giggle

Růže pro AlgernonRůže pro AlgernonDaniel Keyes

Ještě nejsem u konce, knihu mám rozečtenou, ale nejde nekomentovat. Tak strašně silná kniha, že si ji musím dávkovat. Už teď vím, že je to kniha, která ve mně námětem strašně moc zanechá.

26.05.2014

Vzpomínáš si?Vzpomínáš si?S. Kinsella (pseudonym)

Po necelých dvou letech po přečtení jsem si ji koupila a přečetla znova. V průběhu čtení jsem sem šla v domnění, že jsem dala 4*, že to musím změnit na 5* :-) A ono už 5* bylo dáno. Na 6* už jít nemůžu, ale tu knihu prostě miluju. Perfektní, od této autorky mám právě Vzpomínáš si? nejradši. Jediné co mi vadilo bylo překladatelkou často opakované slovo "Jakože", v originále možná mnoha způsoby přeložitelné "well"...?

19.03.2014

Mladík v odbojiMladík v odbojiC.D. Payne

Moje hodnocení nebude moc objektivní, nedostala jsem se přes str. 40. Možná jsem na knihu moc stará, ale číst na každé druhé straně o masturbaci 14letého mladíka opravdu není můj šálek kávy...

21.02.2014

Deník zoufalého otceDeník zoufalého otceSam Holden

Nejdříve jsem se nemohla začíst, občas je děj zbytečně natahován, kniha by mohla mít o pár stran méně. Ale ve finále jsem se začetla a na konci čekala rozuzlení. Některé scény jsou opravdu vtipně popsané, nejvíce mě pobavila scénka, kdy syn popřeje matce dobrou noc polsky a následuje otcovo vysvětlení, kde se polsky naučil - výborné :-)

30.12.2013

Suši v dušiSuši v dušiEva Urbaníková

Wow! Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude tak moc bavit autobiografická kniha o životě v Japonsku. Ale těmto dvěma autorkám se povedlo nečekané. Ač Denisa předpokládá, že ji lidé nepochopí, proč v tom vztahu setrvávala tak dlouho, po přečtení určitých pasáží jak se k ní manžel choval, musím uznat, že ji chápu (např. scéna s porodem). Pokud vše bylo tak, jak to popisuje, chápu, že musela mít zamotanou hlavu. Podle mě statečná holka/žena, kolik z nás by dokázalo v cizí zemi tolik, co ona? Doporučuju všem, povinně těm, kdo se zajímá o tuto zemi :-)

26.07.2013

Čas zázrakůČas zázrakůRadka Zadinová

Důkaz toho, že by někdy pokračování neměla vznikat. Přeslazené až trapné. Dočetla jsem s přemáháním jen proto, že knihy dočítám. Několik předchozích knížek autorky bylo mnohem lepších.

22.04.2013

Vztahová nížeVztahová nížeEva Urbaníková

Od Urbaníkové zatím nejslabší z 5 knih co jsem přečetla. Pro hudebníky či milovníky klasiky to bude určitě lahůdka, pro mě možná až moc popisu života skladatelů, ale něčím fascinující přebal. Každopádně autorka píše tak, že se knížka dobře čte, ač vás ne úplně strhne.

09.04.2013

Dech nesmělých nadějíDech nesmělých nadějíRadka Zadinová

Tak toto opravdu ne! Moje 4. knížka od této autorky, předchozí mě upoutaly, proto jsem sáhla po další. Ale toto byla neskutečně přeslazená pohádka, čitelná od začátku po konec. SPOILER: Stále jsem se ptala, kolik má být Jakubovi, když ji miloval od malinka, když ona si to ještě nemohla pamatovat? A nazývat ji "maličká"? Vzhledem k jeho citům mi to přišlo dost nevhodné.

09.03.2013

Báječné nakupování před svatbouBáječné nakupování před svatbouS. Kinsella (pseudonym)

Nešlo mi vůbec se začíst, kniha mě nebavila - ta strašná nerozhodnost! Při čtení kapitoly 18 už jsem málem knihu odložila, mělo to končit kapitolou 17 a bylo by to možná lepší :-) Byla to moje první knížka ze série "nakupování", tak teď nevím, zda číst další nebo už radši ne...

20.02.2013

Milostná strategieMilostná strategieS. Monyová (pseudonym)

Nečekaně zajímavá kniha. Takový protiklad knihy Deník citového vyděrače aneb Co všechno je schopna žena udělat pro lásku milovaného muže a jak skvělý může muž být... Mně se líbilo a zajímalo mě jak to bude pokračovat.

01.02.2013

Osud mě má rádOsud mě má rádS. Monyová (pseudonym)

Toto byla vážně Monyová? Moje 20. kniha od této autorky a prvně mi přišla úplně, ale úplně jiná. Možná plná optimismu, možná až moc pohádková... a místy i moc zidealizovaná (Danielin komentář Michala: "Byl to báječnej kluk..." ?!). Knížka se dobře četla, ale na mě děj měl až moc rychlý spád na to, abych se sžila s hrdinkou.

30.01.2013

Už nikdyUž nikdyKatarzyna Grochola

Ona by to asi nebyla špatná kniha. Občas se tam povedou dobré vtípky. Jenže problém byl, že já se tak strašně nemohla začíst! Spousta stran mi přišla jako omáčka o ničem a navíc se zajímavá zápletka rozvinula až na konci.

24.01.2013

Země nikohoZemě nikohoRadka Zadinová

Ještě větší překvapení než první díl! Krásné. Autorka možná píše trochu depresivnější díla, ale píše úžasně! Umí si skvěle hrát se slovy i vyjádřit niterné pocity. Tato kniha mi zkrátka "sedla" a to tak, že jsem neměla jasno komu držet palce. Jedinou výtku bych měla k uspěchanému závěru. Zdál se mi narychlo dokončený, jakoby autorka spěchala nebo nemohla už napsat dalších 10 stran.
RADA: pro lepší pochopení doporučuji přečíst si nejdříve první díl "Variace na lásku".
DOTAZ PRO AUTORKU: nestál by za sepsání třetí díl - kde najde štěstí i nakonec odmítnutý hrdina?

27.12.2012

Variace na láskuVariace na láskuRadka Zadinová

Překvapivé. Nejdříve se mi až trochu příčilo číst o tom, o čem to mělo být, ale zkrátka jsem věřila, že NĚCO bude jinak... Jen bych možná mohla mít méně těch smutných událostí (matka, Klára a pes, Zuzana celkově, Zuzana a strom, Andrea, ...). Jsem každopádně zvědavá na volné pokračování "Země nikoho".

21.12.2012

Lázeňská kúraLázeňská kúraIvanka Devátá

Souhlasím, že autorka má osobitý humor. A dodávám, že i osobitý styl psaní. Já jsem však čekala mnohem víc. Bohužel mě kniha nebavila, asi nejsem cílová věková skupina. Hlavní hrdince jsem nemohla věřit věk lehce přes 30.

18.12.2012

PinkMuffin@BerryBlue - Předmět: Zatoulaný e-mailPinkMuffin@BerryBlue - Předmět: Zatoulaný e-mailHortense Ullrich

Na knížku jsem dostala tip coby na velmi vtipnou knížku. V knihovně byla v dětském oddělení, přesto jsem četla docela se zájmem, ale usmála se jen dvakrát a na závěr už mi to přišlo opravdu zdlouhavé a natahované. Možná pro mladší čtenáře, já se k ní vracet už nebudu.

18.12.2012

Díra v dušiDíra v dušiTiffanie DeBartolo

Jednoduše: "Bolavé". Toto je bolavá kniha. Bude vás bolet na duši při čtení, jelikož budete tušit konec. Bude vás bolet na duši i srdci po dočtení. Úžasné dialogy plné nádherných životních pravd. Možná se jednou stane povinnou četbou - možná by zde bylo hodně pochopeno...

05.11.2012

Co vzrušuje velké holkyCo vzrušuje velké holkyOldřiška Podhorcová

Od knihy, která má 87%, jsem očekávala a očekávám více. Pořád jsem čekala, kdy se stane něco závratného, co mě upoutá, ale nepřišlo to. Pro mě nuda, možná napsaná dobrým stylem, leč zbytečná zdlouhavá.

22.09.2012

Já, Bahia, zázračně zachráněnáJá, Bahia, zázračně zachráněnáBahia Bakari

Jedním slovem: "Neuvěřitelné". Zároveň bolestivé a bohužel (?) pravdivé. Kniha, při jejímž čtení jsem se nestyděla za slzy ani na veřejnosti. Rozhodně doporučuju přečíst.

11.09.2012

Příběh TY a JÁPříběh TY a JÁPetra Lejsková-Langová

Příběh, kde vlastně nebudete číst nic nového, co byste jinde nečetli. Příběh, který kdyby běžel na plátně, označila bych ho za přeslazený kýč. Avšak s obracením stránek příběh, který váš naprosto strhne. Na jedné straně hrdince můžete závidět, na straně druhé vám dojde, že by o takovou lásku nikdo z vás nestál. Upozorňuji na možnost slzavého údolí po dočtení. Úžasné a kruté.

11.09.2012

My, sex a podpatkyMy, sex a podpatkyKamila Tomsová

V podstatě pohodový příběh, oddechové čtení, které neurazí, nenadchne. Je dobře napsán, tudíž se dobře čte. Možná jsem jen trochu skeptická k tomu, jaké úžasné zázemí v podobě muže a přátel hrdinka má, ale možné to asi je - pokud máte takového manžela, takové kamarádky a takového gay přítele jako hrdinka, nezbývá než závidět.

03.05.2012

Pro drogy nemá smysl umíratPro drogy nemá smysl umíratRadek Hanykovics

Přečetla jsem ji asi před 4 roky jedním dechem - doposud jsem nenašla odvahu ji nějak okomentovat. V podstatě by to vystihlo jedno slovo. "Hrůzné!" - Upřímně se divím, že jsem se svoji povahou toto dokázala přečíst. Udělal blbost, hrozně velkou - ale přesto jsem při čtení této knihy a vědoma si jeho následného osudu, brečela. A on za to zaplatil.
Toto je pro mě kniha, která ve mně zanechala opravdu moc...
Proboha, toto nechť si přečtou všichni, kdo by si chtěli podobně přivydělat nebo se zaplést s drogami celkově!

Klára vstáváKlára vstáváJosefa Opplová

Zpočátku jsem myslela, že knihu budu muset odložit, protože na líčení domácího násilí nemám jednoduše žaludek. Ale pak jsem se začetla dál a nelituju. Kniha mě strhla, Kláře i jejímu "Svatému" jsem hrozně moc fandila a čekala co bude dál. Některé scény mi přišly až neuvěřitelné, ale na druhou stranu pokud někdo takto dokáže přežít/žít, pak má můj obdiv. Kolik z nás by si v takové situaci poradilo? Jelikož nechci moc prozrazovat, jen dodám: Kéž by takto odvážných žen se štěstím v neštěstí bylo víc...

24.02.2012

Tajemné hry láskyTajemné hry láskyOlivier Orbanov

Pro mě velice rozvláčná kniha, která však díky citovému rozjímání obou manželů obsahuje spoustu zajímavých myšlenek. Zajímavá je pasáž, kdy Clotilde popisuje zážitky z války v Sarajevu.

"Chtěla bych si lépe rozumět a zároveň se toho bojím. Poznat sama sebe je nejtěžší úkol."

"Do lásky se vstupuje vždycky slavobránou. Vychází se z ní malými dvířky."

"Projevená žárlivost může být také důkazem, je to forma lásky nervózních, z míry vyvedených milenců."

24.02.2012

Ženu ani květinou...Ženu ani květinou...S. Monyová (pseudonym)

Propána! K této knize jsem se dostala spíše náhodou, vždy čtu, o čem kniha má být, tady jsem to neudělala, mohla jsem tušit, ale přesto jsem začala číst. Nikdo a nic mě nepřesvědčí o tom, že toto není její deník. Po přečtených článcích o jejím životě vedle svého manžela (dá-li se tak toto monstrum nazvat) a po přečtení této knihy bych mohla napsat diplomovou práci na téma "Autobiografické prvky v knize Monyové". Téměř vše, co se tu dočtete, se dočtete i v novinových článcích, ale už se to netýká brněnské, úspěšné herečky Reginy, nýbrž brněnské úspěšné spisovatelky Simony. Dočetla jsem jen proto, že jsem čekala happy-end. Konec je otevřený, ale pak mě napadlo: Konec jsme se vlastně všichni dozvěděli v srpnu 2011 ...

02.02.2012

Vím, o čem mlčím - Heroin, toxíci a konec jako sladké nicVím, o čem mlčím - Heroin, toxíci a konec jako sladké nicVeronika Pánková

Drsné, syrové.. četla jsem to v době, kdy jsem byla stejně stará jako hrdinka - autorka. Číst pocity a zážitky feťáka závislého kromě tvrdých drog ještě na alkoholu ... nezapomenutelná kniha. Na druhou stranu - těžko po ní sáhnete opětovně.
Naprosto souhlasím s Lady.Marmalade.

Z plamene a jasuZ plamene a jasuMichail Jurjevič Lermontov

Nejlepší sbírka básní, kterou jsem kdy četla a kterou dokázali přečíst i ne zrovna milovníci poezie. Jedna báseň dokonalejší než druhá. Výborně se čte a chápe možná i proto, že básně působí jako jeho zápisky do deníku. Rozhodně doporučuju!
"Za štěstím už se nehoním,
v neštěstí slzy neroním."

"Já před tebou se neponížím,
mé duše už se nezmocníš
úsměvem, výčitkou a ničím.
Napříště jsme si cizí, víš?"

09.12.2011

Láska je kytarové sóloLáska je kytarové sóloJaromír Pelc

Pro mě naprosto nenápadná kniha, ale o to více úžasná. Začala jsem si z ní kdysi vypisovat úryvky, ale zjistila jsem, že opisuju celou knihu! Tak jsem raději zakoupila. Doposud nějaké citáty používám. Pro mě jedna z BEST.
"Napůl jsme pořád jinde, jenom nevíme kde." - Paul Simon
"Každý září jako měsíc, jako hvězdy, jako slunce. Každý září. Přidej se." - John Lennon