Francoa Francoa komentáře u knih

Případ modelek s dlouhýma nohama / Případ dívky z kalendáře Případ modelek s dlouhýma nohama / Případ dívky z kalendáře Erle Stanley Gardner

Jako většinou zase dobrý Perry Mason, škoda jen, že jsem měl tak málo času na čtení, třeba při jiné konstalaci, bych byl více spokojen.Druhý příběh mi bavil více.

29.08.2018 4 z 5

Střepy Střepy Dick Francis (p)

Příběh mi bavil od začátku až do konce.Změna prostředí, docela prospěla a zajímavým způsobem čtenáři přiblížila umění sklářského řemesla.Je vidět, že Francis si na každém příběhu dá záležet a dobře ho propracuje.Kniha stojí za přečtení.

29.06.2018 5 z 5

Případ svorných sester / Případ záhadné zpronevěry Případ svorných sester / Případ záhadné zpronevěry Erle Stanley Gardner

Já byl spokojený, zase výborný Perry Mason, hlavně v druhém příběhu, kdy klientka věčná lhářka ho nedokázala odradit od správného vyřešení případu.

18.06.2018 5 z 5

Plaváček Plaváček Martin Goffa

Třetí příběh od Goffa, zase velmi čtivé a zajímavé.Na konci rozuzlení do dvou případů.
Trochu méně vtipných hlášek, než v předchozích dvou příbězích.Konce mi trochu nevyhovují, proto vždy musím ubrat hvězdičku.První případ nedořešen, druhý typicky české řešení.Určitě si zase něco přečtu, protože jinak príma čtení.

19.05.2018 4 z 5

Případ ženy za plotem Případ ženy za plotem Erle Stanley Gardner

Zase jako vždy, dobrý Perry Mason s vtipem a šarmem řeší případ ostnatého plotu.I když jsem po dlouhé době případ vyřešil stejně, tak jsem se bavil a příběh přímo letěl k očekávanému konci.Gardner nikdy nezklame.

18.05.2018 5 z 5

Osmanský tábor Osmanský tábor Vlastimil Vondruška

Zase mi spisovatel Vondruška nezklamal.Je zajímavé, i když jsou jeho příběhy dosti podobné, tak přesto jsou zábavné a zpříjemňují čtenářské chvilky.Dějiny už neprobírám a zajímá mi řešitelnost případu.Rád si zase přečtu další jeho knihu.

01.05.2018 4 z 5

Učedník Učedník Tess Gerritsen

Velmi dobré, napínavé a čtivé.Bohužel knihu Chirurg si asi hned tak nepřečtu, protože v naší knihovně není.Je také stále naděje, že v příběhu lze dále pokračovat, snad se dočkáme.Autorka skutečně dokáže čtenáře zaujmout.Dobrý výběr z jejích knih ke čtení.

25.04.2018 5 z 5

Svědectví zhaslé svíčky Svědectví zhaslé svíčky Erle Stanley Gardner

Začátek dobrý, potom mírný útlum, pak se příběh rozjel.Zase starý dobrý Gardner a vše ke spokojenosti vyřešeno.Jeho příběhy čtenáře nezklamou.

01.04.2018 4 z 5

Pečeť smrti Pečeť smrti Vlastimil Vondruška

Já byl spokojený.Děj ubíhal, jak je u Vondrušky zvykem, žádná hluchá místa, vše vysvětleno.Nemohl přeci nechat odejít Otu, bez něho by příběhy ztratily šmrnc.Jeho styl je stále stejný, ale přesto pořád zábavný.

24.03.2018 4 z 5

Neodovzdaný list Neodovzdaný list Zane Grey

Jedná se o slovenské vydání knihy Betty Zane, kniha dostala název podle příhody, kdy černoch Sam nedal Betty dopis od Clarka.

19.03.2018

Msta písecké panny Msta písecké panny Vlastimil Vondruška

Tak tenhle příběh jsem si doopravdy vychutnal.Vtipné, zábavné i napínavé, vlastně Vondruška v nejlepší formě.A zapojení českého krále do poslední fáze vyšetřování, byla prostě bomba.Prozatím pro mně asi nejzábavnější, z těch co jsem od něho četl.

12.03.2018 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Četlo se mi dobře, zajímavý námět a docela pořád napínavé.Málo vysvětlující, prostě se to stalo, čtenáři dotvoř si to sám.A konec vlastně také nijaký.Posledních pár stránek jaksi schází.Dojem nevím, nevím, nevím?

07.03.2018 4 z 5

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Přeci jenom, už jsem několik knih autora přečetl, tak vím, co můžu očekávat.Zase jsem
se dobře bavil a čas příjemně utíkal.Tentokrát Diviš udatně zastoupil Otu i když nerad (nebo rád?), můžete si vybrat.Na odpočinek bezva kniha a snad i trocha zajímavé historie se tam najde.

22.01.2018 5 z 5

První podezření První podezření Helene Tursten

Konečně severská detektivka, která se dobře četla.Psáno podobně jako klasické anglické detektivky.Bez problému, klidně sáhnu po další knize autorky.

08.01.2018 4 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

První příběh mi hodně bavil, obě roviny vyprávění jsem si vychutnával i když mé podezření bylo tentokrát správné.Druhý příběh byl takový zvláštní i když se také vcelku četl dobře.Trochu jsem váhal s hodnocením a nakonec, abych knize neublížil, jsem dal 5 hvězd.

13.12.2017 5 z 5

Fešáci - 50 let Fešáci - 50 let Jiří Konc

Dost strohé popisy, jak kdo přišel nebo odešel a podobně, prostě to, co jsem si už dávno i snad jen stručněji našel na internetu.Doba, kdy do skupiny vstoupila parta odrodilců Greenhornů (Zelenáčů) byla určitě jejich nejlepší.Sám jsem jí zažil, nevynechal jsem v Praze žádný koncert a absolvoval většinu salonů.Velkým kladem je fotodokumentace a zpěvník třiceti písniček.Kniha je určena hlavně příznivcům country.

06.12.2017 4 z 5

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

I druhá kniha se mi četla velmi dobře.Na každé čtení jsem se doopravdy těšil.Konce knihy bych si představoval trochu jinačí, ale to je můj problém.Určitě si zase někdy přečtu další příběh.

22.10.2017 4 z 5

Vražda v ambitu Vražda v ambitu Vlastimil Vondruška

Zase jsem se dobře bavil.Jsem rád, že konečně vím jak začínal Oldřich, ale i Ota v detektivním pátrání a těším se na další setkání.Příběhy jsou si podobné a vždy zábavné, prostě takové, jaké očekávám.Výborné na oddych a pohodu.

19.10.2017 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Po delší době česká detektivka, je vidět, že autor prostředí velmi dobře zná (ruka ruku myje).Četlo se velmi dobře, únikový konec trošičku zklamal, jinak by bylo 5 hvězd jako vyšitých.Určitě si přečtu ještě nějakou jeho knihu.

12.10.2017 4 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Už jsem četl několik knih spisovatelky Link-ové, tahle se mi zdála nejlepší, jsou to skutečné romány s kriminální zápletkou a málokterý spisovatel detektivek se jí v tomhle vyrovná.I když jsem ke konci tušil jak to je, tak se četlo výborně.Pro mně kvalitní román.

08.10.2017 5 z 5