farao14 farao14 komentáře u knih

Bronzový poklad Bronzový poklad Eduard Štorch

Ke knize jsem se vrátil v rámci čtenářské výzvy.
I po tolika letech jsem byl opět vtažen do Pražské kotliny doby bronzové a se Skrčkem jsem poblhal po lese jako za mlada.
Parádní relax.

04.03.2016 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Knihu jsem si vybral do čtenářské výzvy a netušil jsem co od ní mám čekat. Byl jsem mile překvapen. Hned od prvních stran jsem byl na Žitkovských kopanicích a úplně pohlcen dějem.
Příběh se odehrává v mém kraji a tak jsem byl skoro doma. Jen na Žitkové jsem ještě nebyl a už při čtení jsem jasno na jaký výlet se v létě vydám.

Přesná ukázka minulé doby. Na bohyních bylo ukázáno co špatného se tady dělo, ať to bylo v jakékoliv době a jak byli silné a odolné. Jen ten minulí režim nepřežili. Hold člověk je tvor závistivý, sobecký, zákeřný a vypočítaví.

Velmi zajímavá kniha a jen ten konec mě překvapil a zklamal.
Začínal jsem věřit že všechno je pravda a nakonec bác (:.

04.03.2016 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Přečteno jedním dechem.

13.02.2016 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Opět napínavé a strhující. Konec byl klasicky Nesbovský. I zde jsem při čtení několikrát případ vyřešil, abych se o pár stránek dále dočetl že jsem se zmýlil a tak jsem mohl pokračovat v pátrání dál. Nesbo je v tomhle opravdu skvělý.

07.02.2016 5 z 5

Jatka č. 5 Jatka č. 5 Kurt Vonnegut Jr.

Byl jsem rád, že jsem tule knihu vůbec dočetl. Od začátku se člověk dočítá, že kniha bude o vybombardování Drážďan, ale místo toho se děj točí kolem jednoho zcvoklého optika, který tvrdí že ho unesli mimozemšťani a že může cestovat časem. O Drážďanech se člověk dočte tak na deseti max. dvaceti stránkách. Tohle není protiválečný román, ale sci-fi. Jsem hodně zklamán.

23.01.2016 1 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Nevím co říct.
Nadaný žák mě chytnul už od začátku. Nevěděl jsem co mám od téhle knihy čekat a byl jsem mile překvapen. Todd mě překvapil. Jen konec byl moc useknutý, jakoby autor byl už Toddem znechucen. Škoda.
Tělo bylo úplně něco jiného. Ze začátku jsem se v tom nemohl zorientovat. Postupem času jsem se do toho vžil a musím říct, že v některých pasážích jsem se do Gordona docela vžil. Putování za mrtvolou pak bylo skvělé. Myšlenkové pochody, strach z temnoty v lese, strach jak bude vypadat před klukama v partě, obavy o budoucnost když se bude držet party mě připomněl dětství. Ke konci jsem četl doslova jedním dechem.

18.01.2016 5 z 5

Sestupová dráha Sestupová dráha Arthur Charles Clarke

Kniha bude určitě populární u rádiofanoušků. Nebyla nejhorší, ale ani moc nenadchla.

07.01.2016 3 z 5

Kantos Hyperionu Kantos Hyperionu Dan Simmons

Cyklus o Hyperionu je úžasný. Přečetl jsem ho už kompletně dvakrát a klidně bych si to zopakoval ještě jednou. Úchvatné a zajímavé čtení.

01.01.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Nejlepší co jsem od Nesba četl. Od Netopýra je čtení lepší a lepší. Fascinující je že třikrát odhalíte vraha a nakonec na konci čučíte kdo že je to ten vrah. Fascinující.Tahle kniha mě úplně dostala. Humorná, smutná, akční, poučná, brutální a milostná. Vše v jednom. Úžasné čtení. Po deseti Nesbových knížkách se už těším na další.

31.12.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Sci-fi. Orwellova(hodně přetažená) představa komunistického režimu v budoucnosti. První asi 150 stran jsem byl hodně zmatený a nesoustředěný na to co čtu. Pak se aspoň začalo něco dít. Konec od dodatku úplně nezajímavý( což je asi dalších 160 stran) jsem přeskakoval jak se dalo. Newspeek, doublethink úplný zmatek.
Na druhou stranu musím přiznat, že když začnete číst tuhle knížku tak ji budete chtít dočíst. To je na téhle knize zase úžasné. Tady musím před autorem smeknout. Jsou totiž knihy které člověk po přečtení několika stránek odloží a nedočte. U této knihy to byl pravý opak.
Každý máme jinou představu o příjemné, vzrušující, dech beroucí a zajímavé četbě. Tahle byla jen zajímavá.

31.12.2015 2 z 5

Prízraky Prízraky Jo Nesbø