gleti gleti komentáře u knih

Projekt ideálna manželka Projekt ideálna manželka Graeme Simsion

Čtivá kniha, o tom, že přestože nám osud nerozdal ty nejlepší karty, záleží jen na jedinci, jak s nimi naložíme.

27.05.2017 4 z 5

Černý dům Černý dům Stephen King

Zpočátku jsem měla velký problém se začíst, dokonce jsem knihu na pár měsíců odložila. Po návratu jsem propadla kouzlu Jacka Sawyera. Pravá kingovka.

27.05.2017 4 z 5

Vrah či obeť? Vrah či obeť? Josephine Tey (p)

Jedna ze zásadních knih mého života. Poprvé jsem ji četla, nebylo mi ještě ani patnáct a zaujala mě tak, že na ní dodnes ráda vzpomínám. Prohloubila můj zájem o historii, kterou jsem později studovala.

27.05.2017 5 z 5

Pověsti z Hebrid Pověsti z Hebrid Fiona MacLeod

spojením keltských mýtů a křesťanských pověstí vznikly jedny z nejhezčích příběhů.

26.05.2017 5 z 5

Pijpelinky Pijpelinky Jacob Israel de Haan

není to kniha o štěstí, ale s kartami, které hrdinové dostali, hrají nejlépe, jak mohou. Ano odehrávají se tam nepříjemné věci, ale zároveň i hodně dobrého. Hlavní hrdina bez přetvářky přistupuje ke svým chybám a zmatkům, což je pro mě velice symaptické.

21.05.2017 4 z 5

Lord John a důvěrná záležitost Lord John a důvěrná záležitost Diana Gabaldon

Velmi dobrá kniha se sympatickým hrdinou. Čte se v podstatě sama. Autorka dokonale zvládla reálie (což není divu vzhledem k jejímu vzdělání).

19.05.2017 4 z 5

Norský dandy Norský dandy Jan Guillou

Pro mě naprosto vý jimečná kniha. Obdivuji, jak autor dokázal vystihnout úplně odlišnou atmosféru prvních let dvacátého století a její postupné houstnutí až k válečným létům.

19.03.2017 5 z 5

Divoká labuť a jiné příběhy Divoká labuť a jiné příběhy Michael Cunningham

Cunningham zpracoval klasické pohádkové motivy svou optikou a vznikla pozoruhodná kniha, hořká jak pelyněk. Přesto obsahuje jednu z nejhezčích pohádek, jakou jsem kdy četla. Příběh "Až do smrti" - příběh dvou lidí, kteří jsou přinuceni se podrobit osudu a vytěží z toho maximum, je jedna z nejhezčích pohádkových povídek.

19.03.2017 4 z 5

Líbali jsme se Líbali jsme se David Levithan

Úžasná knížka o odlišnosti, která ukazuje, že od dob Alana Turinga jsme pokročili jen o pár krůčku.

03.06.2016 5 z 5

Hovory s kočkou Hovory s kočkou Kate Solisti-Mattelon

je neskutečné, co všechno lze odít do ezoterického hávu ke škodě věcí.

24.05.2016 1 z 5

Prorok Prorok Chalíl Džibrán

Proroka jsem si zvolila v rámci letošní knižní výzvy. Jeho délka slibovalo, že knihu s přehledem přečtu za jediný den (bod 14) a opravdu jsem to splnila. Nebylo to však tak jednoduché, jak jsem si představovala. Autorovy hluboké myšlenky mi neumožnily ani chvilkový oddych, plně jsem se musela soustředit na vše, co chce slovy svého hrdiny sdělit čtenářům. Prorok zkrátka není knížkou jednoho dne, ale celého života.

20.01.2016 5 z 5

Chtěla bych ten strom Chtěla bych ten strom Jaromíra Kolárová

Už je to dlouho, co jsem četla tuto knížku, ale nesmazatelně mi utkvěla v hlavě. Paní Kolárová dobře rozuměla ženské duši. Její statečné hrdinky jsou nezapomenutelné.

19.01.2016 5 z 5

Dobrodružství veverky Zrzečky Dobrodružství veverky Zrzečky Josef Zeman

moje první knížka, kterou jsem přečetla sama a ke které jsem se neustále vracela. Vlastně ze mě udělala knihomola.

Dostala jsem ji ve druhé třídě, když jsem byla nemocná a díky ní jsem objevila, že čtení není námaha ale zábava.

15.01.2016 5 z 5