předchozím dvoum dílům je tenhle poslední o něco lepší. Dala bych 3 a 1/5 hvězdy. Vztah mezi Grace a Samem bych asi vykreslila víc, tak nějak mi tam chyběly ty emoce. Ale mělo to spád, ke konci i trochu napětí.

09.02.2014 3 z 5