Gaeberys Gaeberys komentáře u knih

Noční návštěvník Noční návštěvník Jeffery Deaver

Nevěřila bych, že dokáži dát 5* u některého z posledních dílů série, ale kniha mi opravdu sedla. Vše bylo tak nějak rozumně vyváženo.

Spoiler -
A hlavně tam nebyl reálně ten prodělaný Hodinář:)

12.04.2024 5 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Narozdíl od Roku v lese je ilustrovaná krásně, stejně jako Úsměv pro Žabku a Nerozluční kamarádi.

U dětí i u mě má největší úspěch kniha Nerozluční kamarádi, na druhém místě Úsměv pro Žabku (přijde mi milejší poslat malé žabce přes tolik postaviček úsměv - pozdrav od maminky, než když jdou dva "úchylní medvědi" a každého na potkání objímají).

Palec nahoru za Karkulku (naše oblíbená pohádka), tady ji mile a vtipně na sekundu zakomponovali.

31.03.2024 3 z 5

Tajemství džungle Tajemství džungle Jessica Courtney-Tickle

Nádherná kniha pro milovníky (exotických) zvířat. Najdete tam 14 dvoustránek z různých džunglí s kratším textem a úkoly, plus v závěru dvě dvoustránky s podrobnějším popisem vybraných zvířátek.
Při každém prohlížení nacházíte nové a nové objevy.
Oceňuji, že je to kniha má dost stran - ne jak bývá poslední dobou zvykem vytisknout knihu o 5 stranách.

30.03.2024 5 z 5

Tajemství lesa Tajemství lesa Sandra Dieckmann

Překrásně ilustrovaná kniha. Na každé dvoustránce je krátký text s nějakým úkolem. Na konci přehled několika lesních zvířat se zajímavými informacemi.
Máme ji z knihovny, ale možná zakoupíme. Doporučuji všem malým (a velkým) milovníkům lesa, zvířátek a knížek :)

28.03.2024 5 z 5

Nerozluční přátelé Nerozluční přátelé Emilia Dziubak

Nádherně ilustrovaná kniha (oproti Roku v lese, kde často já přemýšlím, co to má být za zvíře). Krátký příběh o dvou kamarádech, který moje děti milují. Pravda, že by děj mohl být delší a kniha mít i víc stránek (máme ji z knihovny, ovšem kupovat knihy na 8mi minutové čtení za ty peníze bych nechtěla).

27.03.2024 4 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Kniha se čte rychle, opět doplněna zajímavými dobovými fotografiemi. Nicméně pokud ji čtete, jako já, po několikaleté odmlce od předchozích dílů, jste absolutně ztracen, "kdo co proč jak" a vysvětlení, pokud se nějaké dostane, je velmi okrajové. (Například vztah stvůra -netvor, kdo z dětí kolem Peregrinové co umí,...). Také nebylo nijak vysvětleno, jak se stalo, že stvůry unikly (přitom se tam naznačilo, že jim musel pomoct někdo z Akru).

2/3 knihy se nic moc neděje, chystá se k něčemu velkému, k čemu v závěru dojde (nejspíš) až v dalším díle - pak nechápu, proč následující kniha a tato nejsou jedna velká.

Celkově mám z knihy mdlý dojem.

26.03.2024 2 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

(SPOILER) Těším se, že v nějakém dalším díle narazím konečně čistě a jen na obyčejného psychopata. Tady ty zvraty a kombinace, kdy v posledních knihách je do nekalostí zavlečen pomalu prezident, už mě moc neberou. Také bych ocenila, kdyby Deaver nechal už konečně Hodináře spát...
Hodnotím 3* jakožto 14. díl. Být to druhý - třetí, jsem možná ještě poprděná...

10.02.2024 3 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Klasický Rhyme. Už jsem četla mnohem horší díly (nebo mi bodlo, že jsem si od něj dala teď chvíli pauzu). Děj vás zavede k nám do Evropy (změnu geografie/prostředí hodnotím pozitivně), kde potkáte spoustu nových (a i sympatických) postav (Ercole, Spiro,...). Naopak chyběly některé již klasické postavy (Pullaski, Dellrey,..) - což také hodnotím pozitivně - neboť se na ně těším třeba v příštím díle.
Rozuzlování bylo jako když rozmotáváte vánoční světýlka (občas si říkáte, že už by to stačilo).. Za mě 3,5 *

08.01.2024 4 z 5

Fakt hustá zvířata - Poznejte nejodpornější tvory na světě Fakt hustá zvířata - Poznejte nejodpornější tvory na světě Andy Seed

Autor chtěl být asi dost "cool" a "hustý". Chcete li číst dětem o zvířatech "šeredných", "smrdutých", "nechutných" či o "totálním humáči", račte otevřít tuto "neotesanou" knihu (i o takových se tam dá dočíst). Lákají vás ilustrace člověka zvracejícího do kýble? Jste tu správně.

Za mě je kniha hodná odpadkového koše. Škoda tisku, škoda stromů...

27.12.2023 odpad!

Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Šárka Miková

Je to již druhá kniha, kterou jsem od autorky chtěla nastudovat, ale asi jsem měla velká očekávání. Nejsem žádný z uvedených typů, resp. jsem od každého něco. Její dělení a vysvětlení na mě působí příliš chaoticky, než abych si řekla "jo tohle bych mohla být já".
Možná mi jen po 5 letech doma zdegeneroval mozek. Možná na to jen nejsem správně naladěna. A možná je tahle kniha jen "móda".

Přeji všem rodičům pevné nervy a pečujte o své děti s láskou a důsledností - k tomu netřeba knih.

20.12.2023 1 z 5

Zdravou stravou proti únavě Zdravou stravou proti únavě Zuzana Švédová

Zpočátku mě odrazoval název, ale jsem ráda, že tomu tak nakonec nebylo.
Je to příjemný nenucený průvodce nikoliv jen o (ne)únavě, ale všeobecně o zdravějším - spokojenějším životním stylu, pojatý selským rozumem, nikoliv nějakými "tabulkami" a "rádo by výzkumy".
V knize najdete spoustu tipů ohledně vyváženého stravování.
Závěrem paní autorka uvedla pár receptů. Snad bych jen ocenila, kdyby jich bylo krapet víc. Nicméně to může být námět na další knihu :)

20.12.2023 5 z 5

Pohádky a básničky pro kluky a holčičky Pohádky a básničky pro kluky a holčičky Jindřich Balík

Krásné básničky, doplněné o pár hezkých krátkých pohádek. Velmi pěkné ilustrace.

12.12.2023 5 z 5

Dobrý pejsek pro kokínko přeskočí i přes hovínko Dobrý pejsek pro kokínko přeskočí i přes hovínko Hynek Vilém

Trapné. Hynkovi Vilémovi zřejmě chyběla múza Jarmila... Vždyť se to mnohdy ani nerýmuje. Obě moje děti jedou teď ve svém věku fekální humor, až už to pěkně není. Nehodlám je v tom ještě podporovat literaturou, která by všeobecně z mého hlediska měla být spíš výchovná či příkladná.

12.12.2023 odpad!

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Paní Lapena vždy osadí knihy naprosto nesympatickými postavami, sebestřednými třicátníky (či v tomto případě čtyřicátníky), paničkami z předměstí, co umějí jen tlachat; sobeckými manažýrky, ... Přesto po knihách ráda sáhnu, když hledám nějaký oddychový thriller - zkrátka takovou bokovku :-)

14.10.2023 3 z 5

Utrpení knížete Sternenhocha Utrpení knížete Sternenhocha Ladislav Klíma

Komentář píši zpětně, knihu jsem četla před nějakými 15 lety. Myslím si, že dnes bych knihu ohodnotila buď jako odpad nebo sotva jednou uslintanou hvězdou. Podle mého záleží, v jaké životní fázi se člověk nachází. Má doba temna, dekadence již pominula. Ovšem v onehdé éře jsem byla schopna pohlédnout na toto dílo z úhlu pohledu, který mi pomohl ho pochopit a přijmout za své. A taky Klíma holt není pro všechny povahy.

21.09.2023 4 z 5

Štědrý bylinářův rok II Štědrý bylinářův rok II Zuzana Švédová

Kniha je rozdělena do 4 sekcí dle ročních období. V každé sekci najdete byliny/rostliny dle toho, kdy zrovna plodí. Jsou tam informace kdy se která část sbírá a k čemu se využívá plus pár dobrých receptů.

Co zde postrádám a dávám za to hvězdu dolů, je abecední rejstřík dle hlavní ingredience. Například Rajčatové pyré mě nenápadně hledat pod "Zavařenina z tomat" atd, takže vám nezbývá, než listovat a hledat. Záložky nemají smysl, protože pokud držíte knihu poprvé v ruce, chcete zkusit prostě všechno, takže byste je stejně měli všude :-)

Bohužel ani ve druhém díle jsem se nedočkala například dokonalé Arónie, která si myslím, že v těchto dvou knihách chybět neměla.

19.09.2023 4 z 5

Štědrý bylinářův rok Štědrý bylinářův rok Zuzana Švédová

19.09.2023 4 z 5

Logopedické deskové hry – Procvičujeme hlásky L, CSZ, ČŠŽ, R a Ř Logopedické deskové hry – Procvičujeme hlásky L, CSZ, ČŠŽ, R a Ř Ivana Novotná

Skvělý napad. Kniha obsahuje 4 hry. Jak již evismaior zmínila, uvítala bych více úkolů v rámci každé hry.

13.09.2023 4 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Dlouhá jako fazolová tyčka... Doufám, že následující díl není o dalsich 100 stran delší. To už bych nedala. Nudný díl plný vsuvek a vedlejších linií.

13.09.2023 2 z 5

Vlaky: Od parních lokomotiv po levitující vlaky Vlaky: Od parních lokomotiv po levitující vlaky Lorenzo Moro

Krásná knížka pro milovníky vlaků a lokomotiv. Průvodce několika milníky ve světě kolejí, hezky ilustrovaná.

05.09.2023 5 z 5