Příběhy z dějin našich drah

Příběhy z dějin našich drah https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49712/pribehy-z-dejin-nasich-drah-49712.jpg 5 7 2

Podtitul: kapitoly z historie českých železnic do roku 1918 Kniha za pomoci unikátních ilustrací a fotografií představuje proces zrodu prvních železničních tratí na našem území. Seznámíme se s významnými postavami, které se na tomto na svou dobu gigantickém díle podílely, autor nás zasvětí do tajů politiky na císařském dvoře, která dráhy posunovala z rukou státních do soukromých a zpět, dozvíme se i, proč dnes různé tratě vedou právě tímto nepraktickým směrem, a ne tím ideálním.... Pro všechny milovníky historie a vlaků.... celý text

Faustov
06.05.2021 5 z 5

Vzhledem k tomu že se sám už mnoho let zajímám o historii železnice , hlavně pak parní velmi se mi tato kniha líbí.

mcleod
16.07.2015 5 z 5

Výborně přiblížené příběhy spojené se začátky budování železnic v Česku. Autor představuje jednotlivá období od prvních koňských staveb, přes několik etap soukromých železnic a státních snah o kontrolu železničního trhu až po jejich definitivní postátňování. Čtenář si tak může udělat obrázek o podobě společností budujících dráhy a následně je provozujících, ze kterých se mnohdy vyvinuly obrovské a mocné korporace, hlavních postavách propagujících a budujících železnice, jednotlivých tratích (kde mě jako patriota pouze zamrzelo nezmínění stavby železnice přes Město Žďár) i o přístupu státu ke koncesování staveb železnic a jejich provozování. Kniha mě jako velkého fandu do železnic nadchla a už se těším na čtení historického pokračování o našich drahách ve 20. století.

Kniha Příběhy z dějin našich drah je v