Přízrak Bělověžského pralesa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tajemný zámek v srdci Bělověžského pralesa se za druhé světové války stává centrem štábu německé zpravodajské služby. Jako nepolapitelný přízrak se pohybuje mezi německými důstojníky sovětský vyzvědač polského původu Andrzej Stanger.

https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/96717/prizrak-belovezskeho-pralesa-pa4-96717.jpg 3.96
Žánr
Literatura světová, Romány, Válečné
Vydáno, Naše vojsko
Orig. název

Duch Białowieży, 1971

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Přízrak Bělověžského pralesa

Přidat komentář
Zdenda20
19.10.2016

Asi bych opakoval předchozí komentáře. Knihu jsem našel po rodičích a zkusil jsem to číst jako válečný příběh. Němci jsou zde úplně trapní a mezi nimi se pohybuje James Bond agent bez chyb. Asi ani pionýři by to nechtěli za povinnou četbu. Ale toto je jen můj názor.

MaxQ
16.05.2016

Ačkoliv předpokládám, že cílová skupina této knihy jsou dvanáctiletí pionýři, musím se přiznat, že jsem ji přečetl téměř jedním dechem. Rozdělení na zlé fašisty a hodné sověty bylo spíše úsměvné, ale na druhou stranu, napětí knize nechybělo. Nečekejte žádné složité a hluboké myšlenky, ani detailní historické rozbory válečných událostí, jde o popis akcí jednoho sovětského špióna na německé zpravodajské základně. A ty prakticky vždy dopadnou dobře.


Faustov
26.04.2012

Velmi napínavý román.Příběh polského vyzvědače-špiona ve štábu nacistických vojsk je napsaný velmi dobře. Omiljanovicz nedemonizuje polského agenta, Nečiní s něho nesmrtelného člověka, tak jak to známe s některých podobných knih a románu.

Doporučujeme

Válečný kůň
Válečný kůň
Smrt je mým řemeslem
Smrt je mým řemeslem
Král Krysa
Král Krysa
Vypravěčka
Vypravěčka