gabriela8704 gabriela8704 komentáře u knih

Sabotér z Osvětimi Sabotér z Osvětimi Colin Rushton

Snadno se čte, úžasná kniha plná faktu. Nejde jen o rádoby strhující příběh. Zde jde hlavně o to aby promluvila fakta a data. Jak to, že Německo zadalo o 80 Brickych vojáku do Osvětimi a vláda zapira, že prý neveděli že tam jsou. Pakt úmluvy Německa s Britanii, co za tím stojí? Globální akce a Amerika s Ruskem chtěli být ti kdo vyhraje? Já z toho ten pocit mám. Doporucim číst i ty fakta ke konci, nejen 1.cast.

10.02.2023 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Super čtení na dovcu pro muže. Ženy se můžou s hrůzou děsit, co dokáží muži vymyslet za hecovni hru. Jedna hvězda minus za alkohol za volantem a druhá za nahotu ve školce. Jo muži se nezdaji.

20.05.2024 3 z 5

Květ kapradí Květ kapradí Jan Lipšanský

Není nad to, když kouzelník dostane od Fifinky českou facku. Pěkný díl.

19.05.2024 5 z 5

Vlakem po nejkrásnějších železnicích světa: 50 legendárních železničních tratí naší planety Vlakem po nejkrásnějších železnicích světa: 50 legendárních železničních tratí naší planety Monisha Rajesh

Moc pěkná kniha pro milovníky vlaků i cestování. Skvělá inspirace i motivace. Knihu jsem si opravdu užila.

12.05.2024 5 z 5

Dotek anděla Dotek anděla Thomas Brezina

To je tak, když vás život zastaví a dá vám druhou šanci. Opět zajímavé dílo k zamyšlení pro dospělé i děti.

27.04.2024 5 z 5

Kočičí holka Kočičí holka Thomas Brezina

Četla se moc dobře a tolik mouder k zamyšlení, že jsem tedy koukala. Moudrá rychlovka ke čtení pro děti i dospělé.

13.04.2024

Orlickým rájem a okolím Orlickým rájem a okolím Martin Leschinger

Krásné fotky. Zajímavě a poutavě sepsány cesty po Rychnovskem kraji a okolí. Je tu opravdu krásně.

01.03.2024 5 z 5

Kraď jako umělec Kraď jako umělec Austin Kleon

Jiný úhel pohledu na život i umění. Jen kéž by ta kniha po tisku tak nesmrdela. Ten bolehlav hlavy jí zbytečně snižuje body. Jinak je to dobré čtení.

01.03.2024 4 z 5

Léčba koněm Léčba koněm Rupert Isaacson

Bylo pro mě náročné knihu číst a připomínat si stavy, v kterých syn byl v dětství. Ale díky knize mi došlo něco úžasného. V 11 letech je syn skoro normální, přestože neměl těžký autismus. Cesta matky a syna napříč dobou a těžkostmi. A jsem hrdá na nás oba. A proto přesně vím, co rodiče prožívali. Jsou možnosti, když je víra i cesta se k léčbě ukáže.

13.02.2024 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Je fajn si přečíst vánoční povídky a poznat nové autory.

27.01.2024 5 z 5

Poselství dětí nového věku Poselství dětí nového věku Jana Štrausová

Super souhrn a přehled jiných dětí, co si pamatují a co nás učí. Děkujeme za odvahu v sepsání příběhů.

06.01.2024 5 z 5

Pestrostíni a netopýři - Můj život v jiném světě Pestrostíni a netopýři - Můj život v jiném světě Axel Brauns

Tedy opravdu zajímavě psaná kniha o autismu očima autisty. Tak zvažuji kolik toho stále nevíme o jejich pohledu a světě.

29.12.2023 5 z 5

Hádej kdo Hádej kdo Chris McGeorge

Pohodové čtení k zamyšlení. Na to jaký je to žánr, jsem si ten klidný průběh čtení užívala a přemýšlela nad hodnotami lidství, života a kruté hry šou seriálů.

17.12.2023 5 z 5

Falešný pohřeb Falešný pohřeb Magdalena Mintová

Tak toto byl slabší díl. Moc emočně propletene a už jsem se tak nesmála. Škoda, že tento díl tak predimenzovala spíše románem, do pohřbu ok, odhalení a pak nějaký vtipný závěr by udělalo více. Styl psaní se k tomu až tak nehodí. (rozvod, těhotenství a ještě vztah s bratrem už to bylo moc) Souhrn 2. díl je nejlepší.

14.12.2023 3 z 5

Světlonoška Světlonoška Terezie Theimerová

No páni to byl román. Psychologie a román v tomto podání to bylo úžasné. Z knihy vyzařuje klid i v náročných situacích a odhaluje kouzlo, co my ženy umíme, když jsme v rovnováze a necháme věci plynout bez předsudků, doktrín a jiných krabiček.

11.12.2023 5 z 5

Deník uprchlice Deník uprchlice Oksana z Ukrajiny (p)

Už dočítam se slzami v očích. Je fajn si přečíst o Ukrajině a o jejím umění. Jsem tou tvorbou nadšená, ale za těchto okolností uprchlice a jejího dítka, kdy jsou obalené do temnoty utrpení, je to spíše smutný příběh. Sice jsem válku nezažila, ale vím moc dobře, co je to být ze dne na den bez střechy nad hlavou s dítětem vedle sebe.

Jsou dny kdy se modlím za všechny ženy, co si prošly peklem, ale nevzdaly se a zabojovaly o záchranu svou i svého dítka. A pevně doufám, že nová doba bude k ženám a dětem milosrdnejsi.

04.12.2023 5 z 5

Hubert & Hugo Hubert & Hugo Nikkarin (p)

Neodolala jsem a přečetla tuto komiksovou knihu a tedy jsem fascinována. Obrázky jsou skvělé, text zajímavý a odpočinu si nad veselými prihodami otce a syna. Za mě skvělý komiks i z pohledu dospělé osoby.

03.12.2023 5 z 5

O srdíčku O srdíčku Susanne Margreiter-McQuie

Tuto knihu znám z dětství a děkuji mamince, že ji sehnala. Nyní mám pohled na příběh malinko jiný, ale význam je dost podobný.

28.11.2023 5 z 5

Noci mojí smrti Noci mojí smrti Marta V.

Není nic horšího než uspat veškeré emoce. Nedělejte stejnou chybu. Možná budete plakat, možná budete nazlobeni nebo se budete bát. Ale dovolte si ty emoce nechat proudit tělem. Naučte se pracovat s emocemi než je zavírat do temných komor a dělat, že neexistují. Nemusíte dojít až do rukou lékařů. Emoce nemáme proto, abychom je ignorovaly.Kniha mluví jasně a optimisticky, přesto velice otevřeně.

25.11.2023 5 z 5

Dračí princ Dračí princ Melanie Rawn

Musím říct, že je to něco jiného než jsem do teď četla. Nový styl fantazie a zároveň moudrého poučení. Za mě dobré čtení.

20.11.2023 5 z 5