Fonendoskop Fonendoskop komentáře u knih

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Přečteno jedním dechem. Erika se mi zprvu jevila jako arogantní a sobecká, ale postupem času (a s přibývajícími knihami) jsem názor změnila. Detektivky/thrillery mám nejradši a s Bryndzou se opravdu nedá sáhnout vedle.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Neobvyklý příběh o lidech, kteří byli tak rozdílní a přesto se dokázali milovat. Louisino rozhodnutí doprovodit Willa na jeho poslední cestě bylo jednou z nejsilnějších věcí v knize.
Filmové zpracování nemělo chybu, jeden z mála filmů a knih, u kterých mi ukápla slza.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Česká klasika. Kvido a jeho rodina jsou mými oblíbenci od prvních stránek.

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Trochu jiný příběh než normálně, nečekaný a překvapivý konec. Bryndza je sázka na jistotu.

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Zajímavý příběh, plný zvratů, s trochou historie a spoustou dojemných chvil.

17.09.2020 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Kniha, která mi nedala spát. A taky mi nedovolila zacházet daleko do lesa. Vzrušení, strach a touha po zjištění, jak to vlastně všechno dopadne, mě držely u knihy až do samého konce. Skvěle napsané, přestože zpočátku se to tak nejevilo. Doporučuji.

P. S. Akorát pořád nevím. Je to skutečné, nebo tak moc dobře zpracované?

S láskou, Rosie S láskou, Rosie Cecelia Ahern

Romantické knihy nevyhledávám. Ale Rosie s Alexem si mě získali, příběh je vyprávěn jinak, než jsme zvyklí a v tomto případě je to geniální. Dopisy neříkal vše, spoustu věcí si musel člověk domyslet, ale bylo ta tak příjemné, navíc se to četlo velmi dobře a rychle.
Film je také povedený, až na několik nesrovnalostí, ale tak to bývá.
Asi všichni víme, jak to dopadne, ale tihle dva hrdinové si svoje štěstí doopravdy zaslouží.

Strach Strach Jozef Karika

Podobný námět jako u Trhliny, ale přesto velmi silný. Konec mě celkem dostal, čekala jsem něco úplně jiného, ale rozhodně nemůžu říct, že by mě takový závěr zklamal.
Strach rozhodně patří ke knihám, které stojí za to přečíst - pokud jste fanoušky podobných příběhů.

01.03.2021 5 z 5