Na Berlín!

Na Berlín! https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205191/bmid_na-berlin-205191.JPG 3 2 2

Autory knihy jsou sovětští vojáci, jejichž úkolem bylo popsat co viděli a prožívali při útoku na německé hlavní město.

pazdy15
10.11.2016 2 z 5

První polovina knihy mě vůbec nechytla, vzpomínky typu vyprávění z válečných dopisů je sice naturální a dojemné, ale za prvé to už je mi několikrát známo z lepších děl, a za druhé mi tam chybí ta akce a ten děj té války. Nicméně od poloviny se tu a tam vyskytla -díky bohu- přímá řeč a "něco" se dělo. Jinak je to kniha typicky komunistická, což dokazují prakticky všechny stránky, nalezneme tam totiž neustálé opěvování mistra Stalina a ideologie jím vedené. Ale to se nesmí brát jako velké negativum, proč by to teda po válce psali , kdyby nechtěli vyjádřit svoje pocity a víru vůči rudé vládě ?

Faustov
05.01.2015 3 z 5

I když jsou v dnešní době knihy s válečnou tématikou, které napsali sovětští autoři brány jako poplatné tehdejší době, rád jsem si tuto knihu přečetl. Určitě v teto knize ,která je souborem vzpomínek sovětských vojáku si čtenář najde něco co ho zaujme.To že by vše byla lež či holé výmysly o tom velice pochybuji. Zkrátka jsou to zážitky vojáku ,kteří prožili hrůzy války.