giggle giggle komentáře u knih

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Ještě nejsem u konce, knihu mám rozečtenou, ale nejde nekomentovat. Tak strašně silná kniha, že si ji musím dávkovat. Už teď vím, že je to kniha, která ve mně námětem strašně moc zanechá.

26.05.2014

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Po necelých dvou letech po přečtení jsem si ji koupila a přečetla znova. V průběhu čtení jsem sem šla v domnění, že jsem dala 4*, že to musím změnit na 5* :-) A ono už 5* bylo dáno. Na 6* už jít nemůžu, ale tu knihu prostě miluju. Perfektní, od této autorky mám právě Vzpomínáš si? nejradši. Jediné co mi vadilo bylo překladatelkou často opakované slovo "Jakože", v originále možná mnoha způsoby přeložitelné "well"...?

19.03.2014

Mladík v odboji Mladík v odboji C. D. Payne

Moje hodnocení nebude moc objektivní, nedostala jsem se přes str. 40. Možná jsem na knihu moc stará, ale číst na každé druhé straně o masturbaci 14letého mladíka opravdu není můj šálek kávy...

21.02.2014 1 z 5

Deník zoufalého otce Deník zoufalého otce Sam Holden

Nejdříve jsem se nemohla začíst, občas je děj zbytečně natahován, kniha by mohla mít o pár stran méně. Ale ve finále jsem se začetla a na konci čekala rozuzlení. Některé scény jsou opravdu vtipně popsané, nejvíce mě pobavila scénka, kdy syn popřeje matce dobrou noc polsky a následuje otcovo vysvětlení, kde se polsky naučil - výborné :-)

30.12.2013 3 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Wow! Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude tak moc bavit autobiografická kniha o životě v Japonsku. Ale těmto dvěma autorkám se povedlo nečekané. Ač Denisa předpokládá, že ji lidé nepochopí, proč v tom vztahu setrvávala tak dlouho, po přečtení určitých pasáží jak se k ní manžel choval, musím uznat, že ji chápu (např. scéna s porodem). Pokud vše bylo tak, jak to popisuje, chápu, že musela mít zamotanou hlavu. Podle mě statečná holka/žena, kolik z nás by dokázalo v cizí zemi tolik, co ona? Doporučuju všem, povinně těm, kdo se zajímá o tuto zemi :-)

26.07.2013 4 z 5

Čas zázraků Čas zázraků Radka Zadinová

Důkaz toho, že by někdy pokračování neměla vznikat. Přeslazené až trapné. Dočetla jsem s přemáháním jen proto, že knihy dočítám. Několik předchozích knížek autorky bylo mnohem lepších.

22.04.2013 1 z 5

Vztahová níže Vztahová níže Eva Urbaníková

Od Urbaníkové zatím nejslabší z 5 knih co jsem přečetla. Pro hudebníky či milovníky klasiky to bude určitě lahůdka, pro mě možná až moc popisu života skladatelů, ale něčím fascinující přebal. Každopádně autorka píše tak, že se knížka dobře čte, ač vás ne úplně strhne.

09.04.2013 3 z 5

Dech nesmělých nadějí Dech nesmělých nadějí Radka Zadinová

Tak toto opravdu ne! Moje 4. knížka od této autorky, předchozí mě upoutaly, proto jsem sáhla po další. Ale toto byla neskutečně přeslazená pohádka, čitelná od začátku po konec. SPOILER: Stále jsem se ptala, kolik má být Jakubovi, když ji miloval od malinka, když ona si to ještě nemohla pamatovat? A nazývat ji "maličká"? Vzhledem k jeho citům mi to přišlo dost nevhodné.

09.03.2013 2 z 5

Báječné nakupování před svatbou Báječné nakupování před svatbou Sophie Kinsella (p)

Nešlo mi vůbec se začíst, kniha mě nebavila - ta strašná nerozhodnost! Při čtení kapitoly 18 už jsem málem knihu odložila, mělo to končit kapitolou 17 a bylo by to možná lepší :-) Byla to moje první knížka ze série "nakupování", tak teď nevím, zda číst další nebo už radši ne...

20.02.2013 2 z 5

Milostná strategie Milostná strategie Simona Monyová (p)

Nečekaně zajímavá kniha. Takový protiklad knihy Deník citového vyděrače aneb Co všechno je schopna žena udělat pro lásku milovaného muže a jak skvělý může muž být... Mně se líbilo a zajímalo mě jak to bude pokračovat.

01.02.2013 4 z 5

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Toto byla vážně Monyová? Moje 20. kniha od této autorky a prvně mi přišla úplně, ale úplně jiná. Možná plná optimismu, možná až moc pohádková... a místy i moc zidealizovaná (Danielin komentář Michala: "Byl to báječnej kluk..." ?!). Knížka se dobře četla, ale na mě děj měl až moc rychlý spád na to, abych se sžila s hrdinkou.

30.01.2013 3 z 5

Už nikdy Už nikdy Katarzyna Grochola

Ona by to asi nebyla špatná kniha. Občas se tam povedou dobré vtípky. Jenže problém byl, že já se tak strašně nemohla začíst! Spousta stran mi přišla jako omáčka o ničem a navíc se zajímavá zápletka rozvinula až na konci.

24.01.2013 2 z 5

Země nikoho Země nikoho Radka Zadinová

Ještě větší překvapení než první díl! Krásné. Autorka možná píše trochu depresivnější díla, ale píše úžasně! Umí si skvěle hrát se slovy i vyjádřit niterné pocity. Tato kniha mi zkrátka "sedla" a to tak, že jsem neměla jasno komu držet palce. Jedinou výtku bych měla k uspěchanému závěru. Zdál se mi narychlo dokončený, jakoby autorka spěchala nebo nemohla už napsat dalších 10 stran.
RADA: pro lepší pochopení doporučuji přečíst si nejdříve první díl "Variace na lásku".
DOTAZ PRO AUTORKU: nestál by za sepsání třetí díl - kde najde štěstí i nakonec odmítnutý hrdina?

27.12.2012 5 z 5

Variace na lásku Variace na lásku Radka Zadinová

Překvapivé. Nejdříve se mi až trochu příčilo číst o tom, o čem to mělo být, ale zkrátka jsem věřila, že NĚCO bude jinak... Jen bych možná mohla mít méně těch smutných událostí (matka, Klára a pes, Zuzana celkově, Zuzana a strom, Andrea, ...). Jsem každopádně zvědavá na volné pokračování "Země nikoho".

21.12.2012 4 z 5

Lázeňská kúra Lázeňská kúra Ivanka Devátá

Souhlasím, že autorka má osobitý humor. A dodávám, že i osobitý styl psaní. Já jsem však čekala mnohem víc. Bohužel mě kniha nebavila, asi nejsem cílová věková skupina. Hlavní hrdince jsem nemohla věřit věk lehce přes 30.

18.12.2012 2 z 5

PinkMuffin@BerryBlue – Předmět: Zatoulaný e-mail PinkMuffin@BerryBlue – Předmět: Zatoulaný e-mail Hortense Ullrich

Na knížku jsem dostala tip coby na velmi vtipnou knížku. V knihovně byla v dětském oddělení, přesto jsem četla docela se zájmem, ale usmála se jen dvakrát a na závěr už mi to přišlo opravdu zdlouhavé a natahované. Možná pro mladší čtenáře, já se k ní vracet už nebudu.

18.12.2012 3 z 5

Díra v duši Díra v duši Tiffanie DeBartolo

Jednoduše: "Bolavé". Toto je bolavá kniha. Bude vás bolet na duši při čtení, jelikož budete tušit konec. Bude vás bolet na duši i srdci po dočtení. Úžasné dialogy plné nádherných životních pravd. Možná se jednou stane povinnou četbou - možná by zde bylo hodně pochopeno...

05.11.2012 5 z 5

Co vzrušuje velké holky Co vzrušuje velké holky Oldřiška Podhorcová

Od knihy, která má 87%, jsem očekávala a očekávám více. Pořád jsem čekala, kdy se stane něco závratného, co mě upoutá, ale nepřišlo to. Pro mě nuda, možná napsaná dobrým stylem, leč zbytečná zdlouhavá.

22.09.2012 1 z 5

Já, Bahia, zázračně zachráněná Já, Bahia, zázračně zachráněná Bahia Bakari

Jedním slovem: "Neuvěřitelné". Zároveň bolestivé a bohužel (?) pravdivé. Kniha, při jejímž čtení jsem se nestyděla za slzy ani na veřejnosti. Rozhodně doporučuju přečíst.

11.09.2012 4 z 5

Příběh TY a JÁ Příběh TY a JÁ Petra Langová

Příběh, kde vlastně nebudete číst nic nového, co byste jinde nečetli. Příběh, který kdyby běžel na plátně, označila bych ho za přeslazený kýč. Avšak s obracením stránek příběh, který váš naprosto strhne. Na jedné straně hrdince můžete závidět, na straně druhé vám dojde, že by o takovou lásku nikdo z vás nestál. Upozorňuji na možnost slzavého údolí po dočtení. Úžasné a kruté.

11.09.2012 5 z 5