Faustov Faustov komentáře u knih

Co k této knize dodat. Snad jen to ,že kdo si alespoň jednou nepřečetl Švejka nečetl nic. Existuje jedná taková fráze ,která se dosti používá a sice,! ,,Vidět Neapol a zemřít" Já si tuto klasiku dovolím poopravit svým způsobem. ??Přečíst Švejka a zemřít" smíchy!!!!!!!!!

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Nejznámější postava z pera královny zločinu je opět zpět. Se svolením dědiců napsala tuto knihu Sophia Hannah. Hercule Poirot řeší zapeklitý případ několika vražd! Co dodat.Jako obvykle velice napínavé čtení .Zkrátka Agatha Christie ta nikdy nezklame.Vřele tuto knihu doporučují všem ,kteří rádi čtou detektivky s H.Poirotem.

10.10.2016 5 z 5

Na Berlín! Na Berlín! kolektiv autorů

I když jsou v dnešní době knihy s válečnou tématikou, které napsali sovětští autoři brány jako poplatné tehdejší době, rád jsem si tuto knihu přečetl. Určitě v teto knize ,která je souborem vzpomínek sovětských vojáku si čtenář najde něco co ho zaujme.To že by vše byla lež či holé výmysly o tom velice pochybuji. Zkrátka jsou to zážitky vojáku ,kteří prožili hrůzy války.

05.01.2015 3 z 5

Rožmberská trilogie Rožmberská trilogie Jiří Mařánek

Mám rád knihy s historickou tématikou takže jsem rád ,že mne J.Mařánek nezklamal.Nevím sice co je v knize pravda popřípadě jak daleko je k pravdě. V každém případě mne Mařákovy příběhy z minulosti oslovily dávnou minulosti s dost pohnutým osudem českých zemí. Každému kdo má rád naší historii knihu doporučují.

05.01.2015 4 z 5

Silní duchem Silní duchem Dmitrij Nikolajevič Medvěděv

Kniha vypráví o osudech partyzánského oddílu ,který operuje v letech 1942-44 hluboko v týlu hitlerovských vojsk na Západní Ukrajině.
Všechno se odehrává v lesích u města Rovna a nedaleko města Lvova. Kdo miluje válečné romány ať už z východní fronty či západní fronty ten si rád tuto knihu přečte. Kdo má na tuto knihu a i dobu svůj názor tak ať tuto knihu raději nebere du ruky.

26.04.2012 4 z 5

Lidé stateční a ti druzí Lidé stateční a ti druzí František Ťopek

Kniha pojednává o partyzánském hnutí na našem území v letech 1944-45. O partyzánských skupinách a brigádách , ,,Mistr Jan Hus" velitelem byl major sov.armády Fomin. Dále oddíl,,Jana Koziny" pod velením majora Melnika. Oddíl zvláštního určení ,,Zarevo" pod velením majora Faustava. Tak bych mohl pokračovat dále ,ale to jsou asi ty základní osudy kterých jsou v této knize popsané. Jednu dobu jsem se vydal po stopách této knihy a řeknu Vám no hrůza. Památníky amerických a anglických vojáků o ty se pečuje dost.Dokonce v dnešní době pochováváme s poctami hitlerovce. Ale prohlédněte si někdo pomníky a pomníčky naších ,polských, sovětských,francouzských partyzánu na našem území. Děs a hrůza .Myslím si že alespoň trochu úcty zato že padli za svobodu jim neberme. Jinak k předešlému příspěvku. Bratři Mašínové a Babice to je úplně něco jiného a pozdějšího.

25.04.2012 4 z 5

Černý baron Černý baron Jack Higgins

Mám rád knihy z druhé světové války. Takže tato je rovněž můj oblíbený šálek čaje. Dokonce jsem někde četl ,že tento příběh má skutečný předobraz.

14.10.2017 4 z 5

Výhra / Černý baron / Místo ženy / Pistolník a řeholnice Výhra / Černý baron / Místo ženy / Pistolník a řeholnice Barbara Delinsky

Vcelku dobře napsaná kniha. Čtenář nemusí číst knihu od začátku,ale může si vybrat autora.

14.10.2017 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tento román Z.Jirotky snad nemá žádnou chybu. Velice rád a často se k němu vracím.

15.08.2012 5 z 5

Velká hra Velká hra Jurij Petrovyč Dold-Mychajlyk

Výborně napsaná kniha. A kdysi byl podle ní natočený slovenskou televizi třídilný seriál,který nedávno opakovali na televizi ST1. Pokud bude možnost shlédnout tak doporučují.

26.04.2012 5 z 5

Záhady českých dějin – co se skrývá pod povrchem historických událostí Záhady českých dějin – co se skrývá pod povrchem historických událostí Petr Čornej

Tato kniha mě velmi zaujala. Člověk se dozvěděl hodně nového o určitých událostech. I když přečíst ji celou bylo opravdu velmi náročné. Přesto ,knihu velmi doporučuji, hlavně mladší generaci.

06.05.2021 5 z 5

Přízrak Bělověžského pralesa Přízrak Bělověžského pralesa Aleksander Omiljanowicz

Velmi napínavý román.Příběh polského vyzvědače-špiona ve štábu nacistických vojsk je napsaný velmi dobře. Omiljanovicz nedemonizuje polského agenta, Nečiní s něho nesmrtelného člověka, tak jak to známe s některých podobných knih a románu.

Vichry války Vichry války Herman Wouk

Vynikající román-rodinná sága s druhé světové války .Někteří kritikové jí nazývají ,,Severem proti Jihu" druhé světové války. Velice se těším až si přečtu pokračování pod názvem ,,Válka a vzpomínky .

Dukla do toho! Dukla do toho! Aleš Pivoda

Aleš Pivoda jako autor opět nezklamal. Velice dobře zpracovaná historie i současnost fotbalového klubu.

Legenda se vrátila Legenda se vrátila Aleš Pivoda

Protože jsem dlouho letý fanoušek FK Dukly Praha , kniha mě velmi potěšila. Dukla Praha jako fotbalový klub si prošlá těžkým obdobím. Ještě v dnešní době mnoho fotbalových fanoušku tento klub nenávidí. Dukla se s tím musí vypořádat. Snad se opět dočká fotbalových úspěchu.

Příběhy z dějin našich drah Příběhy z dějin našich drah Pavel Schreier

Vzhledem k tomu že se sám už mnoho let zajímám o historii železnice , hlavně pak parní velmi se mi tato kniha líbí.

06.05.2021 5 z 5

Velice dobře sestavená kniha příběhu,každý vlastně jiného ražení.Dobře se mi četla při dalekém cestování.

14.07.2014 4 z 5

Švejk v ruském zajetí a v revoluci 1 Švejk v ruském zajetí a v revoluci 1 Karel Vaněk

Dá se číst i když to už není p.Hašek

26.04.2012 3 z 5

Mrtvé komando (Robert de Bohême) Mrtvé komando (Robert de Bohême) Jaroslav Šikl

Výborně napsaná kniha. Doporučují přečíst.Velice se podivuji nad tím ,že ještě nenapadlo některého se známých filmových režiséru
natočit podle teto knihy film.

25.04.2012 5 z 5

Dáma z Monsoreau Dáma z Monsoreau Alexandre Dumas, st.

Velmi dobře napsaný román s péra nezapomenutelného A. Dumase st. Viděl jsem i dvojí zpracování jako televizní seriál rovněž dobře natočeno ale v tomto případě je kniha lepší průvodce po tehdejší době. Době plné intrik na francouzkém královském dvoře.