FofrNožka FofrNožka komentáře u knih

Jeho království Jeho království Mika Waltari

Přečteno. Necháme zapůsobit. Uvidíme.

21.07.2017 3 z 5

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Knihu jsem dočetla se značným sebezapřením. Partička poflakujících se zevlounů lemtajících víno ze zavařovacích sklenic mi k srdci nepřirostla. Čekala jsem více.

04.06.2017 2 z 5

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Netradiční vyústění detektivní zápletky,však všude nemusí téci krev proudem. Klidné počtení. Vyzdvihuji několikráte zmiňovanou myšlenku ( u některých postav), že "minulé" může existovat i vedle "současného" a mohou se doplňovat.

28.05.2017 3 z 5

Fiorella a dům ztracených duší Fiorella a dům ztracených duší Vlastimil Vondruška

Hravé, čtivé, poutavé i poučné. Vondruška :-)

04.05.2017 4 z 5

Jeremiášův pláč Jeremiášův pláč William Brodrick

Jak nás ovlivňuje minulost a je bylo všechno tak, jak jsme to vnímali tenkráte. Přiznám se, že se mi nedařilo se do knížky začíst naplno, občas jsem nakoukla na konec... Dojmy jsou rozporuplné. Smutno z toho, jak rozhodnutí v minulosti ovlivňuje přítomnost lidí, kterých se minulost vlastně až tak netýká zůstane asi ještě nějakou chvíli...

03.05.2017 3 z 5

Vtipné doplnění HP. Brkem (jistě ostře nabroušeným) dopsané poznámky knize tvoří tu správnou třešinku. Teď už vím, že po pozemku se nám prohnali bodloši ( a my obviňovali divoká prasata). Brala bych více bradavických učebnic (krom těch od Zlatohlava Loc. ) :-)

19.03.2017 3 z 5

Sedmikostelí Sedmikostelí Miloš Urban

Ke knížce jsem byla vlastně navedena :) Zprvu (pouze první odstavec) mě květnaté popisování prostředí rušilo a bála jsem se zda-li ji vůbec dočtu. Leč druhým odstavcem jsem se do knihy "zažrala". Nakonec jsem se v podrobných popisech našla, Albertov, Karlák, Kateřinskou, Viničnou, Na Bojišti... jsem procházela / někdy spíše prolétávala na přednášky. Přesně jsem si vybavila sezení v příkré posluchárně Hlavova ústavu ( i ony těžké černé závěsy). Schody na Albertov z ulice Ke Karlovu jsem (vlastně jsme) většinou sbíhali na poslední chvíli, to když se honily minuty do začátku přednášky. A podzimní šustění listí jsem tak znovu slyšela. Schody z Apolinářské byly nejkrásnější v předlétí. Ačkoliv my jsme spíše hleděli do skript a po okolí se moc nerozhlíželi.
Děj napínavý, vážně mě zajímalo jaké "strašné" jméno vypravěč vlastní, že se za něj stydí. Krásně namixované dějiny, architektura, kriminalistika, tajemno v jednom. Moc se těším a držím palce, aby se záměr zdařil a kniha byla zfilmována

07.03.2017 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Ke knížce jsem se již několikráte vracela (jakož i k dalším dílům autorky) a to vždy, když je smutno po duši a člověk potřebuje načerpat elán :-) Hravě psané. A všechny ondatry se můžou jít klouzat.

13.02.2017 4 z 5