Foks Foks komentáře u knih

Mezi dvěma ohni Mezi dvěma ohni Martin Goffa

Moc dobrá detektivka, ale oproti předchozím dvěma Mikovým příběhům jsem se nějak nedokázal zotožnit se zápletkou. Ale pořád je to vysoký standard.

12.07.2016 4 z 5

Mucholapka Mucholapka Dominik Dán

Pokračování Mouchy, prolnuté Bestií. Knize nelze nic vytknout. Napětí, mravenčí policejní práce, svérázný "mordýřský" humor. A to vše napsáno velice čtivým a poutavým stylem. Dusno, vedro a beznaděj v kanceláři "stočtyřicetjedničky" je popsána mistrně. Plný počet.

11.07.2016 5 z 5

Elitní sniper: Vlk Elitní sniper: Vlk Scott McEwen

Laťka je stále nastavená sakra vysoko. Shannon jde i tentokrát po hlavě za svým cílem a nekouká napravo nalevo. Nevypočitatelný, nepoučitelný, vtipný. Parádní akce, stejně jako v předchozích dílech. Technický popis zbraní vůbec nepůsobí rušivě, naopak i pro laiky velmi poučně. Řekl bych, že kniha i poměrně přesně vystihuje ruskou mentalitu. Otevřený konec slibuje věci příští... Těším se na další díl.

27.06.2016 5 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Parťáci Krauz s Chosém prostě mají styl. Opět velice vkusná, inteligentní detektivka prošpikovaná skvělým humorem. Tentokrát se mordýři musejí popasovat s vraždou sahající do nejvyšších politických pater. A i v tomto bahně se oba dva brodí velmi obratně. Skvělá kniha.

20.06.2016 5 z 5

Odpočívej v pokoji Odpočívej v pokoji Lee Child

To co jsem od Reachera očekával, to jsem dostal. Prostě mě to baví. Inteligentní přístup k věci, originální řešení a chybět nesmí ani ta bezedná káva. Moc jsem na knihu neměl náladu, ale jako vždycky jsem si uvědomil, že takto chytré thrilery umí psát opravdu málo lidí. Knihu jsem si moc užil. A Child má u mě v knihovně už celé jedno patro.

04.06.2016 5 z 5

Moucha Moucha Dominik Dán

Dominika Dána jsem objevil celkem nedávno a toto je jeho šestá kniha, kterou jsem přečetl. Je fajn pocit vědět, že jeho příběhy jsou ve svém ranku top a mám jich ještě tolik před sebou. Moucha je opět vysoký nadstandard. Duo Burger-Krauz opět nezklamalo svým ostrovtipem. Scéna z bunkru je napsána opravdu mistrně. Bravo.

25.05.2016 5 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Mistrně popsaná beznaděj policajtů, kteří jsou již tak blízko... Tomu říkám detektivka!

02.05.2016 5 z 5

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Pár českých spisovatelů mě učí mít zase rád české detektivky. Patří mezi ně i Martin Goffa. Příběh vás nutí číst dál a dál, ale zvláštním nenuceným způsobem. Jsem nadšený.

28.03.2016 5 z 5

Elitní sniper: Cíl Amerika Elitní sniper: Cíl Amerika Scott McEwen

Opět tu řádí navy seal Gil Shannon, tentokrát jde o hrozbu jaderného výbuchu v USA a zároveň o život jeho rodiny. A opět to není čtení pro citlivky a je to jízda na horské dráze. Ale prvnímu dílu tento příběh dýchá na záda. I když je to fiktivní příběh, autoři hodně čerpají z reálných situací.

25.01.2016 4 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Úžasná kniha. Jen mě trochu děsí, že je pro nepamětníky tak nostalgická a romantická, že by takovou dobu chtěli prožít... Nechtěli, věřte mi.

18.01.2016 5 z 5

Rothschildova flaška Rothschildova flaška Petr Šabach

Často se mi nestává, abych se nahlas smál u knihy. U této knihy se mi to stalo několikrát. Scénka s místenkou ve vlaku je dokonalá. Matýsek se posral! :-)

06.01.2016 5 z 5

Operace Redwing Operace Redwing Patrick Robinson

Výborná kniha. Velmi čtivě popsaný výcvik nováčků až po Pekelný týden, který evidentně zvládnou jen ti nejlepší z nejlepších. Kdo jiný by potom přežil to, co on? Je to i pořádná facka všem těm, kteří aniž by si o Seals něco zjistili, odsoudí je jako nafoukané vrahy nebo nějaký podobný slint. Boj v kopcích obsazený talibanem je popsán autenticky, drsně a knížka se prostě nedala odložit, i když člověk ví, jak to dopadne. Emocemi vypjatý konec na farmě rodičů úžasný. K zamyšlení také stojí část, kde Marcus promítá své zkušenosti z boje do názorů na liberální politiky.

05.10.2015 5 z 5

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Až doteď jsem měl DeMilleho Školu dobrých mravů za absolutní jedničku, co se týče téma studené války mezi USA a Ruskem. Po přečtení Rudé volavky jsem na vážkách.

28.08.2015 5 z 5

Ukradený Caravaggio Ukradený Caravaggio Daniel Silva

Všechny atributy, pro které Silvu tak rád čtu, jsou tu splněny. Velice inteligentní špionážní román, protkaný spousty pravdivými informacemi z protředí konfliktů na blízkém východě. V tomto případě v tolik aktuální Sýrii. A že by se Allonův anglický přítel z Korsiky nechal přesvědčit a přidá se k MI6? To bychom se měli v budoucnu na co těšit.

13.07.2015 5 z 5

Pomsta Pomsta Lee Child

U Childa je velmi důležitá cesta, nejen cíl. To znamená, že i strany, kde se zdánlivě nic neděje, člověka neustále nutí přemýšlet a dávat si vše do souvislostí. To co vypadá jako věta Jackem řečená jen tak mimochodem, se vždy ukáže jako velmi důležitá informace. Ano, je v této knize mnohem méně akce, ale i tak je to prostě špička ve svém oboru. Za mě plný počet.

19.06.2015 5 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Od českých vojáků z misí knihy nevycházejí, takže jsem rád, že to "tabu" konečně někdo prolomil. Pavel Stehlík nenásilnou hovorovou formou (mně to vyhovovalo) popsal vše, co se mladýmu klukovi honí hlavou a na rozdíl od 90% kluků v jeho věku si za svým cílem jde. Na svůj věk toho dokázal dost, klobouk dolů. Když vidím kolik kluků se ani do 30 let není schopno odpoutat maminčiny sukně a on na sebe v 25 letech bere takovou tíhu odpovědnosti... Je sice voják, ale nepočítejte tady s nějakou válečnou vřavou a hrdinskými činy v boji. Ta největší bitva, kterou popisuje, ho potkala v nemocnici. A díky bohu ji zvládl přesně tak, jako zvládal vše před tím. Zakousl se do toho jak pitbul do pneumatiky a nic nevzdal. Je to taková motivační kniha nejen pro někoho, koho láká armáda, ale i pro všechny, koho potká nějaká ta rána osudu a má pocit, že nastal konec světa. Přeju Pavlovi, už jen samé pozitivní věci a veřím tomu, že jak se mu pracovně dařilo do té nešťastné události, bude se mu o to víc dařit v tom, co dělá nyní. Hodně štěstí a díky za super knihu.

13.04.2015 5 z 5

Dům od domu Dům od domu David Bellavia

Když jsem dočetl Četu psanců, byla to pro mě top kniha o podrobném popisu novodobé války. Po přečtení této knihy ale musím říct, že lepší knihu, popisující šílenosti války, jsem nečetl. Emoce, trauma, vyčerpání, špína, smrt, nejsilnější možné city k bratrům ve zbrani. A velmi citově silný konec. Úžasná kniha. Popis Bellaviovy řežby o přežití muže proti muži, proti drogami napumpovanému nepříteli je troufám si říct jedním z nejlépe popsaným příběhem boje o přežití.

06.04.2015 5 z 5

Elitní sniper Elitní sniper Scott McEwen

Tak tomu říkám jízda. Bez řečiček se jde rovnou na věc. Autor nenechá čtenáře chvilku vydechnout a posílá hlavní hrdiny z akce do akce. Jedna z nejlepších akčně-válečných knih, co jsem kdy četl.

17.02.2015 5 z 5

Poslední muž Poslední muž Vince Flynn

Za poslední roky jasně nejlepší "rappovka". Jízda od začátku do konce, která vás knihu prostě nenechá dát z ruky. Zapomeňte na politiku, zapomeňte na zdlouhavé pasáže. Toto je pocta té nejlepší akci. Flynn, budiž mu země lehká, všem ukázal, kdo je jedničkou špionážního románu.

30.12.2014 5 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Kniha přesně vystihuje blízkovýchodní konflikt. Lidé, kteří chtějí žít, milovat a mají pro co žít. A na druhé straně lidé, kteří jen zneužívají hloupé, nevzdělané a nutí je jen nenávidět a ničit, protože středověk jim uchrání jejich majetky a moc.
A co se týče "hrdinů, kteří neznají prohru". Ano jsou to hrdinové, kteří neznají prohru z jednoho prostého důvodu. Oni nesmějí prohrát. Pokud by jen jednou prohráli, přestali by existovat. Nebýt všech těch Ben Kanaanů, nebyl by Izrael.

12.08.2014 5 z 5