gfdsa123 gfdsa123 komentáře u knih

Když strašidlo nestraší Když strašidlo nestraší Luboš Huml

Pěkné a lehce zapamatovatelné básničky

22.11.2014 5 z 5

Planeta Interterra Planeta Interterra Robin Cook

Velmi zajímavá myšlenka života pod oceánem. V některých momentech byl děj pomalý, ale napínavý. Pojetí Interteřanů a jejich života byla zajímavá až nepochopitelná. Konec děje se mi velice líbil.

18.09.2014 4 z 5

Armageddon Armageddon Thomas Sniegoski

Opět povedený díl, který vše uzavřel. Tato série patří mezi mé nejoblíbenější v této tématice. Propracovanost a promyšlenost celého děje a postav je obdivuhodná.

09.08.2014 5 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

První třetina knihy mi připadala trochu zdlouhavá a dala by se zkrátit, ovšem poslední 2/3 se mi líbily, což vyvážilo celkový dojem z knihy. Přes zdlouhavý začátek dobré počtení, které se lehce čte. V dalším díle lze očekávat, že se objeví znovu Adair, jak už to je nastíněno na posledních stránkách knihy.

21.04.2014 4 z 5

Tajemná zahrada Tajemná zahrada Virginia Cleo Andrews

Opět zajímavé čtení, jen nepochopitelné jednání dívek. Líbila se mi jejich soudržnost.

24.01.2014 5 z 5

Cat Cat Virginia Cleo Andrews

Další strhující vyprávění dívky a jejího osudu s rodiči. Na toto vyprávění jsem se těšila a člověk se musím zamyslet, která ze čtyř dívek měla horší příběh. Nechtěla bych být v kůži ani jedné z nic. Ikdyž vím že tyto příběhy nejsou založené na pravdivých příbězích, tak je jasné, že podobné osudy v životě jsou.

10.01.2014 5 z 5

Jade Jade Virginia Cleo Andrews

Opět velmi zajímavé čtení a pohled dítěte, jehož rodiče se rozvádějí a neberou na nic ohledy. Toto by si měli hlavně přečíst rodiče, kteří podstupují rozvod, aby měli představu co to může způsobit.

05.01.2014 4 z 5

Star Star Virginia Cleo Andrews

Tento příběh byl velmi smutný a vtáhnul do děje, který se čte jedním dechem.

04.01.2014 5 z 5

Misty Misty Virginia Cleo Andrews

Děj je pěkně a čtivě zpracovaný, jak to u této autorky je zvykem, přesto mě tento příběh ničím nepřekvapil. Pokud srovnám knihy - Zlomená křídla a Půlnoční let, které musím koncepčně trochu srovnat, je toto zpracování příběhu slabší.

02.01.2014 4 z 5

Padlí andělé / Leviatan Padlí andělé / Leviatan Thomas Sniegoski

Líbilo se mi, že Aaron z počátku nechtěl přijmout svou andělskou část a pral se s ní. Děj je velmi napínavý a jsem velice zvědavá jak to dopadne s jeho nevlastním bráškou a jak se naplno projeví jeho schopnosti.
Zatím nejlepší co jsem četla o padlých andělech.

06.12.2013 5 z 5

Modrý sníh - Úděsné vzpomínky na roky hrůzy v sibiřském gulagu Modrý sníh - Úděsné vzpomínky na roky hrůzy v sibiřském gulagu Piotr Bednarski

To čím museli projít lidé v této době mě vždy ohromí, přesto vyprávění z pohledu osmiletého chlapce o této době není zcela dobře napsané.

13.10.2013 2 z 5

Uloupený život Uloupený život Jaycee Dugardová

Velmi strhující příběh. Do poloviny knihy jsem se nemohla odtrnout. Je až s podivem co musela zažít a protrpět. Druhá polovina již není tak poutavá a některý časový úsek je dost zkrácen, přesto zanechá příběh silný dojem.

20.09.2013 3 z 5

Padající muž Padající muž Don DeLillo

Zpočátku jsem myslela, že každá část bude líčena z pohladu jednoho učastníka, takže mi pár stránek trvalo, než jsem se zorientovala ve stylu. Dialogy nejsou pro mě nic moc, ale některé pasáže, hlavně ty o pocitech a myšlenkách jsou k zamyšlení. Zobrazení času na konci knihy bych dala mínus, ale jinak zajímavé počtení.

11.08.2013 2 z 5

Desátá síň Desátá síň Glenn Cooper

Po přečtení jeho dvou předešlých knih, jsem se na tuto těšila a nezklamala mé očekávání. Do děje se prolínají tři časová pásma, některá jsou více či méně poutavá. Škoda, že konec knihy je předvídatelný.

20.07.2013 3 z 5

Naše dítě v otázkách a odpovědích Naše dítě v otázkách a odpovědích Carol Cooper

Zpracování je povedené, jen některé otázký se opakují. Také bych v knize raději uvítala jiné řazení.

04.09.2012 4 z 5

Velký mejdan Velký mejdan Roz Bailey

Osudy všech čtyři hrdinů byli zajímavé a pěkně zpracované. Příjemné čtení, které se čte samo.

07.08.2012 5 z 5

Země stínů Země stínů Alyson Noël

Třetí díl byl zbytečně roztahaný a ubralo mu na kouzlu. Zalíbil se mi Jude, který celé knize dodal šťávu a zajímavost. Doufám, že bude i v dalším díle.

28.07.2012 3 z 5

Idol Idol Robert Merle

Intriky jsou mocné, to dokazuje tato kniha. Příběh byl zajímavý tím, že byl líčen několika dějovými postavami. Jen druhá část byla na můj vkus moc politicky obšírná a to příběhu ublížilo.

31.05.2012 3 z 5

Vzpomínky obyčejné ženy Vzpomínky obyčejné ženy Jana Abelson Tržilová

Humorně popsané vyprávění svého života mě vskutku pobavilo. Doporučuji jako oddechové čtení u kterého se nebudete nudit.

15.02.2012 4 z 5

Modrý měsíc Modrý měsíc Alyson Noël

Druhý díl byl zajímavější než první. Velmi se mi líbilo vykreslení Země léta a popsání dilema, kterému byla vystavena.

18.01.2012 4 z 5