goldiex goldiex komentáře u knih

Noční start Noční start Rudolf Braunburg

Protože jsem fanoušek leteckých katastrof, dá-li se to tak říct, námět knihy mě donutil po knize sáhnout. Samotný příběh je poměrně zajímavý, až na občasné zdlouhavé popisy brazilské přírody. Naopak se mi líbilo líčení dalších nehod letadel, k nimž předtím došlo. Konec pak je trochu přitažený za vlasy, ale samotné pátrání po příčinách leteckého neštěstí a jeho rozuzlení je celkem příjemnou detektivkou.

22.06.2014 4 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Daphne du Maurier

Cestování časem je určitě velmi atraktivní téma a tato kniha to dokazuje. Hlavní hrdina podstupuje experiment a za pomoci jakési drogy podniká "výlety" do minulosti, při nichž se stává pozorovatelem událostí, k nimž došlo v místě jeho pobytu před více jak šesti sty lety. Takové výlety jsou sice velmi zajímavé, ale také nebezpečné...

10.04.2014 5 z 5

Musím se přiznat, že zpočátku jsem se u knihy nudila. Ale tak v půlce se děj rozjede a konec je pak už parádní.

26.01.2014 4 z 5

Kat Kat Stefan Kisjov

Příběh je výborný, originální, skvěle napsaný. Má jedinou vadu - je moc krátký...

10.06.2016 5 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

I po nějakých pětadvaceti letech, co uplynuly od chvíle, kdy jsem Borůvku četla poprvé, kniha neztratila nic ze svého půvabu a (dů)vtipu.

04.06.2016 5 z 5

Medozvěstka Medozvěstka Richard Crompton

Výborná kniha. Dobře vystavěný příběh, pro Evropana navíc velmi zajímavá sonda do zcela odlišné kultury a mentality. Metody vyšetřování sice již mírně zastaralé, přesto fungující. Nemám co vytknout.

14.05.2016 5 z 5

Titanic, loď, která se nikdy nepotopila? Titanic, loď, která se nikdy nepotopila? Robin Gardiner

Výborná kniha plná jasných důkazů podložených fotografiemi. Po jejím přečtení asi jen málokdo zapochybuje, že se vše odehrálo úplně jinak, než jak je oficiálně prezentováno.

15.08.2015 5 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Celou trilogii jsem přelouskala za necelé čtyři dny, přestože nejsem zrovna fanouškem duchařské tématiky a četla jsem už mnohem lepší knihy. Příběh Amandy Stevens je ale tím vyváženě namixovaným koktejlem, kde nechybí nadpřirozeno, napětí, romantika, zločin, pátrání po dávných tajemstvích a v neposlední řadě poetičnost starých hrobů.

12.03.2015 4 z 5

Můj život bez mříží Můj život bez mříží Jiří Kajínek

Příjemné vyprávění, zajímavé informace a nevšední postřehy. Knížka mě rozhodně utvrdila v mém názoru na JK.
Jedinou vadou na kráse je, že redaktoři nakladatelství Fragment nezvládli interpunkci a že je tudíž v knize "přečárkováno". Pro mě to bylo při čtení dost rušivé.

25.04.2014 4 z 5

Paracelsus Paracelsus Wacław Gołembowicz

Životní příběh Theophrasta von Hohenheima, významného středověkého švýcarského lékaře, alchymisty a astrologa. Odmítal myšlenky starověkých lékařů a svými reformami položil základy novodobého moderního lékařství. Měl řadu odpůrců, většinu života prožil v chudobě na toulkách Evropou, kde sbíral zkušenosti.
Kniha o jeho životě je příjemným čtením plným zajímavých informací.

08.04.2014 4 z 5